Ústní hygiena

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
barabizna 27.5.10 20:08

Používám měkký kartáček, pastu lacalut a mezizubní štětky. Jako ústní vodu používám Tamtum verde - je nejlepší a hodně desinfikuje :mrgreen:

Majla 27.5.10 20:52

kartáček curaprox měkký, pastu elmex-oranžovou, zubní nit,ústní vodu Odol-modrou.

barbucha 27.5.10 21:22
chavah píše:
návštěva u zubní hygienistky.Ta mi odstranila kámen ultrazvukem.Pracovala na tom asi 1,5 hodiny (!) a platila jsem 600 Kč. Hrazeno z pojištění to není, ale rozhodně to stojí za to. Hotový kamenolom.Nic není tak dokonalé jako ultrazvuk. takové to pohrabování zabaře páčidlem v hubě, to je na nic.Chce to moderní techniku.

Byla jsem v pondělí. + airflow…2 hodiny tvrdý dřiny, pětikilo.
S páčidlem se to nedá vůbec srovnat :lol:

Po upozornění, že se mocně nalejvám červeným (o kouření nemluvě :? ) mi vnutila ještě bělicí Swissdent pastu, speciál pro kuřáky…

• Citovat
  • Nahlásit
Bianca 28.5.10 09:33

Já teď absolvuju vnitřní bělení, odumřel mi přední zub a začal tmavnout, tak mi ho zubař bělí. Když jsem se na to objednávala, tak jsem chtěla při té příležitosti vybělit i ostatní a to mi vyloženě zatrhl. Že prý mi zuby ničit nebude. Tak jsem kuňkla něco o domácím bělení a on mi řekl, že zakázat mi to nemůže a s jak barevnými zuby dojdu, tak mi dobarví i ten mrtvý zub. Tak jsem si koupila Rembrand a čistila zuby s ním. Nesmí se po čistění zuby vyplachovat, měl by co nejdéle působit, což jsem nedokázala, tak jsem si s ním natřela zuby, když jsem šla do koupelny, dala si vanu, odlíčila se a než jsem udělal všechny ty koupelnové procedury (asi 1/2 hod.), tak jsem si vyčistila zuby a vypláchla. No vybělila jsem je asi tak o 0,5 odstínu :mrgreen: , ale je to poznat. Včera jsem byla na první dávce toho vnitřního bělení a už je to poznat. :banana: , bude to prý chtít tak 4 dávky.

Juana 28.5.10 09:36

jsi dobrá - Rembrandt obsahuje pečící sodu - já si strčit něco takového na své přecitlivělé zuby tak mi upadne hlava.
Bělení mi zubařka taky rozmlouvá. Prý mám průsvitnou sklovinu a ta barva je barva kosti a s tím nic dělat nebude.

Bianca 28.5.10 09:46

Mám taky přecitlivělé zuby a Rembrandt mi nic nedělá. Mám Rembrand Plus, který obsahuje 0,1 % karbamidu peroxidu, což je prý dost šetrné a nějaké enzymy, které zovou cytroxain. O sodě nic nevím. O něco málo je lepší ten Swissdent, obě jsou bělící, ale přesto nejšetrnější. Já ji dopotřebuji a pak si dám pauzu. U nás žádný zubař, co říkaly kamarádky, kde chodí, nedoporučuje bělení, je to holt zásah do skloviny Proto se spokojím s tím Rembrandtem, i když i tak nemám úplně čisté svědomí. :oops:

AH64 31.5.10 19:00

já točím kartáčky Curaprox nebo Swissdent, měkké. od swissu mam i mezizubní kartáček
pastu mám Gum a mam stejnou značku i ústní vody (vše z Profimedu)

Marianna 11.6.10 21:33

Začal se mi teď v těhotenství dělat jakýsi nepříjemný povlak na jazyku , který mi způsobuje dokonce i takovou :vomit: chuť v puse. Zatím s ním bojuju ostrou plastovou lžičkou coby „škrabkou“, ale určitě existuje na čištění jazyka něco spešl. Nemáte tip? Podotýkám, že kartáček na zuby je mi v tomto případě naprosto nahouby.

lamiela 16.6.10 11:06

Vyzkousej skrabku na jazyk, da se sehnat v Profemedu, napr. znacka curaprox. pouziva se jednou denne, maximalne 2 tahy od korene jazyka smerem ke spicce, zas neni dobre to prehanet, protoze papily na jazyku maji samoolupovaci schopnost (tzn. samocistici), a to ze se hromadi povlak= pomalejsi odlupovani z duvodu nejake nemoci, snizene imunity nebo i tehotenstvi. Celkove v tehotenstvi nastavaji ruzne zmeny v dutine ustni, casto tzv. tehotenska gingivitida, proto je vhodne zvysit peci, pokud by byl ten zanet dalsi vetsi, muze to vest az k predcasnemu porodu nebo nizke porodni vaze. Spousta lidi si totiz neuvedomuje, ze zanet dasni a krvaceni je stejny jako jakykoli jiny zanet v tele. kdybyste kazdy den krvaceli treba ze bricha nebo z nohy, taky byste to tak nenechali. Marianno, kdybys chtela pak poradit s ustni hygienou u mimca, klidne napis, jsem dentalni hygienstka. Preji klidny prubeh tehotensti :-)

Marianna 16.6.10 13:14

Díky za odpověď. Jen nevím, jestli jsem dobře pochopila, proč píšeš o zánětu. Znamená zvýšený povlak na jazyku nějaký zánět? Dřív jsem si nikdy jazyk nečistila a nikdy jsem s nějakým povlakem problémy neměla. Na kontroly chodíme celá rodinka 1× za půl roku. Teď se k zubaři v rámci těhotenských vyšetření musím vypravit tak jako tak.

lamiela 17.6.10 17:39

Pisu o tom v souvislosti s tehotenstvim, 80% tehotnych ma tehotenskou gingivitidu=zanet dasni v tehotensti, dal z toho plynou ty nasledky co jsem psala…chtela jsem rict, ze se nemusis zamerit na ten jazyk, i kdyz chapu, ze je to neprijemne, ale venuj se hlavne dasnim.

Inesska 18.6.10 19:34

Chystam sa investovat do ustnej sprchy . Zatial len mapujem ponuku, porovnavam funkcie, paramatre no a samozrejme cenu.
Mate nejake skusenosti?
Vopred vdaka!!!

manolia 20.6.10 19:49
Inesska píše:
Chystam sa investovat do ustnej sprchy . Zatial len mapujem ponuku, porovnavam funkcie, paramatre no a samozrejme cenu.
Mate nejake skusenosti?
Vopred vdaka!!!

Taky o ní uvažuji,byla mi doporučena zubařem,zatím váhám,jestlimá cenu jít do http://www.elektrocr.cz/product/ustni-c … 000-oxyjet

nebo by úplně stačilo toto http://www.zdravy-shop.cz/zbozi/4817/SO … sprcha.htm
:conf: :conf:

lamiela 20.6.10 22:43

A co mate za problemy holky? Sprcha je dobra vec na cisteni parodontalnich chobotu (treba s pridavkem chlorhexidinu),tam ma celkem vyznam. pro toho kdo ma zdrave dasne neni nezbytna. Je to zase nadstandart a pro zprijemneni, ale opet je to jen doplnek hygieny vedle mechanickeho cisteni kartackem. pokud uz se pro ni rozhodnete, tak berte urcite s pulzaci, jina ani nema cenu, podle me jedna z nejlepsich je napr. water pick, ale ceny az kolem 5000. ale nejakou obyc levnou bych nebrala, to nema zadny efekt.

manolia 21.6.10 17:55

Byla mi zubařem doporučena jako doplněk k čištění,mám fixní můstky dole i nahoře keramiku,dásně taky nic moc :mrgreen: ,takže ta masáž by určitě prospěla,jen se mi moc nechce jít do drahého přístroje :conf: pokud by stejnou službu vykonala ta jednoduchá napojená na kohoutek(pulsní je).

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
Váš příspěvek