Ústní hygiena

Amy 8.10.09 10:34

Ústní hygiena

Jaké máte zkušenosti a používáte ústní hygienické potřeby? Mám namysli pasty, kartáčky, ústní vody, nitě atd. i pro děti?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
Alena 8.10.09 10:40

zubní kartáčky beru pouze Curaprox 5460 ( měkký) nebo 3960 (střední ), pasty točím Elmex, Lacalut a Sensodym, ústní voda mi nesmí na umyvadle nikdy chybět! Nitě mám doma dvoje, ale že bych je používala až tak často, to se říct nedá :cry: prostě jsem si na ně nezvykla..

Amy 8.10.09 11:01

Můj manžel byl po 20-ti letech u zubaře a od té doby taky kupuju kartáčky Curaprox a k tomu i mezizubní kartáčky, čistí si zuby xkrát denně (ani nevím, ale často) čtvrt hodiny. Obdivuju ho. Zubařka mu doporučila parodontax, ale ten se nedá, nevíš Ali, jestli je něco stejně dobrého (kvalitou) a přitom trochu chutného? Minule jsem mu koupila Lacalut a Elmex, ale nejsem si jistá, jestli je to dobře.

Alena 8.10.09 11:16

já beru právě Lacalut hlavně kvůli manželovi, kterému řekli, že má rozjíždějící se paradontozu.. pasta se mi až tak účinná nezdá, daleko lepší byl z lékárny prášek Lacalut, ve skleněné tubě.. sypal se na kartáček místo pasty a byl dobrý. bohužel ho přestali vyrábět :cry:

jinak jsme vyzkoušeli vícero past, ale ty ostatní byly chuťově víc než hnusné:-( a mezizubní kartáček má taky a přesně jak píšeš - ze začátku si čistil zuby snad 20× denně, ted už ho to pustilo.. je ale fakt, že mu aspon přestaly krvácet dásně.. ted otázka, jestli je to kartáčkama nebo tou pastou :wink:

Amy 8.10.09 11:21

Rozhodně musel vyhodit tvrdý kartáček a koupit si měkký, taky mu krvácejí dásně, zuby si čistil vždycky pořádně a často a přesto je měl zkažené, ale už je to dobré, má je všechny spravené, na tu pastu se ptám proto, že jsou dost drahé tak jestli má vůbec cenu je kupovat. Normálně používáme obyčejný Odol, já občas gel, zajímalo by mě, jestli třeba taková Stoma je srovnatelná se zahraniční pastou (cena úplně někde jinde :roll: , něco kolem 25 kč)

IvKa 8.10.09 12:15

Já jsem nadšený příznivec pasty Elmex a myslím si, že je to hlavně její zásluha, že se mi zuby nekazí. Samozřejmě, že jí občas střídám s Meridolem nebo se Sensodynem. Taky se mi moc líbí ústní voda Listerine. Je to dryják, ale účinky má skvělé. Navíc na thymol já trpím od svých laboratorních začátků. A taky jsem příznivcem elektrického zubního kartáčku. Když jsem používala, byť měkký, normální kartáček, vždycky jsem si svojí pílí odřela dásně. Teď mám elektický, točící, navíc s nějakým sonickým efektem. A někdy se divím, co mi vyleze z mezizubních prostor, o čem jsem vůbec nevěděla. Například kousíčky slupek z rajčete.

Katlynka 8.10.09 12:27

Ja používam kefky Curaprox ultra soft, plánujem kúpiť kefku na čistenie jednotlivých zubov, medzizubné nepoužívam, kedže mám zuby stesnané a netúžim po krvácajúcich ďasnách= vstupná brána pre infekcie=) zápal=)parodontitis.
Zubné pasty musia spĺňať 3 požiadavky- málo abrazívna, bez SLS (sodium lauryl sulfát), musí obsahovať fluór (takže elmex, parodontax). Ústna voda je fajn na osvieženie dychu, ale nie je to pre mňa nutnosť.
Skôr si zakladám na mechanickom čistení, aj tá pasta nie je najnutnejšia, plak je veľmi odolný, žiadna pena, voda, nech štípu akokoľvek efektne, ho neodstráni bez správnej techniky čistenia.

Ivana78 8.10.09 12:45

Mě paradontolog doporučil pastu Lacalut active a jako ústní vodu zelený Listerin (bála jsem se, že si na Listerin nezvyknu - má ukrutnou stahovací sílu - ale už je to OK). Jinak kartáček jakýkoliv měkký.

Amy 8.10.09 13:06

Elektrický kartáček jsem měla pro dceru a musela ho přestat používat, prý si tím zuby nevyčistí pořádně, p.doktorka se zlobila, musela jsem ho nahradit právě Curaproxem, s tou pastou jsem pořád na vážkách, přece jenom 80 kč a to my máme tak 3-4 pasty na měsíc, takže je to pro mě dost peněz (musí mi něco zbýt na parfémky ne :lol: :lol: dělám si legraci) , ústní vodu používám zelenou z DM, jednou si jí dcera zapoměla zředit (dávají se 2-3kapky do skleničky vody) a nalila si jí do pusy, ráno měla novou kůži na rtech,chudinka.

Popelka 8.10.09 13:50

Zubař mi doporučil používat el.kartáček jenom na dočištění,mimo toho kupuji měkký kartáček Curaprox,mezizubní kartáčky,nitě používám hlavně v práci a ústní vodu zelenou Listerin i když pálí jako čert.Zubní pasty střídám,hlavně kupuji s bělícím účinkem.Dentální hygienistka mi řekla, že zuby se mají hlavně čisti pořádně večer a to nejméně 10-15minut.Já vydržím max.5 pak už mě to nebaví :cry:

janas 8.10.09 14:40

Amy - zubní pasta není moc důležitá, je hlavně pro ten pocit. Důležité je čištění - měkké kartáčky a mezizubní, tj. hlavně mechanicky odstranit plak a zbytky jídla, hlavně večer, klidně i bez pasty.
(Není to z mé hlavy - školení u zubařky, která se hygienistikou zabývá.)
Asi na tom něco je, protože já hodně používám Curaprox a štourám a žádný kaz nemám, navzdory pokročilému věku. Je ovšem pravda, že mám mezi zuby mezery, takže se mi vůbec nekazí a nikdy mě nebolely.(Je to bonus za to, že to není zrovna krásné.)

Jo a na tu parodontózu opravdu účinkoval Lacalut v prášku.(Tu měl můj muž.)

Amy 8.10.09 15:04

No jo, ale když se už nevyrábí a ten parodontax je fakt strašně slanej a nechutnej, sice píšou, že během 14 dnů se na to dá zvyknout, ale my to nedokážeme, pastu potřebuje jen manžel na tu paradentozu, jinak jí u nás nikdo nemá, já na jednom zubu se mi odhaluje krček, ale to pastou nespravím, spíš kartáčkem stahovat dáseň při čištění :wink: Hele holky a co děti? Má smysl kupovat pro ně drahé kartáčky a pasty? Já mojí kočičce s čištěním pomáhám, aby neměla ten žlutý povlak, ale pastu jí kupuju obyčejnou.

Ambrožová Lenka 8.10.09 16:16

Curaprox kartáček kupujete v lékarně????
Nedám dopustit na ústní vodu Listerine, ta je fakt úžasná. Často trpím na afty a řekla bych, že co používáme tuto vodu, tak je to lepší i doba hojení je kratší.
Jinak používáme nitě a mezizubní kartáčky. Malému kupuji taky jen obyčejnou pastu, také mu pomáhám s čištěním. On si zatím spíš s kartáčkem jen hraje a nebo do něj kouše.

  • Citovat
  • Nahlásit
janas 8.10.09 16:45

Amy - pořád lepší slanej a nechutnej, než přijít o zuby a nosit protézu!
Svého muže donuť, ať to používá - víš co dnes stojí zubní náhrady?

Dětem bych kupovala cokoliv, co je upoutá třeba obrázkama, aby si zvykly na čištění., jinak je to asi jedno.

Lenko - kupuju Curaprox v lékárně. Ty šťourátka nemají chybu!

dracatko 8.10.09 17:34

Já taky ujíždím na Curaproxu a pasty mám ráda křídové z Urtekramu. Teď jsem zkoušela nějakou ajurvédskou vicco a fujky :-) Ostatní věci nepoužívám neb zapomínám, ale alespon k té vodě bych se ráda dokopala…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
Váš příspěvek