trápení se vzorky

Kleaa 18.11.09 15:55

trápení se vzorky

máte nějaký fígl?

právě jsem se opět vytočila, dělala jsem vzorečky do standardních plastových 1,5ml vialek - tedy dostatečně širokých i hlubokých. Chtěla jsem nastříkat aspň 0,5 ml, ale vůně má takový tlak, že mi to šplouchalo zevnitř všude kolem, teklo mi to po flakonu, po rukách…no dělala jsem z ní 2 vzorky a jsem celá zlitá, celý ml bych snad ani nedala. víc jak jednou tolik šlo všude kolem. A to jsem samozřejmě zkoušela i větší vzdálenost.

není to první parfém, co práší kolem nebo nastříkává nějak pod tu krytku, ale tohle je fakt něco, hlavně ten tlak :roll: tak nevím, jestli je to mou nešikovností, ale méně stisknout prostě nejde :oops:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Hailstone 18.11.09 15:56

Mám fígl, stříkačka a jehla a plastová krytka na stříkačku.

Dalia 18.11.09 16:39

No, mám podobnou zkušenost. Některé vůně jdou stříkat dobře, rozprašovač lze zmáčknout jen trochu a vůňka „čůrá“. Ovšem u některých to nejde a vůně teče po rozprašovači, po ruce a ten tlak je také problém. :?

ga.pi 18.11.09 17:04
Hailstone píše:
Mám fígl, stříkačka a jehla a plastová krytka na stříkačku.

Prosím o zevrubnější instruktáž

Sára 18.11.09 17:34

je to opravdu u některých vůní problém - u některých to prostě teče zárovneň mimo rozprašovač, u některých zase tím tlakem se vystříkne ven více než dovnitř vzorku, já to řeším buď opravdu pomalým po milimetrech stlačováním čudlu nebo když to jinak nejde musím nejdřív přestříknout do refanu a pak až do vzorku, už mám trochu praxi. Když je tady téma o trápení se vzorky, tak jednou mi přišla várka skleněných vialkek a v ní asi byla nějaká část vadná nebo já jsem měla v sobě divnou energii, poněvadž mi během dvou dnů při zavírání vzorků v ruce asi 20 vialek prostě prasklo a roztříštilo se, to že bylo všude rozlito o to nic ale měla jsem několikrát pořezané prsty na rukou a už jsem se bála zatlačit - myslím - prsty na víčko, kterým se zavírá vzoreček :?

Dalia 18.11.09 17:44

Au! :( … nepříjemná zkušenost.
Já používám jenom plastové vialky, ale je fakt, že skleněné jsou bezpečnější co se týče těsnosti. :)

dracatko 18.11.09 19:12

Já si na začátku vyrobila z PET lahve trychtýřek a stříkala jsem přez něj. Teď už na to dlabu a zvládám to rovnou do té skleněné mršky. Faktem je, že třeba flakony od Hermese při tom hezky potejkaj všude :-)

jerry 18.11.09 22:08

Udělám si kornoutek z hliníkového víčka od jogurtu nebo smetany - v pohodě lze odstříkat i 1,5 ml.

Kleaa 18.11.09 22:39

tedy na tu jehlu se stříkačkou a krytkou moje představivost nestačí…
kam bych měla píchat tu jehlu??? do toho rozprašovače???? :shock: :shock: :shock:

Kleaa 18.11.09 22:43

Jerry, díky za tip, to vypadá jako dobrý nápad! možná by stačila jen taková jako rulička… páč v tom mém případě jak je velký tlak, tak se to hned odráží nazpátek, akorát by se prodloužila vzdálenost a omezilo se rozprášení kolem - no geniální :lol:

já už jsem taky přemýšlela to slívat z více vzorečků, ale už jsem měla úplně mokrou ruku, no všude pokapáno a představa, co by vzniklo ještě sléváním z vialek…

Parga 18.11.09 23:07

Přečetla jsem si všechny přízpěvky a hned mi to začalo v hlavě šrotovat (tohle mám asi po tátovi :conf: )… Do refanů se mi daří odstřikávat bez problémů, do mikrozkumavek jsem se ještě nepokoušela, ale… Už v některých vláknech padly nápady s malinkým trychtýřkem ze Sephory. Byla jsem tam dnes, ale vůbec jsem se na to nezaměřila :roll: .
Nezní mi moc dobře kontakt vůně s aluminiovým víčkem :conf: , tak mi napadlo domácí řešení a náhrada trychtýřku. Předem upozorňuji, že to bude možná kravina :oops: .
Holky, určitě máte doma zdobičku na cukroví, dorty, ..... Buď máte umělohmotnou nebo takový ten plátěný sáček. K tomu je sada hrotů neboli zdobítek. Určitě by šel použít hrot, který končí hladkým otvorem o průměru asi 3 mm (tento hrot se používá na dělání tenkých linek z krému nebo šlehačky…). Většinou se ten hrot zužuje do kratičké rourky, která by se právě vsunula do mikrozkumavky.
Myslíte, že je to moc velká blbost? Určitě to někdy zkusím.

Se stříkačkou a jehlou si to také moc neumím představit…

A teď koukám na počítačový stůl, kde mám sprej do nosu na rýmu - Olynth. Ten má na rozprašovači takové plastové poloprůhledné víčko, které má délku 28 mm, na širším konci - otevřeném (je to kuželový tvar) má průměr 12 mm a na užším asi 6 mm. Do toho užšího konce by to chtělo udělat nějakým nahřátým předmětem dírku a také by to mohlo fungovat :conf:
Možná bych už měla jít spát :lol: :lol: :lol:

Kleaa 18.11.09 23:26

takže mi to nedalo a lítala jsem po bytě (jsem závislák na Otrivinu, ale ta víčka většinou vyhodím). Našla, ustříhla a celkem dobrý, akorát ten koneček je tlustý, takže netěsní úplně, možná kdyby se mi podařilo ustříhnout o 1 mm méně, naprala bych to tam.

Ale přivedla jsi mě na spásnou myšlenku!!!!! že mě to hned nenapadlo !!!! vzala jsem jednu z plastových vialek, ustříhla 0,5-0,75cm konce a je to! sedí to bezvadně, takže aspoň problém přílišného tlaku snad vyřešen :banana:

Parga 18.11.09 23:29
Kleaa píše:
takže mi to nedalo a lítala jsem po bytě (jsem závislák na Otrivinu, ale ta víčka většinou vyhodím). Našla, ustříhla a celkem dobrý, akorát ten koneček je tlustý, takže netěsní úplně, možná kdyby se mi podařilo ustříhnout o 1 mm méně, naprala bych to tam.Ale přivedla jsi mě na spásnou myšlenku!!!!! že mě to hned nenapadlo !!!! vzala jsem jednu z plastových vialek, ustříhla 0,5-0,75cm konce a je to! sedí to bezvadně, takže aspoň problém přílišného tlaku snad vyřešen :banana:

No vida, tak aspoň něcooooo :banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana:

Jsi šikulka, tohle mě nenapadlo, jelikož doma žádné prázdné plastové zkumavky nemám a ani jsem je zatím nikdy neplnila :D . Super!!!

Kleaa 18.11.09 23:40

to je tak, když my ženské dáme hlavy dohromady :lol: :lol: :lol:

však na to rozřešení s jehlou, stříkačkou a krytkou počkám :conf:

to mi fakt hlava nebere …

.....tak Hailstone už nás nenapínej :wink:

Parga 18.11.09 23:44

Jasně, jsme šikovné :wink: .

Také jsem zvědavá na injekci s krytkou :conf:  :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama