Šperky (drahé kovy a kameny - ne bižu)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Marggalít 6.6.13 09:16

@prokera Hmm, jako bys mě znala, trefa :zed:

mielle 6.6.13 09:47

Ještě k těm pandora náramkům - je to spíš reklamní tah. Šperk, který o vás něco vypovídá si nemůžete dost dobře programově koupit. Můžete ho v pravý čas najít nebo s ním něco prožít, popřípadě ho dostat od toho správného člověka.

Říkám to proto, že nenosím žádné šperky, které by o mě něco nevypovídaly. Každý kus, který na sobě mám, má nějaký význam. Vyjmenovávat to by bylo zbytečné a příliš osobní, jen pro srovnání: miluju bílé a růžové zlato, bílé, champagne a antracitové perly a z polodrahokamů jsem zamilovaná do pravého tyrkysu (nejen proto, že mi sluší, jsem hodně výrazný typ). Cítím se s ním dobře. Mám ráda jednoduché a elegantní šperky, opulentní, výrazné kameny nosím jen na prstenech, zato tam ráda.

mielle 6.6.13 11:11

Poraďte, kde se dají sehnat pěkné šperky s kvalitním přírodním tyrkysem. Zajímá mě jak „etno“ (korálové šňůry atd.), tak civilizovaná šperkařina a starožitnosti. Díky!

@barbucha píše:
A teď v létě stříbro a tyrkysy, čím větší, tím lepší.
Chihuahua 6.6.13 12:24

Holky byly jste některá mrknout u Tiffany & Co v Praze na Pařížské ul,?Vlastníte některá nějaký šperk od Tiffanyho?Já jsem si na jejich stránkách vyhlídla stříbrný náramek http://www.tiffany.com/…ng/Item.aspx?… ale trochu se bojím co by po čase udělal ten smalt nebo co to je,zkrátka,aby se to nějak neoloupalo.Nemáte některá zkušenost?

Evulik 6.6.13 14:27

@Chihuahua za toto 325 eur? Panenko skákavá! 8o
Nič proti Tiffanimu, ale vyzerá to ako bižu za 2,50 :mrgreen:
(podobný mala dcéra z nejakých vianočných trhov, keď bola malá).

Inak ja som tiež na tie kamene, tyrkys, koral, riečne perly, ónyx, ale asi najviac sa mi páči jantár (v striebre) :srdce: Sekne hlavne blondýnam.

Chihuahua 6.6.13 15:14
@Evulik píše:
@Chihuahua za toto 325 eur? Panenko skákavá! 8o
Nič proti Tiffanimu, ale vyzerá to ako bižu za 2,50 :mrgreen:
(podobný mala dcéra z nejakých vianočných trhov, keď bola malá).Inak ja som tiež na tie kamene, tyrkys, koral, riečne perly, ónyx, ale asi najviac sa mi páči jantár (v striebre) :srdce: Sekne hlavne blondýnam.

Perličky jsem si taky zamilovala,hodně koukám na Leolu a líbí se mi tam dlouhá šnůra říčních perel ve smetanové barvě.Před pár dny jsme s kamarádkou chodily po městě a koukaly po perlách a v jednom klenotnictví nám paní prodavačka řekla,že na perly máme čas,že máme počkat až nám bude padesát.Mě je 30 a kamarádce 29 let.Jen jsme se na sebe koukly a šly jsme o dům dál.
Onyx je taky můj oblíbený kámen,dokonce jde i k mému znamení a prý nesmí být darovaný,že by to pro nositele nedělalo dobrotu. Přečetla jsem o tom spoustu článků,ale čert ví,co je na tom pravdy…
Onyxový náramek se mi líbí tento http://www.tiffany.com/…ng/Item.aspx?…

barbucha 10.6.13 18:56
@mielle píše:
Poraďte, kde se dají sehnat pěkné šperky s kvalitním přírodním tyrkysem. Zajímá mě jak „etno“ (korálové šňůry atd.), tak civilizovaná šperkařina a starožitnosti. Díky!

Já mám náramek (stříbro + tyrkysy, biedermeier) ze starožitností v Mikulandský ulici: http://www.starozitnosti-uhlir.cz/index.html
I když, asi těžko zrovna tam budou mít další :lol: Ale sehnat se tyrkys takhle určitě dá, viděla jsem jich hodně i ve zlatě (brože, medailonky), a to se mi nelíbí… ve stříbře jsou hezčí.
Náušnice a prsten pak mám z ebaye, když ještě nebylo zavedený clo z USA - tam maj mraky vysloveně etno věcí: http://www.ebay.com/…65133/i.html?…
Ale asi to chce se nejdřív u prodejce ujistit, že to není nalakovanej šutr, a zejména vyhnout se těm levnějším, a Číňanům 8)

• Citovat
  • Nahlásit
Chihuahua 30.6.13 00:33

Holky,nevíte o nĕjaké net prodejnĕ zlatých šperků s pravými kameny?mám zálusk na prsten s alexandritem a rubínem,ale všude jsou spousty sprostejch fejků vydávaných za pravé a nerada bych si nĕjakej koupila.uvítám každej dobrej typ

aangie 30.6.13 11:31

@Chihuahua
Nic ve zlém, ale nebýt to od Tiffaniho, tak se u takového šperku ani nezastavím a jdu o dům dál.
Dělám to jako Barbucha, navštěvuji starožitnictví a zlatnictví, kde berou do komise, dá se tam trefit na pěkné kousky. Před dvaceti lety jsem takto přišla k prstenu z bílého zlata a s velkým briliantem, byl v komisi tenkrát za 12 tisíc. Dnešní cena přesahuje 60 tisíc. Chce to jen trpělivost a nechtít něco hned teď. Každý šperk si svého majitele najde. A kdysi se dělaly kvalitnější šperky než dnes. Dnes se dost šidí.

Chihuahua 30.6.13 14:57
@aangie píše:
@Chihuahua
Nic ve zlém, ale nebýt to od Tiffaniho, tak se u takového šperku ani nezastavím a jdu o dům dál.
Dělám to jako Barbucha, navštěvuji starožitnictví a zlatnictví, kde berou do komise, dá se tam trefit na pěkné kousky. Před dvaceti lety jsem takto přišla k prstenu z bílého zlata a s velkým briliantem, byl v komisi tenkrát za 12 tisíc. Dnešní cena přesahuje 60 tisíc. Chce to jen trpělivost a nechtít něco hned teď. Každý šperk si svého majitele najde. A kdysi se dělaly kvalitnější šperky než dnes. Dnes se dost šidí.

Tohle ale vůbec není špatnej nápad :hug:

GinaSpirit 4.11.14 13:07

Nosím stříbro. :srdce:

bab58 4.11.14 14:04

Miluji vltavín a jantar v surovém stavu, tedy co nejméně opracované. Nelíbí se mi šperky lesklé a příliš třpytivé. Mám několikery náušnice a mnoho přívěsků, náramků i prstenů jak z vltavínů tak i z jantaru, ale mám problém, že moje tělo netoleruje stříbro, takže během pár hodin zcela zčerná, což vypadá nepěkně, a tak musím mít šperky pouze zlaté (miluji bílé zlato) a ty stříbrné si nechávám rhodiovat. Mám ráda etno styl, a tak mimo výše uvedené nejraději nosím šperky ze slonoviny, které mám ještě po své babičce.

Veškeré kameny (snad mimo fluoritu) mi přijdou chladné a bez energie, …

aerdna01 4.11.14 19:04

V posledních pár letech tak nějak samovolně zlato putovalo do krabičky a jeho místo zaujalo stříbro v kombinaci s kameny, oslovuje mě měsíční kámen, labradorit, ametyst, ametrín, fluorit. Mám ráda velké výrazné šperky a líbí se mi i cínové, které mají výhodu cenové dostupnosti a většinou netradiční originální zpracování.
Moje poslední dva nejoblíbenější:

bab58 5.11.14 19:41

@aerdna01
Ten s tím labradoritem se mi moc líbí :palec:

aerdna01 5.11.14 20:56

@bab58
Díky, to byla láska na první pohled :srdce:

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek