Ústní hygiena

MS61 14.11.11 22:15
Renama píše:
Bebina píše:
já používám oranžovej a už mě mockrát napadlo, jestli ho někdo vydrží mít v puse těch 30 sec :-D
To si piš že to někdo vydrží…ale pak mám znecitlivělou hu.u na hodinu. :mrgreen:

Já se hlásím! :-) Klasický modrý, tak těch 30 s. Jak ztratím cit v hube, vyplachuju. Odol je slabý a na mě jaksi kyselý či co. Jo a lokalni umrtveni stěží 10 minut. Musíte cvičit se slivovicí. :wink:

Michal

Marianna 14.11.11 22:29
vixen píše:
Marianno nejde o to, že kojení jako takové je škodlivé. V televizi to bylo malinko neforemně podáno. Celá reportáž měla poukázat na to, jak důležité je provádět očistu zoubků po každém kojení. Většinou maminky očistí dítěti zoubky večer a pak během noci dítě ještě kojí, ale už zoubky znovu neotřou. Velmi důležité je v noci po kojení dítěti otřít zoubky, alespoň valhčenou vatou.

Já tu reportáž neviděla, ale už mi to hlásila tchýně, můj táta a další dobrodinci. 8-)

Tak to je přesně můj případ. Vyčistím miminu zuby a uspávám kojením. Kolikrát v noci kojím ani netuším, protože u toho spím. :oops: Teď mělo mimino horečky, takže na mě bylo nasátý dnem i nocí. Nic nechce jíst a kojím ho jak novorozence. :roll:

Seahorse 6.1.12 21:28

Tak po třech letech s Curaproxem s ním končím, ať si říká kdo chce co chce, ale zdravý rozum konečně zvítězil, a to po objevení úžasného kartáčku Meridol a zjištění, že stav mých mezizubních prostor se díky Curaproxu celkem zhoršil, v tom je právě ta logika - rovné štětinky se mezi zuby prostě nedostanou. Co si budeme povídat, zubní nit mě moc nebaví a mezizubní kartáčky do mezer nenarvu ani náhodou. Meridol má ještě jemnější štětinky než Cura a navíc se ztenčují do ztracena, je to nádhera :D Koukala jsem, že podobný typ dělá i Lacalut a Parodontax, vše k sehnání v dm. A vůbec nejlepší je, že dm opět nezklamala a objevila jsem úplně totožný kartáček jako Meridol od jejich značky Dontodent, stál 30 kč, zatímco Meridol 110,– :lol: Mám oba a rozdíl nevidím, ten dontodent je snad ještě jemnější. Takže rozhodně doporučuji vyzkoušet.

A ještě jedna zajímavost ze zainteresovaného prostředí: Curaprox prý ve Švýcarsku, odkud pochází, nikdo nezná a nepoužívá, zastoupení na tamním trhu je 0,3 %, to taky něco vypovídá.. pokud informace je správná :D

Verda2 6.1.12 21:53

Mně nejvíc vyhovuje Elmex zelený
http://www.nazuby.cz/…nsitive-soft

nebo Sensodyne Pronamel
http://www.samoleceni.cz/…rtacek-mekky

s kartáčky Dontodent nemám dobré zkušenosti, ale už je to pár let.., možná již mají lepší

bagheta 6.1.12 22:17
Bebina píše:
verunka2201 píše:
Náhodou, ten nejnovější Listerine, co teď je - pro bílé zuby - je fajn a jemný. Jiné nevydržím mít v puse víc jak 20 vteřin, s tímhle můžu kloktat minutu a pořád v poho. Zkuste ho
díky za tip, já používám oranžovej a už mě mockrát napadlo, jestli ho někdo vydrží mít v puse těch 30 sec :-D

já používám ten fialovej a pohoda, klidně bych ho kloktala dýl :lol: …musím zkusit ten oranžovej, jestli je silnější :twisted:

Kate 24.5.12 09:55

Používam taktiež kefky Curaprox (ano, je to zčasti i pre reklamu a farebnosť) alebo detské kefky. Riadim sa podľa toho, čím menšie a jednoduchšieho tvaru, tým pre mňa lepšie. Zubné pasty rôzne, bežné z drogérií. Ústnu vodu niekedy a rôzne - okrem Listerine - to je strašný dryják. Medzizubné kefky ani nite nie.

Nedávno som však mala úraz a problémy so zubami a odvtedy sa moja starostlivosť o zuby dosť zvýšila. Používam ústnu vodu Elmex erosion protection (ta mi aj dosť „chutí“), zubnú pastu Elmex, najtenšiu medzizubnú kefku Curaprox a jednozväzkovú kefku Curaprox (škoda, že nie je mäkšia). Takže procedúra čistenia zubov večer sa výrazne predĺžila. :(

Tassia 3.6.12 13:57

Používam kefky Curaprox 3960, zatiaľ nič lepšie som na trhu neobjavila, ústnu vodu Elmex zelený, zubnú pastu Sensodyne Rapid, Lacalutt Sensitive, Elmex a zubné nite. Na bielenie zubov sa mi osvedčila zubná pasta Swiss dent. Mimochodom, to číslo za zubnou kefkou znamená počet štetiniek v kefke. :D

sanny 3.6.12 15:50

pouzivam kefku Curaprox ultra soft, medzizubne kefky 0,6, nite a potom tu malinku kefku, ktorou sa cisti kazdy zub zvlast…

bola som presvedcena, ze medzi moje stiesnene zuby kefku nenarvem, ale dentalna hygienistka ma presvedcila o opaku… tiez mi vysvetlila, ze dasna krvacaju kvoli zapalu a nie kvoli tomu, ze ich mechanicky drazdim… a mala pravdu… odkedy pouzivam medzizubne kefky, tak krvacanie prestalo…

Kate 13.6.12 09:36
@Tassia píše:…Mimochodom, to číslo za zubnou kefkou znamená počet štetiniek v kefke. :D

Zistila som to nedávno a nechcelo sa mi tomu veriť…:) ale keby som menšia - mladšia, isto to chcem spočítať :D

dvpetra 18.10.12 21:56

Jj, Curaprox je prima, už nic jiného nepoužívám :) Zubní pasty se prý mají střídat, ale nejčastěji používám Lacalut - sice je trochu svíravý, ale prostě mi nějak nejlíp sednul.

Na paradontozu hlavně co nejřív na zubní hygienu a vypucovat zubní kámen, jinak v něm bují bakterie a to je doslova pohroma. Odhalený krček, pak demineralizace a už to jede. Kamaráda to postihlo a ty procesy na čištění zánětu potom nic moc, nikomu to nepřeju… to radši čistit 5× denně!

Slimek 12.4.14 21:11

@dvpetra
na poslední příspěvek bych navázala… a to ohledně toho střídání past.

Mám alergii na flór, ne nějak dramatickou, ale někdy se stane, že mi pasta prostě rozežere, rozleptá dásně …pusu včetně jazyka mám pak celou necitlivou a část tkáně se normálně sloupne a je to dost hnusný :(
Dříve jsem to nějak neřešila, jen jsem se vyhýbala takovým pastám, které slibovaly moc. Teď už asi dva roky používám na střídačku v podstatě dvě pasty - dražší NanoCare zubní pasta nanosilver - ta je naprosto perfektní, nemám ji co vytknout, dokonce mi zuby ze začátku trochu vybělila, teď už se efekt neprohlubuje, je stabilizovaný, ale i tak na ni nedám dopustit a levnější Odol (bez flóru)…normální pasta za velmi dobrou cenu a pro mě hlavně bez dráždivé reakce.
Ale právě před časem už jsem přemýšlela, že by to chtělo změnu, :think: jenže nechci nic drahého. V drogerkách už jsem to všechno prošla a nic bez flóru a za dobrou cenu jsem nenašla, neporadíte?

yunnan 12.4.14 21:48

@Slimek Taky mám alergii na fluor v zubní pastě. Bezfluorové pasty mývají v bylinkářstvích a v prodejnách se zdravou výživou a přírodní kosmetikou. Vyzkoušela jsem bezfluorových past hodně, oblíbila jsem si hlavně ajurvédské pasty Siddhalepa, dále mi vyhovovala třeba Weleda ratanhová. Weledu mají i v lékárnách a něterých drogeriích, Siddhalepu třeba v Kotvě v Biooo, všchny stojí kolem 100,–.
http://www.biooo.cz/search.php?…
http://www.biooo.cz/search.php?…

Slimek 12.4.14 21:52

@yunnan no paráda, děkuji za tipy :kytka: …vyzkouším. Za 100 je to sice vyšší cena, než jsem chtěla jako další alternativu, ale zuby mám jen jedny, že ;)

yunnan 12.4.14 22:03

@Slimek Zkus mrknout do e-shopu Cesta přírody, nabízejí spoustu bezfluorových past, třeba bude některá i levnější.
http://www.cestaprirody.cz/index.php?…

Jen tedy ty přírodní pasty většinou nepění, snad by ti to nevadilo. Mně to vyhovuje, protože mi pěnivé pasty právě způsobují ekzém na rtech a na kůži kolem pusy.

Slimek 12.4.14 22:11

@yunnan :-O nemame nahodou jeste spolecneho otce :mrgreen: …take mi pena z pasty zpusobuje lisej/ekzem okolo pusy :( …takze jestli nepeni, budu jenom radsi ;) :mavam:

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 Další »
Váš příspěvek