Ústní hygiena

Stránka:  « Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Další »
otakara 1.10.17 09:48

@Slimek Hlásim sa k olejovému „pulingu“ , dovolím si odporúčať každému, kto to zvláda, zuby a aj celková klíma celej „huby“ to ocenia, @berunka @Aniccck @Roza @Markulka33 @Gosh a potom ústne vody skoro ani nebudú potrebné, skôr mám dobrú skúsenosť so škrabadlom jazyka a je to ok.

janice8 1.10.17 12:11

@otakara Také nedám dopustit na sonický kartáček. Používám společně s vodní sprchou. Průběžně pulíruji i jazyk a srkám olej.

otakara 1.10.17 12:28

@janice8 :palec: Sú teda dosť nákladné, ale investícia sa vráti v podobe kvalitného ošetrenia zubov, resp. netreba žiadne termíny u zubára. Dosť mi pri čistení mechanickou kefkou trpeli krčky zubov, to je pre mňa asi najväčšie pozitívum pri používaní elektrickej kefky. A tiež pri čistení zubov vykonávam malú, či veľkú potrebu. ;-) teda 2v1, viac sa sústredím, ako keď stojím nad umývadlom, nepohoršujte sa aromáci, skúste! ;-)

Aniccck 11.12.17 22:58

co se týče ústní hygieny, všechno objednávam tady www.nazuby.cz

Mirika 18.1.18 14:30

Dentální hygiena

Malinkato odbočím, tak snad to nebude vadit ;) jsem objednaná na dentální hygienu, někde jsem zaslechla, že ji pojištovna může proplatit. Nezkoušela jste některá? Děkuju

zubar 21.1.18 08:07

ÚSTNÍ VODA

Ahoj jakou ústní vodu používáte.Listerinka mi vůbec nedělá dobře.Je tam strašně alkoholu.

• Citovat
  • Nahlásit
Verda2 21.1.18 13:53

Nejraději Elmex, jak zelený, tak oranžový. Špatná není ani Meridol, ale Listerin už doma nepoužíváme, je moc agresívní.

Aniccck 26.1.18 16:52

taky máme curaprox a pastu střídám. To samé ústní vody. Akorát to nekupuji v obchodě, ale objednávám po netu, je to levnější.

otakara 27.1.18 04:18

@zubar Môj názor na ústnu vodu je, že je viac-menej zbytočná. Je alkoholová, či má ďalšie prísady, ktoré skoro ani do pusy nepatria, možno by som nejakú použila v určitej situácii, keď nemám možnosť dôkladnej hygieny. Avšak voda, kvalitná kefka, škrabka a dobrý spôsob čistenia zubov ústnu vodu zastúpi spoľahlivo. K tomu - pitný režim, nie prázdny žalúdok a je to. Naposledy som ústnu vodu použila na očistenie vodovodnej batérie. :-)

Rosa N. 27.1.18 12:49
@otakara píše: .. Naposledy som ústnu vodu použila na očistenie vodovodnej batérie. :-)

:lol: 8-) Ty si.. pekne vynalézavá! :palec:

Jinak ráda bych se s Vámi rozdělila o svoji draze zaplacenou zkušenost, kterou jsem udělala SE SVÝMI zuby (u jiného to pravděpodobně může být jinak)
Co se týče zubařů, jsem trochu fluktuant.. a všude jsem se dozvěděla něco. :o) Jednou mi jedna známá zubařka řekla, že jakou člověk používá zubní pastu je úplně jedno. (Pochybuju stále o všem a nemám potřebné vzdělání, abych posoudila, jestli je to pravda.) Důležitá prý technika čištění, který odstraní zejména vrstvička plaku, který se tvoří na rozhraní mezi dásní a venkovní částí zubu.

Jedna chytrá kámoška, co hodně čte (dokonce v různých cizích jazycich, studuje čínštinu) mě jednou upozornila, že ať si všimnu.. ze na tom jakoby švu na konci každé zubní pasty, že je barevné označení -
takový malý proužek (zapamatovala jsem si červené a zelené.. snad žluté.. bylo jich víc) a že ona používá zubní pasty jen zeleným označením, protože to znamená, že v sobě neobsahují nějaké chem. sajrajty (asi jako obdoba parabenů a těch solí.. v antiperspirantech, existují AP i bez nich)

Co se týče zub. kefek.. používám mezizubní (psala jsem ‚mezistátní‘ :o) kartáčky o různých průměrech, nevěřila bych kolik toho po normálním vyčištění zbývá v mezizubních prostorech, samozřejmě je to dáno asi především stavem mých dásní šinoucích si to umíněně dolů :o( :cert:

Bez jednosvazkového kartáčku, kterým se zasahuje i kousíček pod dáseň (to se mi moc nedaří, ale trochu se nutím snažit

I když to dělám jen tak šup šup, škoda, že jsem si na to přišla až za pět minut dvanáct, protože se mi přestaly kazit zuby.
Na zubní nitě resp. pásky jsem lajdus rezignovala.

Zubní hygienistka, se kterou jsem moc spokojená (taky už mám srovnání), mi řekla v ramci celkem nákladného ošetření, říkala, že zubní voda je nanic, že důležitý je čištění především tím jednosvazk. kartáčkem, který jako jediný (tedy z mechanických - s elektrickým nemám zkušenost, na ně jsem se Vás chtěla zeptat. Nevím ani, co pulzní kartáček je.) je schopný odstranit zubní plak který tvoří jakoby konturu dásní a zasahuje i pod ně a z něj se rychle tvoří zubní kámen, který způsobuje, že dásně nepřiléhají k zubu.. a dělají se choboty a patadentóza.

Dentalni hygienistka (‚slečno hygienistko‘ dobré oslovení :o) mi řekla ještě k té ústní vodě, že lidé ji používají a mají dojem, že jim přestanou krvácet dásně (i přes ledabylé čištění), jenže příčina paradentozy trvá, ústní voda jen zastaví projev - krvácení.

@otakara súhlasím s tím používáním nějakého léčivého ‚šprudladla‘ v urč. období :o)

:kytka: Prosím, můžete mi vysvětlit to s tím olejem? ..kolikrát denně to dělat.. kdy, ráno? A proč.
Jakým mechanizmem to funguje?
Zajímalo by mne, jaké jsou důvody a výsledky, proč se to vyplatí ‚šprudlat v hubě‘. :o)

otakara 27.1.18 16:29

@Rosa N. Parádne si to opísala, tiež badám, že ľudia v snahe zachrániť svoj chrup kupujú všelijaké tie lacaluty a paradentoly, tieto pasty aj ústne vody v záchrane zubov málo pomôžu, ak je rozbehnutý zápal, paradentóza, ústup ďasien. Svoju úlohu zohráva zdravá výživa s vitálnymi látkami-zelenina, ovocie, predovšetkým odstránenie kameňa a povlakov, vtedy dokonca zuby majú svoju schopnosť znovu sa usadiť"" do ďasien a aj ostať tam ;-) . Šprudlání je perfektné, teda podľa mňa, len jedno ja nemám ujasnené, všade sa píše, že šprudlať sa má v nevypucovanej hube, ale mne to príde dosť kontraproduktívne, ja si najskôr zuby očistím a šprudlám potom, aj napriek tomu, že to robím vraj naopak. Používam najčastejšie olivový olej, ľanový kedysi, ale teraz ho skôr pijem, šanujem si ho. Odporúčam, dokonca aj vtedy, keď je problém s bolesťou hrdla, podráždeným hrdlom, keď sa spúšťa nádcha atpodobne. Tiež používam nitky, pásky aj jednozväzkové kefôčky, a čo je najviac, nedám dopustiť na elektrickú sonickú kefku. Ja už do svojej smrti obyčajnú kefku nekúpim.
A ešte - mám aj tak silný dojem, že táto diskusia bola „umelo“ nabudená, aby sme sa tu rozkecali, keďže toto vlákno spalo". :-P Nič to, nevadí. Ja aj tak o zuboch rada diskutujem, teda, ak tu nejaká diskusia ešte bude - haha.

Rosa N. 27.1.18 16:42
@Mirika píše:
Malinkato odbočím, tak snad to nebude vadit ;) jsem objednaná na dentální hygienu, někde jsem zaslechla, že ji pojištovna může proplatit. Nezkoušela jste některá? Děkuju

@Mirika ..to bylo zajímavé zjistit! :kytka:

lenka225 28.1.18 14:51
@Verda2 píše:
Nejraději Elmex, jak zelený, tak oranžový. Špatná není ani Meridol, ale Listerin už doma nepoužíváme, je moc agresívní.

Ano, Elmex je nejlepší :D

Mirika 5.2.18 14:24

@Rosa N. Jsem objednaná až za měsíc a pak zkusím skočit na pojištovnu a uvidíme.

Janica2212 9.2.18 21:55

Já používám kartáček,pastu a ústní vodu od herbadentu a nedám na ně dopustit.

• Citovat
  • Nahlásit
Stránka:  « Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Další »
Váš příspěvek