Slabá vůně parfémů

misel03 26.12.20 12:07

Slabá vůně parfémů

Krásné svátky vánoční přeji všem :srdce: :wine:

Mám poslední dobou pocit, že parfémy tak nějak všeobecně už nemají takovou intenzitu jako kdysi. V létě jsem kupovala Sisley Izia. V parfumerii se mi z opojné vůně točila hlava a vydržela mi na zápěstí celý den, někdy až do druhého dne i přes večerní sprchu. Na oblečení klidně týden. Ale objednaná Izia mi přijde slaboučká, téměř jí ze sebe necítím. To samé nyní s objednaným Lancome La Více Est Belle.

Máte také podobné zkušenosti? Je možné, že je slabší koncentrace s ohledem na nově vydávané všechny Intense verze? :think: :hug:

Jitka77 26.12.20 20:08

Je to tak, parfémy všeobecně (minimálně v mainstreamu) nemají takovou sílu jako kdysi. Platí to jak pro nové parfémy, tak pro aktuální podobu vůní, které už jsou na trhu nějaký čas (Alien, Hypnotic, LVEB taky). Částečně je to s ohledem na preference zákazníků - spousta lidí dnes skutečně preferuje vůně jemnější, které je během dne nebudou příliš rušit, poutat na sebe pozornost. Částečně je to vypočítavost značek, aby lidem flakon nevydržel příliš dlouho.

Je téměř pravidlem, že při běžném nošení není zážitek z vůně tak intenzivní jako při prvním setkání s ní, kdy mozek neznámou vůni poznává a vyhodnocuje. Může za tím být přehlcení - po určité době nositel přestává vůni vnímat. V tom případě pomůže aplikovat vůni méně, dál od nosu, střídat ji s jinými, aby čichové buňky vůči této konkrétní kompozici neotupěly.

Některé vůně sílí časem, potřebují se trochu uležet, prospěje jim to. Tester v obchodě mohl být takto dobře uleželý, nebo to byla starší šarže a parfém mezitím prošel reformulací.

Při nákupu v eshopu může hrát roli, pro který trh byla vůně původně určena (jsou kolem toho diskuse, ale jako teorie to stojí za zmínku). No a pak je tu ne zcela nereálná možnost, že člověk koupil padělek…

Váš příspěvek