Spomienkový optimizmus ?

Foxynka 01.12.16 19:27

Spomienkový optimizmus ?

Ahojte kvetinky, asi potrebujem súrne poradiť :-)
Ale začnem tým, čo sa mi v poslednej dobe preháňa hlavou. Kedysi, (rozumej 80-te roky) keď som si kúpila hociakú „voňačku“ v drogérii, tak to bola fakt sila. Za prvé, každá vôňa sa mi páčila a za druhé, keď som ju použila, voňalo všetko, čoho som sa dotkla. Voňali deti, voňal pes, voňali knihy, pero, o oblečení ani nehovorím. Ak som odložila na jar svetrík do skrine, nie len, že prevoňal všetko naokolo. Keď som ho na jeseň znova vytiahla, tak voňal tak, ako keby som použila parfum včera.
Dnes, po nákupe asi už dvadsiateho parfumu za posledné dva roky, som znova strašne sklamaná. Vôňa sami páči, ale za dvadsať minút už necítim absolútne nič.
Prosím, poraďte. Rozpočet mám asi 30 EUR, chcela by som niečo ružové, púdrové, ale SILNÉ!!!! Chcem voňať aspoň sama sebe celý deň, chcem, aby mi voňalo oblečenie, aby mi voňala skriňa, keď ju otvorím a chcem, aby ju cítili aj ľudia, keď popri mne prejdú.
Je to reálne ? Alebo dnes už nie ?
Veľmi pekne ďakujem za rady a názory :kytka:

Parfum maniačka 04.12.16 14:30

@Foxynka ahoj, napadlo ma, že by ti mohol voňať Chloé Roses de Chloé. Je ružová a mne pripadá aj púdrová. Je veľmi silná a výrazná, vďaka čomu je potenciálny bolehlav. Ak nemáš vyskúšané, vyskúšaj ju, alebo klasickú Chloé. Ďalej je výrazne púdrová Christina Aguilera Royal Desire a taktiež je aj výborná výdrž.
Veľa ružových, púdrových nepoznám. Napadá ma ešte Giordani Gold Incontro. S tou výdržou to už ale dávno nie je tak, ako voľakedy. Kvalita parfémov sa výrazne zhoršila po reformuláciách a firmy častokrát žiaľ stavajú na kvantite, nie kvalite.

Foxynka 04.12.16 19:58

@Parfum maniačka Chloé Roses ma nijako zvlášť neoslovila, Christinu vyskúšam, vďaka za radu.
Máš pravdu, že reformulácie výrazne ublížili, ale nechápem jedno. Manželovi kupujem pravidelne, tak raz za dva mesiace, vždy iný parfum.
Väčšinou sú to priemerné značky - 100 ml do 30 EUR a vždy je to ohromná siláž a výdrž prakticky celý deň. Tak si myslím, že keby výrobcovia chceli, tak sa to dá aj u dámskych parfumov :-)
No, ale asi nechcú…. :nevim:

Marusia 04.12.16 21:24

@Foxynka , Satine od Lalique poznáš? Mohla by splniť tvoje predstavy a na notino teraz do 30 €.

gerti 05.12.16 10:26

Gloria Vanderbild:Minuit a New York kvetinová ,ružová s nádychom malín. Na Elnino stojí len 10,97 Eur a má dobrú výdrž./teda na mne/.

Váš příspěvek