tělová kosmetika pro atopiky

vixen 12.02.10 17:36

tělová kosmetika pro atopiky

Jsem atopik,ale řadu let jsem krom pár suších míst na těle výrazné problémy neměla. Teď mě poslední tři týdny svědí tělo, nesnesu prací prášky, aviváže, žádnou tělovou kosmetiku( krémy ani sprcháče). Jsem rozškrábaná, neustále se ošívám a odrbávám jak když mám blechy a jsem s toho už docela nešťastná. Vyloučila jsem veškerou chemii, na prádlo si pořídila ecover, beru prášky xyzal,ale potřebuju nějaký sprcháče a krémy. Dnes mi paní v lékárně nabalila kupu vzorků tak uvidím, snad mi něco sedne. Pokud má někdo stejný problémy prosím napište s čím jste spokojené.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Bianca 12.02.10 20:55

Před několika lety jsem trpěla příšernou a úpornou periorální dermatitidou, léčila se na kožním a kromě léčby, která trvala několik let mi kožařka poradila, ať nepoužívám chemii, ale přírodní kosmetiku. Dala jsem na ni a pomohlo mi to. Také používám Ecover v domácnosti, kosmetiku velmi střídám, z přírodní mám ráda Welledu, Logonu a Urtekram, které musím objednávat přes internet, protože poblíž se nedají koupit a z těch polopřírodních můžu velmi doporučit Biodermu, mají i řadu Atoderm, spešl pro atopiky, A-derma - exomega, Avene - Trixera, Eucerin- 12% omega nebo i Menalind Derm. Sestra má syna atopika a používá ovesnou koupel ASP, nebo od ESI Aloedermal.

vixen 12.02.10 21:28

Biodermu jsem měla na pleť a osypala jsem se tak na tělo radši nebudu riskovat.Mycí gel mám od Menalindu a ten nemůžu, hrozně mě štípe. Dneska jsem zkusila A-derma sprchový gel s olejíčkem a na to i krém a zatím dobré. Já vždy používala excipial a najednou ho absolutně nesnesu. :(

Hailstone 12.02.10 21:33

Vixen už jsem to tu psala asi desetkrát :oops: , ale strašně mi pomáhají koupele v rozpuštěné sušené syrovátce. Také jsem atopik. :? A taky mi nic nepomáhá. Ještě v lékárně se dá sehnat EXCIPIAL U LIPOLOTIO 1X200ML Emulze…to mi radila kožařka. Mažou se tím i lupenkáři. :wink:

vixen 13.02.10 10:06

Koupel v syrovátce? a můžeš mi to malinko vysvětlit co mám tedy udělat? Já excipial používala dlouho, ale teď ho nemůžu, naopak mě přijde,že mě nyní dráždí. Na dnešek jsem se umyla A-derma olejíčkem a dala krém a musím to zaťukat,že jsem se konečně po dlouhé době vyspala.

Bianca 13.02.10 10:32

Tak jestli ti vadí i polochemka, tak bych zkusila čistě přírodní kosmetiku jako Cannaderm - Atopos, Saloos - Atopicderm, Logonu, třeba řadu PUR apod. Asi musíš sama pozkoušet, abys zjistila, co můžeš. Vždycky je to problém vnitřní, takže to asi budeš muset řešit komplexně. Co celostní medicína? Zkus se podívat na stránky „celostnimedi­cina.cz“. Já objednávám přírodní kosmetiku z „cestaprirody.cz“, mají i poradnu, tak se zkus zeptat.

Hailstone 13.02.10 11:09

V lékárně nebo v drogerii si koupím pytlík se sušenou syrovátkou. Obyčejná stojí kolem 30Kč. Někde Ti můžou vnucovat s karnitinem, ale ta je na vnitřní použití :)

Normálně si napustíš vanu a syrovátku tam nasypeš. Pytlík mi stačí tak na 4×. Dá se z ní dělat i maska na obličej nebo zábaly na ruce. :wink: Používám ji tak 1× nebo 2× za týden. Když jsem ji nepoužívala, tak se mi z kůže na rukou a nohou sloupávaly šupiny..hlavně v zimě…ať jsem se mazala čímkoliv. :( Teď nic…

vixen 13.02.10 11:12

Holky moc děkuji za rady, přípravky budu postupně zkoušet a uvidím co mi bude sedět a co ne. Vím,že teď se mi to rozjelo díky stresu, který byl opravdu veliký.

Hailstone 13.02.10 11:21

Přesně tak…stres je jeden z největších zhoršujících faktorů. :(

Bohužel jsme se s tím už narodily a je to hnus, ale říkám si že ve srovnání s jinýma ještě mnohem odpornějšíma chorobama zlatý :D

http://www.solen.cz/…07/04/10.pdf

shanin 15.02.10 14:26

Atopik nejsem, ale jeden rok mi vyrašila nějaká podivná vyrážka (že bych atopik přece jen byla? :-) ), které jsem se nemohla zbavit několik měsíců. Mytí to dost zhoršovalo. Nakonec mi hodně pomohlo používat místo normálního sprchového gelu gel pro intimní hygienu (Saforelle).

melisaa 15.02.10 15:22
Hailstone píše:
V lékárně nebo v drogerii si koupím pytlík se sušenou syrovátkou…

Atopik snad nejsem, ale už několik měsíců mám z brigády svědivou vyrážku na rukou. Koupila jsem si syrovátku, tak jsem zvědavá, co se mnou provede :)

jerry 15.02.10 15:31
vixen píše:
Mycí gel mám od Menalindu a ten nemůžu, hrozně mě štípe. Dneska jsem zkusila A-derma sprchový gel s olejíčkem a na to i krém a zatím dobré. Já vždy používala excipial a najednou ho absolutně nesnesu. :(

Moje dcera je atopik - už odmala (naštěstí to není nijak hrozné). Ale pokud se týká sprcháčů, tak mi vždycky dermatoložka (shodou okolností zároveň moje kamarádka) doporučovala sprcháče ani mýdla nepoužívat (na mytí rukou samozřejmě mýdlo ano.). Takovou tu „běžnou“ špínu, prach a pot umyje teplá voda. A mýdlo/sprcháč použít jen tehdy, pokud je dítě teplou vodou neumytelné (zamaže se od sazí, zamastí šmírem…).

Evelina 15.02.10 15:39

Nejsem atopik, ale občas se mi vyrazí na obličeji nějaký ten ekzém, nebo suchá loupající se místa. Mažu se krémama z lékárny, nebo kalciovou mastí (pomáhá hojení) nebo měsíčkovou mastí. Babička měla jednu dobu nějaký dost nepěkný ekzém na zádech a jak si to škrábala, tak se zhoršoval. dostala od kožařky EXCIPIAL (emulze na tělo) a pomohlo. Myslím, že mají celou řadu výrobků k péči o tělo…

Juana 15.02.10 16:02

jsem atopik, exém mám i ve vlasech - s přírodní kosmetikou jsem přestala koketovat poté co se mi díky ní exém, který byl předtím jen kolem očí, rozlezl po celém obličeji až na krk - bylo to fakt super (na milost beru Hauschku a Shannaz Herbal ty mi vyhovují, ostatní musím zkoušet a není to vždy jisté)
Díky bohu za kortikoidy, šampony s obsahem bílého dehtu nebo ovesného mléka (Klorane) a na tělo cokoliv co nedráždí. Než vazelína (nemastí, jen zabrání dalšímu vysušení a příšerně štípe) je lepší Lipobaze a cokoliv co ulovím na internetu od firmy Bloom, Premier, Lyn Line (produkty mrtvého moře) a když je opravdu nejhůř http://www.prosanum.cz - jejich tělové mléko a šampon nejsou sice levné ani voňavé, ale ve chvíli kdy mne svědí celý člověk a musím mít nehty ostříhané do masa abych si neublížila je mi to jedno.

A taky funguje experimentovat, na spoustu hypoalergenní kosmetiky reaguji negativně, ale Bourjois, která nic takového neinzeruje mi nadmíru vyhovuje.

Juana 15.02.10 16:07

Jen takový malý tip… na namazaný exém je nejlepší hedvábí, bavlna strašně škrábe

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama