Strawberrynet.com (a.k.a. Jahoda)

Ada 3.4.07 23:59

Do tohoto tématu směrujte diskuzi a dotazy na Jahodu.

A rovnou pro Jitku: na nákupy na Jahodě stačí platební karta, nicméně musí s ní jít platit v zahraničí a přes internet. Tj. embossovaná Visa nebo Maestro s povolenými platbami přes internet.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »
Lucka 4.4.07 10:51

Taky bych se chtěla zeptat. Týká se to Jahody, ale i ostatních e-shopů mimo EU. Bylo mi řečeno na jednom foru, že všechny balíčky, které jdou ze země mimo EU (kromě těch, které jsou od soukromého odesílatele + označené jako Gift + s cenou pod 22 euro) jsou na celnici rozbalené, zaplatí se clo a DPH 19%! Na Jahodě mě zaujala hlavně cena některé kosmetiky, ale když bych ke všemu měla připočítávat ještě nějakých 20% za clo a DPH, tak už se to rázem vůbec nevyplatí :( . jaké máte zkušenosti vy, fakt to tak chodí??

Ada 4.4.07 11:19

Je to trochu jinak, všechny balíčky nesplňující uvedené podmínky BY MĚLY být procleny. Praxe je ale taková, že to probíhá namátkově, protože kdyby to dělali poctivě, ležely by balíky na celnici čtvrt roku. Mně mohlo do této chvíle přijít z ciziny snad kolem 50 zásilek… z toho nejdražší s deklarovanou cenou kolem stovky dolarů a clo a daň jsem zatím neplatila ani jednou. Jinými slovy, na proclení je potřeba mít smůlu, může se to stát, ale většinou pohoda :)

Druhá věc je, že za kosmetiku se neplatí clo, jen DPH, tj. těch 19%.
A třetí věc je skvělá iniciativa Jahody, totiž když ti balík chytí a napaří daň, pošleš výměr mailem nebo faxem na Jahodu a oni ti tu daň zaplatí.

Lucka 4.4.07 11:38

Ada: tak to asi risknu. Myslíš, že je reálné, abych třeba tu Jahodu poprosila o to, aby na balík uvedli nižší cenu, dejme tomu pod těch 22 euro (aspoň se snad sníží pravděpodobnost, že bude na celnici balík otevřený). Samozřejmě pak zase nebude asi dostatečně pojištěný… To, že Jahoda nabízí uhradu DPH, to jsem četla, ale nějak jsem tomu ani nemohla věřit :) s cenami, které nabízejí, bezplatným zasíláním po celém světě - a nabízet ještě tohle…hmm, to je skoro neuvěřitelné.....

Lucka 4.4.07 12:22

Ada: ještě jsem se jednou koukala na to forum (na Aukru), kde se řeší posílání z USA. Asi jsi měla opravdu velké štěstí, protože tam jedna uživatelka píše, že její kamarádce, která si nechává posílat zboží z USA, otevřeli a proclili balíček (a chtěli DPH) pokaždé (!), kdy byla uvedená částka vyšší než těch 22€=27$ :/ . .

No tak jsem ta fora prohledala ještě dál a vypadá to následovně: lidé, kteří si nechávají posílat balíčky ve velkém množství a už delší dobu, říkají, že v poslední době (cca od začátku března) se to hodně zpřísnilo, že dřív jim neotevřeli nikdy žádný balíček (a nemuselo se zaplatit clo+DPH) a teď prý naopak otevírají prakticky všechno. Škoda.

Ada 4.4.07 15:33

Taky jsem na to koukala. Ale o Jahodě píšou, že je to pořád v pohodě, tak bych se nebála (ostatně uvidíme, mám odtamtud objednanou vůni). Zdá se, že tam měli nějakou kontrolu nebo průšvih, tak teď budou nějakou dobu hrozně aktivní… stejně o celnících nemá smysl diskutovat, jejich praktiky jsou občas nepochopitelné a dovolání žádné :(

zdenice 22.5.07 09:08

Chci se zeptat, stalo se vám taky, že nepřišla vůně, ale jenom dáreček??? Poraďte co dělat!!!

Ada 22.5.07 09:20

Je možné, že dárek poslali zvlášť - předpokládám, že to byl kosmetický dáreček. Kosmetika chodí odjinud než vůně, musejí to teď posílat odděleně. Ještě počkej, vůně by měla dorazit.

Vevie 22.5.07 09:33

já jsem ted z jahody objednávala a jak říká Ada vune a dáreček mi přišly zvlášt, i když dárek až pozdeji, určitě to ještě dorazí :)

Ada 22.5.07 14:47

Tak teď jsem si byla na poště pro krabici z Jahody. Měla tam být vůně a k té jsem si přihodila pět vzorečků, a v té obrovské krabici bylo jen těch pět vzorečků a parfém nikde :) Když jsem objednávala, psalo se mi tam, že vůně není zrovna na skladě a doplňují sklady, čili přijde asi taky později, ale to jsou moulové, proč to neposlali dohromady s těma vzorkama? Když si představím jejich náklady na poštovný…

benvenuta 22.5.07 23:10

Jahoda predava vzorky?

Ada 22.5.07 23:38

Jo, ale má jich v nabídce možná 20-30, nic moc…

zdenice 27.5.07 09:43

Nechci vypadat jako „šťoural“, ale to vždy chodí vůně z jahody bez celofánu a v krabičče, která už toho hodně pamatuje? A taky - nebojíte se , že vůně už mohou být prošlé, nebo aspoň k tomu směřovat?? ( slevy !!!
)

Chava 27.5.07 10:09

zdenice - ne , mě se to nikdy nestalo, chodí vždy zapečetěná v celofánu.

Arome Kris 29.6.07 16:47

chtela bych vedet jak si na strawbery objednam vuni, nak nechapu system, dekuji za odpoved

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »
Váš příspěvek