sušička prádla...

meda85 27.01.10 08:40

sušička prádla...

nenašla jsem toto téma nikde, jestli je tak mně opravte..
jinak uvítám vaše názory a hlavně zkušenosti, sušičku mám 1 rok a od té doby jsem nežehlila, mám při se švagrovou, ona napřed suší prý asi 10 minut a pak ještě věší mírně vlhké prádlo a pak ještě něco žehlí, já to dělám opačně.. mokré pověsím na rozládací sušák, nechám třeba přes noc a pak hodím vše do sušky, sušička má senzory, které hlídají vlhkost a sama si reguluje délku a teplotu sušení, 5 kg suchého prádla vyndám, teplé uhladím rukama, poskládám , nechám chvíli odúpočinout a šup s tím do skříně…nežehlím nic švagrová sem nechodí, není registrovaná,par­fémy a různé pokecy ji nezajímají…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Popelka 27.01.10 09:28

Tak já tedy nevím :conf: ale sušičku jsem si pořizovala hlavně kvůli tomu,aby mi doma nikde neviselo prádlo.Takže já vyperu třeba dvě pračky a hned to dám do sušičky,přidám voňavý papírek a vysuším.Prádlo vyndám suché,nic není zmačkané následně uhladím složím a strčím do skříně. :D

Přece když mám sušičku,tak nebudu ještě rozvěšovat hadry :wink:

meda85 27.01.10 11:01

máš pravdu…já v zájmu šetření energií to teda ještě rozvěsím,ty hadry, mám dost místa , na dvoře, na zahradě, v bytě, ale ideálka je šupnout z pračky do sušičky a nepatlat se s tím..

Popelka 27.01.10 11:30

Medo já sušičku používám hlavně od podzimu do jara,jelikož mám malý byteček a není kde sušit a ty hadry mě fakt štvaly.A k té energii.Taky jsem si myslela,že se nedoplatím, ale není to pravda.Ona ta spotřeba je braná na kilo prádla.Mě to maximálně vyhovuje,nikde mi nevisí hadry,nemám v bytě vlhko a ještě si přitopím. :D

Juana 27.01.10 13:28

Já mám kombinaci ariston - 8 kg prádla na prací program a 6 kg prádla na sušicí program.
V bytě je natolik teplo, hlavně teď v zimě, že do rána mám prádlo suché (a jako bonus ne tak moc přesušený vzduch), používám ji hlavně v případě drobného prádla. které stejně nežehlím. Nevím jestli je to dané tím, že mám kombinaci a ne každý stroj zvlášť, ale mně to prádlo ze sušičky nepřijde natolik pěkné abych ho nežehlila.
Ale to co dělá medina švagrová mi přijde pracné, složité a bezúčelné.

Alena 27.01.10 17:38

sušičku honím též od podzimu do jara, protože v paneláku sušárnu nemáme a doma mi draly pořád rozložené sušáky a často se nám dělala plíseň… žehlím tak 70 % prádla, ačkoli suška má funkci proti pomačkání.. a ještě jedna věc - docela se mi zdá, že v sušičce se mi to vždycky malinko zdrcne, takže moje trička tam nedávám :wink:

Popelka 27.01.10 19:46

Tak mě se ještě nic nezdrclo a suším tam úplně všechno i vlnu :D

llenni 27.01.10 20:20

Sušičku mám taky rok, nevěším nic - jde to rovnou do sušičky.
Nežehlím nic. Slovy - NIC :lol: :lol: :lol: .
Kvůli tomu jsem si ji pořizovala a jsem spokojená. Mám tu s tím největším bubnem, nervu ji plnou a prádlo stačí jen uhladit. :whistle:

Kerze 27.01.10 23:32

Takže, jsem z vás služebně nejstarší - sušičku mám už více než deset let (aktuálně mám dokonce dvě 8) ). Sušičku považuji za největší vynález od objevení kola… :P Prádlo z pračky přemístím do sušičky, přidám dětský vlhčený ubrousek navoněný oblíbeným parfémem, pustím program „suché do skříně“. Za dvě hodiny vytáhnu voňavé prádlo a složím do skříně… :D Sušičku jsem si pořídila proto, abych nemusela furt nacvičovat ty shyby a vztyky při věšení… :mrgreen:

Popelka 28.01.10 06:57

Tak tak, musím ještě vyzkoušet ty ubrousky navonět svou vůní,budu se opičit. :D Pokud holky rozvěšujete prádlo před nebo po,tak to tu sušičku máte na dvě věci :D Před prvním sušením jsem měla obavy aby to prádlo nebylo zmuchlané,ale když jsem ho vytáhla byla jsem nadšená.Od té doby jsem neměla v ruce žehličku se kterou se mimo jiné nemám v lásce. :oops:

zuz.ka 28.01.10 14:30

Sušičku nemám, ale jen proto, že celoročně suším na půdě (tam to mému oku nevadí a klidně si tam prádlo visí dokud ho nesundám) nebo v létě na zahradě. Nemít půdu, tak si sušičku určitě pořídím, ať nemáme rozvěšené prádlo všudemožně. A s energií bych si tolik hlavu nelámala, pokud pak nemusíte žehlit, tak ji zas tak moc navíc nespotřebujete. :wink:

Slimek 29.01.10 13:38

souhlasím, sušička je geniální (těší mě i její schopnost oblečení odchlupit :lol:). Přesto nevím proč, ale mám někdy potřebu si zařádit se sušákem :| … a to speciálně v létě, to by mě fakt nenapadlo cpát prádlo do sušky, …není nad krásně letně provoněné a prosluněné prádlo :D

Juana 10.02.10 09:29
Alena píše:
sušičku honím též od podzimu do jara, protože v paneláku sušárnu nemáme a doma mi draly pořád rozložené sušáky a často se nám dělala plíseň… žehlím tak 70 % prádla, ačkoli suška má funkci proti pomačkání.. a ještě jedna věc - docela se mi zdá, že v sušičce se mi to vždycky malinko zdrcne, takže moje trička tam nedávám :wink:

To srážení může být dáno způsobem sušení, sušička, která je zvlášť má i programy na sušení vlny a podobně citlivých materiálů. Já tím, že mám kombinaci raději citlivé svetry do sušičky nedávám - suší horkým vzduchem na 60 °C takže se bojím, že by to nevydržely.

Katlynka 06.09.10 08:55

Oživím túto staršiu tému, pretože uvažujem o kúpení pračky so sušičkou. Preto by ma zaujímalo, ktoré značky kombinovaných pračiek sú podľa vás najspoľahlivejšie a aké máte s nimi skúsenosti.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama