Ústní hygiena

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
Elvira 17.10.09 15:24

Curaprox se mi zdá mnohem lepší než jiné kartáčky, které jsem kdy měla, je takový hodně hustý a opravdu jemný a měkký. Prostě zubařka doporučila a kdyby mi neseděl, tak na to kašlu. V práci mám jeden Colgate a to je utrpení, jak jsem už zvyklá na ten Curaprox. Ano, ten můj nejmenší mezizubní je prý na mezery 0.6 mm. Jestli to dobře čtu.

lamiel 19.10.09 17:18

Jestli jako dentalni hygienistka muzu trosku poradit s temi zakladnimi vecmi…kartacek je dobry curaprox nebo tepe, obecne takovy ktery ma kratkou hlavicku a zarovnane huste mekke stetinky. z past elmex nebo meridol, protoze obsahuje organicky druh fluoridu, ktery ma prokazatelne vysledky na vazbu do skloviny narozdil od anorganickeho v ostatnich pastach. pri parodontitide kombinovat s hojivym parodontaxem nebo necim podobnym. pri problemech s parodontitidou rozhodne nedoporucuju lacalut a jine prostredky, ktery maji stahovaci ucinky, protoze clovek ma pak subjektivni pocit, ze se mu to lepsi, ale neni to pravda, prave jak se ta dasen stahne u krcku, tak hluboko vevnitr zlabku jsou bakterie ktere bez pristupu vzduchu maji idealni podminky ke mnozeni a „rozeziraji kost dal“. ale velmi tezko se to lidem vysvetluje, protoze jim vazne pripada ze se jeich stav lepsi. obecne je nejdulezitejsi vzdy mechanicka hygiena, vsechny tyhle dalsi prostredky jsou jen doplnky a samy o sobe bez spravneho cisteni nikdy nic nevyresi. jo a s listerine bych taky byla opatrna, parkrat tydne klidne pouzit, aleurcite ne denne, vybije totiz veskerou floru v ustech i tu spravnou a pak k nam chodi lide s plisnovym onemocnenim, coz neni vubec nic pekneho, nedejboze v nejhorsim pripade muze vest i k rakovine jazyka atd. kvuli velkemu mnozsi obsazeneho alkoholu a agresivnich silic…

Elvira 19.10.09 20:22

lamiel, tak to mě mrzí, že jsi z Brna, to mám trochu daleko. Ale jinak bych se k Tobě objednala :wink: Díky za pohled odbornice.

Alena 19.10.09 20:29

lamiel - a co ustní vodu Meridol, tu můžu používat denně bez problémů?
já jí mám neustále po ruce a vyplachuju si s ní pusu po kouření, aby ze mě nebyl cítit nikotin :cry:

vixen 24.10.09 22:55

Kartáček- jedině curaprox. Pasta- jedině odol. Ústní voda- jedině listerine. Dřív jsem po vyčištění zubů měla do několika minut v ústech vyloženě nepříjemně ať jsem vyzkoušela řadu past. Až listerin mi tento problém odstranil. Občas použiji zubní nit a mezizubní kartáček nepoužívám.

Já jsem se loni rozhodla otestovat drahé zubní pasty bělicí - Swissdent a Rembrandt. Ten bělicí efekt byl slaboučký. Pasta má působit proti nánosům kávy, čaje a tak by se měly tyto tekutiny požívat přes slánku, což jsem nedodržela. Zato hygienický efekt byl více než skvělý. Běžně používám Parodontax, ale s těmito zubními pastami se nedá srovnat. Výborně likvidují plak, eliminují pachy po cibuli, kávě apod. Po večerním umytí se ráno probouzíte s výborným stavem v ústech. Čisto, bez plaku . Kdybyste si náhodou zapoměly vyčistit zuby, nic se neděje.
Jsou hodně sice drahé, ale stačí pasty podstatně míň a proto vám vydrží mnohem déle. Snad by se nakonec dalo i říct, že se vyplatí i víc.

dracatko 25.10.09 20:47

A kde se dají sehnat, v lékárně?

paty 25.10.09 21:13

Swissdent jsem vydražila ve Fann aukci / tam se vyskytují dost často výrobky téhle značky/, ale efekt nic moc :cry:

lamiel 26.10.09 11:04
Alena píše:
lamiel - a co ustní vodu Meridol, tu můžu používat denně bez problémů?
já jí mám neustále po ruce a vyplachuju si s ní pusu po kouření, aby ze mě nebyl cítit nikotin :cry:

meridol se nesmi pouzivat dlouhodobe, tak pozor na to, treba 3 mesice a pak zas na 3 vymenit treba za elmex. muze zpusobit zbarveni skloviny-zezloutnuti, cim castej vyplachujes, tim hur..radsi se drz doporuceneho pouzivani at se ti to nestane…

zuz.ka 26.10.09 12:23

lamiel: díky za doporučení. Kartáček Curaprox požívám, mám i nitě a nejtenčí mezizubní kartáčky, ale nejsem moc důsledná :( Ústní vodu máme právě Listerine, ale jak píšeš - moc to s ní nepřehánět. Což mi připomíná, že když ji vyplivuju do umyvadla, tak to v tom odtoku normálně šumí :? Ale takový pocit čistoty v ústech jsem zatím po žádné jiné vodě neměla. Chci tě spíš poprosit, jestli bys tu nemohla napsat pár značek past, ústních vod, které opravdu fungují. Díky :wink:

barbucha 26.10.09 12:35

Moje zubařka tvrdí, že je úplně fuk, jaký kartáček používám - ALE trvá na tom, že ho musím měnit nejpozději za měsíc…a zakazuje mi nit, že se tím strašně ničí dáseň…
Jinak ty zmíněné pasty z Profimedu - jsou fajn, ale inzerovaný (bělicí) účinek nemá ani jedna. A že jsem vyzkoušela snad všechny…

• Citovat
  • Nahlásit
lamiel 26.10.09 14:35

Holky, nejdulezitejsi je dobry kartacek a spravna technika cisteni, na doplnujicich pripravcich zas tak moc nesejde, muzou situaci trochu vylepsit, ale bohuzel i zhorsit. jak ma vypadat spravny kartacek uz jsem psala, muzete klidne pouzivat i detsky kdyz bude mit to co ma mit spravny kartacek pro dospele. s tema pripravkama-ja doporucuju elmex a meridol kvuli obsazenemu organickemu flouoridu.neudelate chybu ani s jinymi pripravky znacek jako GUM atd. vse vcetne pomucek se da se hnat v prodejnach profimed. kartacek vymenovat cca 3 mesice a pak po nejake prodelane nemoci. mezizubni pomucky si musi kazdy zkusit sam aby mu vyhovovaly, kazdy ma rad neco jineho a neda se tu moc udelat chyba, jen opet spatnou techniku cistini niti by se dala porezat dasen nebo prilis velky mezizubni kartacek by ji mohl poranit. nejlepsi je naucit se spravnou techniku cisteni od sveho zubare nebo dentalni hygienistky a mate vystarane na cely zivot. jestli jeste muzu poradit-pouzivani mezizubnich kartacku na cisteni mezizubnich prostor je nesrovnatelne lepsi nez niti (ta je vhodna tam, kde jsou treba prekrizene zuby), dokazuji to studuje, nit v ni bohuzel vysla hodne spatne, nemela skoro zadne vysledky. takze radsi doporucuju kartacek. co se tyka ustnich vod tak opet elmex, meridol, gum, listerin obcas, ty levne jako odol nema smysl vubec kupovat, ucinky maji pouze osvezujici. to uz je podle me lepsi vyplachovat cajem ze salveje, ktera ma priznive ucinky na ustni dutinu. kdybyste jeste neco chtely vedet, klidne se ptejte :-)

SWissdent i Rembrandt v lékárně. Lepší se mi zdál Rembrandt, ten je ještě dražší. Mají různé druhy, tak jsem je prostřídávala a byla jsem maximálně spokojená. Chce to prostě vyzkoušet. Obyčejné zubní pasty už mi naprosto nevyhovují. Ale to teď mluvím fakt čistě o hygienickém výsledku. Ustní vodu používám Biotene z USA a ta je taky výborná. Ta je bez osvěžujicích přísad a výsledek je dlouhodobý , silný čisticí efekt.

Marianna 27.10.09 13:28

lamiel - prosím tě a zubní pastu meridol můžu užívat dlouhodobě? Parodontax pasta je lepší bez fluóru nebo s?

A co pro děti? Teď střídám dceři (2,5 roku) dětský Elmex a Weledu - tohle: https://www.weleda.cz/…kty/detska-p … zubni-gel/ Plivat samozřejmě ještě neumí, takže dávám jen malé množstí.

Díky za odpovědi! :D

evik77 28.4.10 09:37

Ještě že jsem si to přečetla, chtěla jsem koupit Listerine… Asi se radši obejdeme bez ústní vody.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
Váš příspěvek