Ústní hygiena

Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Další »
yunnan 12.4.14 22:15
coconut 12.4.14 22:39

@Slimek Určitě bych doporučovala Siddhalepu zkusit, i když cena je docela vysoká. Dřív ty pasty tolik nestály, ale co už. Já teda používám i normální pasty, ale někdy mi přijdou děsně agresivní, tyhle jsou příjemný.
@yunnan Mně nepřijde, že by málo pěnily.

yunnan 12.4.14 23:02

@coconut Mně taky nepřijde, že by málo pěnily, protože jsem na ně zvyklá a používám je desítky let. Ale když si pak jednou za rok někde na návštěvě vyčistím zuby půjčenou běžnou drogérkovou pastou, uvědomím si ten rozdíl :D .

coconut 12.4.14 23:10

@yunnan Mně právě přijde, že pění i líp než některý drogérkový a že stačí míň, konkrétně u té Siddhalepy :)

Slimek 13.4.14 08:46

Holky, dekuji. Nejake urcite zkusim, ztrata zubu je moje nocni mura, tak je musim hyckat ;)

Marianna 11.5.14 22:55

Prosím o radu. Co pomáhá proti odhalování krčků u zubů? Dá se tento proces zvrátit? Zubařka jen odkazuje manžela na dentální hygienistku a kupte si Lacalut pastu a ústní vodu … techniku čištění už jsem mu vysvětlovala, měkké kartáčky si koupil … ale co nějaké bylinky, alternativní medicína … cokoli?

coralline 12.5.14 16:26

@Slimek Pokud chceš vystřídat pastu jenom kvůli tomu, že „by se střídat měly“, tak je to podle mě zbytečný. Pasta je při čištění zubů ta nejmíň důležitá složka, podstatné jsou kvalitní kartáček a správná technika. Pasta je tam v podstatě pro lepší pocit. Taky mám alergii na fluor (ekzém na tvářích) a používám už léta ten bezfluorový Odol, protože je asi jako jediná bezfluorová pasta za normální cenu. Na preventivní prohlídce u zubaře jsem byla za ústní hygienu pochválená 8) Takže nevidím důvod ke změně.

barbucha 22.5.14 09:46

Už jste slyšely o „oil pulling“? Zázračné to očistné metodě? Jednoduché a téměř zadarmo? :lol: Poslední dobou je toho plnej internet, na všech možnejch fórech to probíraj…

Jeden každej se zatím shodnul, že to vybělí zuby :think: Další benefity by měly bejt:

Ochrana proti zubnímu kazu
Zlepšení kvality dechu (t.j. nesmrdí z huby :twisted: )
Silnější zuby a dásně
Konec bolestí čelisti, problémů s dutinama a nespavostí
Zmírnění bolestí hlavy, kocoviny ( :lol: ) a kožních potíží
A samozřejmě vyplavení všemožnejch toxinů… a všeobecný posílení imunity

Já to zkusila dvakrát, ale nevydržela jsem doporučovanejch 20 minut :roll: navíc to chce údajně na lačno, a tolik času ráno nemám (resp. nejsem ochotná o tolik dřív vstávat)… tak leda víkend…

Olej samozřejmě zásadně panenskej, neupravovanej - viděla jsem zmínky o sezamovým, kokosovým, olivovým.

Jak říkám, je toho plnej internet, tak stačí zadat oil pulling do googlu a hodinku dvě si počíst :lol: Jestli to sem už někdo dával, tak sorry 8)

• Citovat
  • Nahlásit
haifa 23.5.14 06:51

Ano nejlepší jsou lisované za studena m a krásně vybělí zuby a navíc když bolí zub stačí olej si dát do pusy a převalovat v pusy nějakou dobu a zub přestane tolik bolet.
Olejičky jsou fakt bezva :potlesk:

Marianna 23.5.14 08:32

Jako třeba olivový nebo jaké konkrétně?

haifa 23.5.14 08:36

@Marianna třeba madlový , sezamový , ale i ten olivový ten je spíš dobrý na suché flasy

barbucha 23.5.14 09:19
@Marianna píše:
Jako třeba olivový nebo jaké konkrétně?

Hlavně ty lisovaný za studena a panenský. Olivovej klidně - ten bude asi nejschůdnější, každej ho už má doma, na vaření :lol:

Jo a ještě jsem někde pochytila, že po vyplivnutí (doporučuje se záchod, nikoli umyvadlo - že je v tom vyplivnutým oleji právě spousta mikrobů, ale to už je asi přílišná úzkostlivost bych řekla) je potřeba si pusu vypláchnout slanou vodou, a pak vyčistit zuby.
Takže ideální je to po ránu, raděj výslovně nalačno.

• Citovat
  • Nahlásit
Marianna 23.5.14 09:40

Jak to tu tak čtu, tak mi to připomnělo to, co jsem četla o zubních olejích Karla Hadka … naprosto stejný postup, včetně toho, že ten „sežvýkaný“ olej obsahuje spoustu bakterií.

Např. tady: http://eshop.karelhadek.eu/…lej-dentarom

Slimek 23.5.14 09:56

@barbucha znělo to trochu šíleně, ale zajímavě, tak jsem to dnes ráno přeci jen vyzkoušela. Panenský za studena lisovaný olivový, jiný ze zmiňovaných doma opravdu nemám …no, když jsem to kopla do pusy, myslela jsem, že se pozvracím a ten pocit po celou dobu překvapivě neustupoval :jazyk: 20 minut jsem nevydržela ani náhodou, po 5 min už mě bolela celá huba a bylo mi protivný, jak si občas nechtěně trochu „ucintnu“ na bradu :oops: Když jsem to konečně vyplivla, udělala jsem si tu vodu s himalájskou solí a musím říct, že na tu přetrpěnou hrůzu to byl opravdový balzám :D …no, nevím, možná se na to dá zvyknout, ale ten čas je přespříliš.
Navíc nevím, jestli to můžu dělat na prášky. Ráno si musím na lačno jeden brát a pak nesmím půl hodiny nic. Je možné, že ten olej taky vadí, kort když ta procedura nějak ovlivňuje celý organismus. Pokud ano, tak už bych to měla celkem 50 min :roll:

barbucha 23.5.14 09:58

@Marianna
Jo, to je to samý, akorát pan Hadek holt prodává ty svoje, a vidím že docela draho… přičemž naprosto stačej ty kuchyňský, ideálně jednodruhový :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Další »
Váš příspěvek