Sametové uklidňující a utěšující vůně a jejich účinky

alviola 31.03.15 11:15

Uklidňující a "utěšující" vůně

Včera se mi stalo něoo zvláštního. Měla jsem večer hroznou krizi a ačkoliv jsem milovnicí svěžích a květinových vůní, najednou jsem zatoužila po něčem úplně jiném. Po nějaké těžší, sametovější vůni, do které bych se mohla jako schoulit. Takže sjem vylovila staré vzorky a musela se navonět něčím, co jsem dřív vyřadila jako hrozný „smrad“. Znáte to taky? A jaká vůně má na vás takové „utěšující“ účinky?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Svítilka 31.03.15 14:02

Zajímavá myšlenka :think: Já jsem dřív používala jako útěchovou Jersey (třeba před zkouškou), kvůli té mýdlové levanduli, ale když nad tím tak uvažuju, je vlastně docela agresivní. Asi to mám naopak - obvykle mám raději sladší kousky, takže uklidňující jsou pro mě svěžejší. A sázka úplně na jistotu je červený čaj od Bvlgari, to je prostě lepší než horké mléko a tisíc koťátek :)

Mandorla 31.03.15 18:48

nie že by som ju kedysi považovala za smrad, ale neviem si predstaviť nič viac ukľudňujúce než L'Eau d'Ambre

Phalaen 31.03.15 22:04

Já utíkám k Trouble
a No.5 Eau Premiére (obě verze). :srdce:

llustrnka 31.03.15 22:55

vo večerných hodinách, keď mám za sebou dosť náročný deň, tak mi náladu zlepší tiež ťažšia vôňa, korenistá alebo drevistá, napr. Hypnotic poison - to je môj všeliek, ale ukľudní ma aj Jasmin noir, Lyric, Fate …

Frantatata 31.03.15 23:22

Narazil jsem na tuto unisexku níže, možná některé to usnadní hledání, na mne funguje.

Acqua di Parma Blu Mediterraneo Mirto di Panarea
 http://parfumstore.ru/…line_cat.jpg

Mandorla 01.04.15 08:33

Mirto di Panarea je úžasná vôňa, ale tým, aká je svieža, má na mňa skôr opačný- energizujúci účinok

Alena_In 01.04.15 10:19

Pro mě je to Iris Poudre, to je pro mě vyloženě muchlací vůně. A sametová a přitom heboučká je Velvet Orchid. ;)

alviola 01.04.15 13:51

Přesně, slova, která by mě při té vůni měla napadnout, je sametová :-) Hodně mě v souvislosti s tém zajímá ta nová vůně od Nina Ricci.

Frantatata 01.04.15 14:13

@Mandorla
Ano, můj příspěvek byl z poloviny mimo zadání - těžší sametová vůně, nicméně relax poskytuje dostatečný, to bych rád zdůraznil, tralala.

Mandorla 01.04.15 15:30

@alviola tak v tom prípade určite skús Lalique Satine

llustrnka 01.04.15 23:52

musím sa opätovne vrátiť do tohto vlákna, pretože po dnešnom náročnom a ubehanom dni som si navečer strekla Amouage Gold a začala som uvažovať, aké zložky v ňom cítim. Povedala som si - kadilo a aldehydy, a šla som skontrolovať sem na aromko. A je tak :lol: malý krok pre ľudstvo, ale veľký pre mňa!!! :lol: Zamatová vôňa to nie je, ale chúlim sa v nej statočne.

Lucinela 02.04.15 09:45

@llustrnka
Ačkoli je od Amouage, byla jsem překvapená, že Gold jsem také vnímala jako chumlací uklidňující vůni. Čekala jsem aldehydovou pecku, která půjde do protoru a místo toho konejšivá náruč.
Vyloženě konejšivě na mě působí i Eau de Lingerie (Guerlain), je tak nádherně pudrová a něžná, ale ta výdrž je opravdu navonět se a honem do postele, ať si schovám alespoň trochu vůně v peřinách :) .

Narcisa 03.04.15 11:59

Zrovna včera bylo počasí takové, že jsem měla chuť na vůni, do které bych se mohla zachumlat, uklidňující a hřejivou. Jenže jsem zjistila, že takovou nevlastním, a to dokonce ani mezi vzorečky :think:

Poradíte mi?

Měla by být dostatečně sladká, nejlépe s vanilkou v základu, a s dostatečnou výdrží.

einzelhaft 03.04.15 13:17

@Narcisa Tak za mě jednoznačně Frapin 1270, na oblečení výdrž úžasná, po tom včerejším rozlití vzorku ji mám pořád na mikině a dokonce i mamka, která mi prošla pokojem se ptala, co tu mám za „slaďárnu“ (ona je na ty svěženky :roll: ) a pro mě teda chumlací rozhodně je. Akorát mám pocit, že z ní mám hlad :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama