Ústní hygiena

Stránka:  « Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Další »
Tatianečka 22.2.18 09:32

já jsem vždycky používala takový ten elektircký ale stejně mi přijde že je to k ničemu..

zubar 12.3.18 14:34

Já používám bylinnou zubní pastu Herbadent.

• Citovat
  • Nahlásit
LVXifer 12.3.18 15:06

Zubna nit,ustna voda(zeleny Listerine-mam rad, ked mi zmeravie tlama),zub pasta Ecodenta cierna,Swissdent cervena,Mediblanc a Tolpa vsetko bielacie a stoja za hovno.vsetko su to odrby ako bielia zuby.skrabka na jazyk a posledny mesiac iba elektr.rotacna zub.kefka-nedam dopustit.oproti klasickej subjektivne uplne iny level.

74SLena 12.3.18 21:06

Já vyzkoušela ústní vody od Listerine, Odolu, Elmex až po Herbadent a Balea a nic, ale mě dělá dobře ústní voda od Bione, ta s propolisem. Není v puse pálivá a hezky chutná po hřebíčku. Na škrdlání oleje mezi zubama taktéž nedám dopustit. Používám normální slunečnicový na smažení (polévkovou lžíci), zuby to bělí, odstraňuje hustší plak a i zubní kámen a masíruje dásně, takže jsou pevnější a světlounce růžové. Pastu používám Elmex červený nebo Sensitive a nyní prokládám z DM drogerie jejich pastou s aktivním uhlím. Kartáčky mám Curaprox ten placatý měkký, pak jednosvazkový a mezizubní od modrého až po žlutý. Čištění zubů považuju za hroznou zábavu. Jsem úplně úchylná na to, když zuby poctivě vyčistím a ještě na mezizubních vytáhnu trochu toho plaku a zbytku pasty. To je super.
Bione

mcmatus 30.4.18 16:47

Kartacek jedine curaprox, jinak uplne uzasna vec na cisteni zubu je olej z hrebicku.

mcmatus 30.4.18 17:18

Jinak kdyby to nekoho zajimalo jeste k tomu oleji z hrebicku. Pouziva se spis jako ustni voda nez pasta, na to je to prilis silne, par kapek treba do pul sklenicky vody je az az. Ma to extremne silne antibakterialni ucinky a funguje to taky jako umrtveni. Takto se to da pouzit primo na bolavy zub, kapnete trosku na vaticku a date primo na kaz a vetsinou behem nekolika vterin prijde uleva. Stejnou latku pod latinskym nazvem pouzivaji i zubari treba pri cisteni kanalku. No a posledni vyhoda, kdyz jsme na arome - podle me hrebicek krasne voni :)

Rosa N. 30.4.18 20:22

@mcmatus :kytka: dík! Právě jsem se chtěla zeptat na postup při čištění olejem z hřebíků :o) a vzápětí to tu vidím!

otakara 1.5.18 08:30

Ahoj aromáci, ja premýšľam už nejaký čas nad informáciou, ktorú mi podal môj hygienik, keď som ho navštívila z dôvodu inštruktáže na správne čistenie môjho implantovaného zuba a tento pán sa najprv spýtal, že akú kefku mám, však kefky mám všelijaké :think: , ale „pracujem“ so sonickou kefkou, na ktorú nedám dopustiť - ako som tu už spomínala, myslím - a on na to, že v záujme zachovania pekného vzhľadu a zdravia mojich ďasien, mám používať štýl čistenia stieracím spôsobom, t. j. kefkou smerom od ďasna k zubu :oops: , čo je pre mňa dosť nepochopiteľné pri výkone sonickej kefky a jej niekoľko desiatok tisíc kmitoch… Čo vy na to?

Hermesfan 1.5.18 08:47

@otakara

aj mne sa to zdá blbosť, tiež používam sonickú a tie kmity sú podľa mňa postačujúce

otakara 1.5.18 09:34

no veď to :think:

Jančakecalka 15.8.18 13:54

Pasta Zendium a Sensodyne,kartáček Sensodyne nebo Colgate extra měkké. :palec:

klarrrinka 7.9.19 13:27

Mezizubní nitě

Od té doby, co používám pravidelně mezizubní nitě, mi zubařka nenašla jediný kaz. Dobrou zkušenost mám navíc se zubní pastou Elmex (klasická oranžová).

Frantiseknovy 19.12.19 14:07

Dobrý den. Já mám elektrický plus jednou za pul roku zajdu na čištění ultrazvukem viz https://dsmile.cz/…ultrazvukem/ a jsem s chrupem spokojen.

MartinaJA98 20.1.20 13:03

Tak za mě asi taky ty elmex pasty, ale klidně si koupím i uplně obyčejnou signal třeba a jsem spokojená…je pravda, že mám elektrický kartáček a od té doby mám ty zuby fakt lepší..čistější, že na dentální higieně mi skoro nic nedělali a to jsem tam byla asi po 2 letech takže za sebe bych řekla že spíš technika čistění a čím se čistí je důležitější než ta pasta…nebo ustní vody

Jitka_74 22.5.20 12:56

Zkoušely jste jedlou sodu? Na bělení a snížení kyselosti v ústech? Prosím o tipy, nerada bych si zničila sklovinu :) Přesto hledám něco lehce přírodnějšího :unicorn:

Stránka:  « Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Další »
Váš příspěvek