Stara vune podobna Philtre d'Amour

WildOrchid 12.09.09 12:14

Stara vune podobna Philtre d'Amour

At to nezanikne v „cim jste dnes navonene“, rada bych nasla odpoved :)

Philtre d'Amour - kdyz si mama privonela, zasnila se, a rikala, ze takovou vuni pouzivala jeji babicka, ze kdyz mame bylo 5 let, tak si sedala k zrcadlum ktere byly ze vsech stran, a na stolku lezel kulaty skleneny flakon obaleny v kovu - asi jen ve spodni casti, a mel balonkovy rozprasovac. Vic si toho nepamatuje, a podle obrazku by ho pry nepoznala. Me by ale hrozne zajimalo, co to ta moje prababicka mohla pouzivat za vuni, kdyz byla tak podobna Philtre, ze ten vyvola vzpominky?


Reklama

gentiana 13.09.09 17:55
WildOrchid píše:
At to nezanikne v „cim jste dnes navonene“, rada bych nasla odpoved :)Philtre d'Amour - kdyz si mama privonela, zasnila se, a rikala, ze takovou vuni pouzivala jeji babicka, ze kdyz mame bylo 5 let, tak si sedala k zrcadlum ktere byly ze vsech stran, a na stolku lezel kulaty skleneny flakon obaleny v kovu - asi jen ve spodni casti, a mel balonkovy rozprasovac. Vic si toho nepamatuje, a podle obrazku by ho pry nepoznala. Me by ale hrozne zajimalo, co to ta moje prababicka mohla pouzivat za vuni, kdyz byla tak podobna Philtre, ze ten vyvola vzpominky?

Kulatý kovový flakon: našla jsem onehdy tenhle od Weila http://cgi.ebay.fr/…ACON-CUBIQUE- … 286.c0.m14

Jenomže, když to nepozná podle obrázku, tak pravděpodobnost, že něco najdeš, se limitně blíží nule, protože čichová paměť může být docela klamná. Nemluvě o záludnostech, jako že jedna firma do stejných flakonů cpala celou produkci.

WildOrchid 13.09.09 19:04

to nebude ono, mama to popisovala spis jako skleneny kulaty, s kovovym „kosickem“, takze to bylo zrejme jen z casti na tom flakonu a jeste ne v kuse, bud naky dratky nebo kus kovu.. a melo to ten balonkovej rozprasovac.
Ja jen zkousela, jestli si nektera z vas nevzpomene ze neco vuni podobneho Philtre kdysi znala..treba to taky pouzivala neci maminka ci babicka :)

Drive zas tolik tech vuni dostupnych nebylo, ne?

gentiana 14.09.09 09:31
WildOrchid píše:
to nebude ono, mama to popisovala spis jako skleneny kulaty, s kovovym „kosickem“, takze to bylo zrejme jen z casti na tom flakonu a jeste ne v kuse, bud naky dratky nebo kus kovu.. a melo to ten balonkovej rozprasovac.
Ja jen zkousela, jestli si nektera z vas nevzpomene ze neco vuni podobneho Philtre kdysi znala..treba to taky pouzivala neci maminka ci babicka :)Drive zas tolik tech vuni dostupnych nebylo, ne?

No, moje prababička byla ročník 1905; kdyby to nebyla Mařka z Horních Dolních, ale z nějaké větší aglomerace, a pochopitelně z rodiny, která měla na zbytečnosti, tak by rozhodně měla větší výběr než hrdinka socialistické práce:D No, v mé sbírce starých zgarbů se nic podobného na Philtre nenachází, ale já ho zas až tak důvěrně neznám.

ajinka 14.09.09 09:44

Orchidko a nemohl to třeba být parfém přemístěný do plnitelného, univerzálního skleněného flakónu s rozprašovačem, které byly součástí toaletních stolků našich babiček, či prababiček…pamatuji si takový z dětství, byl skleněný, buclatý, nádherně vybroušený do fazet, nahoře šroubovací, od něj hadička s otřásněným balónkem a k němu do soupravy byla dózička stejného tvaru, s víčkem…plnil se pak dle potřeby a zároveň krášlil toaletku… :wink: :lol:

WildOrchid 14.09.09 11:02

:lol: tak to vubec netusim, a asi uz ani nezjistim. znacne to ale ztezuje patrani :)))

Takze spis uz jen se ptam - znate nakou starsi vuni - co existovala pred 3 generacemi, a je podobna Philtre? :twisted:

ale uz jsem napul smirena s tim, ze ji nenajdu.
Nebo, je mozne ze to byla Philtre, a prodavala se v nakym flakonu bez rozprasovace? to asi jeste neexistovala ne?

gentiana 14.09.09 13:55

Philtre vyšel v r. 2000

1bludicka 14.09.09 14:03

Jsem moc ráda, že nejsem sama jako cvok, protože mi mojí babičku připomněla Vol de nuit Evasion. Běhala jsem se vzorkem po bytě a křičela, tohle je moje babička :-D manžel si asi myslel své. A asi je hloupost aby ji měla, zemřela už dávno… a Guet apens asi těžko měla, když můj děda byl instalatér, ale prostě takhle voněla.. :wink:

Irena 14.09.09 15:21

Napadlo mě totéž co Ajinku, broušené flakóny s balonkem se prodávaly zvlášť a vůně se do nich přelévala (moje maminka podědila dva). Jinak detekuji podobnost Filtru s Eau de Rochas a ta je z počátku 70. let, tak to je asi na pětiletou maminku pozdě… Jinak PdA je velmi klasicky střižená citrusová chyprovka, mně osobně ji více či méně vzdáleně připomíná ještě Chanel Pour Monsieur (padesátá léta), Dior Eau fraiche (taktéž) a Eau sauvage (šedesátá), všechny staré Guerlainovy kolínské (pravěk), vlastně ty starší kolínské vůbec, takovou má každá velká značka minimálně jednu a často právě zhruba z poloviny 20. století (Givenchy, Hermes apod.).


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama