*VAN CLEEF & ARPELS

viky 02.03.10 09:29

*VAN CLEEF & ARPELS

Máte nějakého oblíbence této značky? :)

A jak voní čtvero ročních období??
Znám jen zimu (chladivě svěží, nesladká; líbí se mi, ale nedrží) a podzim (pro můj nos nepříliš příjemná kombinace citrusů a lilií :? ).

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

jerry 02.03.10 09:46

Les Saisons: Automne - lehká sametová lilie s vanilkovým podkresem. Měla jsem ji a je vysloveně podzimně aromaterapeutická.

Les Saisons: Hiver - ledově chladná, lehká a nesladká. Nosím ji jedině v létě. Na mě drží docela dobře. A jednoznačně nejoblíbenější od VCaA.

Les Saisons: Printemps - jetel od začátku do konce. Ale jetel příjemný - rozmačkané lístečky i s květy a se sladkým nektarem.

First - květinové mýdlo v saténem polstrované dárkové krabici. Vůně je hodně proměnná, každou chvíli hraje prim jiná složka - nejčastěji med a broskev.

First Love - začátek je divný, ale po rozvonění je to jemná, ne moc sladká, vanilka s kořením.

First Premier Bouquet - jarní lehká květinová vůně. Opravdu pugét…

Oriens - sladká, jednotvárná, nudná (leč pěkný flakónek).

pichjit 02.03.10 14:28

Les Saisons: Hiver -kořeněná, ledová, dřevitá, povedená, ale nedrží, je mi líto Les Saisons: Autumn - dřevo s tónem, který nenapíšu, má to být asi lilie, ale to, co cítím je z úplně jiného soudku
Dnes zkouším Gem :!: - jaká náhoda, krásná vůně, ovocná lehce chypre řekla bych, takže sladkost ovocná krásně krocená, tu bych si koupila - kdyby bylo kde na podzim!! Birmane - lehčí suché ovoce se dřevem a jakoby kokosovým tónem (meruňky, švestky, broskve, usuště, dejte do dřevěné mísy, zasypte kokosem a máte zhruba Birmane) Murmure - jasmín na který mám hodně sporný názor, někdy krásný, jindy ale cítím skoro zelený jasmínový čaj a ten mi svírá nos.
First Love - pěkné, Shalimar bez citrusů pro můj nos, s výdrží a moc povedená vůně First - velice elegantní aldehydovka, moc pěkná, ale EDP je nádherná výrazná dámská vyloženě reprezentační vůně, EDT jen taková lehčí elegantní vůně na den do kanceláře. Féerie - tak ta jediná mne nechytla EDT ani EDP, taková ovocná fialka, která nedrží - navíc na takový druh fialek moc nejsem.
Oriens - sladké sladké, řídké nic, škoda! Premier Bouquet - lehká letní vůně bílých květů, asi konvalinka a jablko, není špatná, ale na mně nedrží
Collection Extraordinaire: Bois d'Iris - hodně elegantní kosatec, dřevo a kadidlo, mohla by být na pánech stejně pěkná jako na dámách
Collection Extraordinaire: Gardénie Pétale - jedna z nejkrásnějších gardenií pro můj nos, kdyby nestála tolik, měla bych opravdu vážný zájem
Collection Extraordinaire: Muguet Blanc - příjemná, ale škoda, rychlůe pryč, kdyby vydržela, rozhodně krásná jarní vůně
Collection Extraordinaire: Orchidée Vanille - na mně moc silná vanilka s orchidejí, skoro bolehlavová

Fleur 02.03.10 14:41

Les Saisons Hiver : podle složení mohla být mým favoritem, leč já jsem ji ze sebe prakticky necítila, takže jsem ji s lítostí poslala dál.
Les Saisons Automne : používám celoročně s výjimkou nejtěžších veder, zajímavá květinově-dřevitá vůně, krémově zaoblená.

jerry 02.03.10 15:09

Feérie (Edt i EdP) - růže a fialky, hodně sladká

Collection Extraordinaire: Bois d'Iris - zeleň, kosatec a suché dřevo v kouři. Pěkná, luxusní.

Collection Extraordinaire: Cologne Noire - citrusově bergamotovová se špetkou pižma a s nulovou výdrží.

Collection Extraordinaire: Gardénie Pétale - gardénie i se zelení, ale taky s nějakou divnou chemikálií (a nevalnou výdrží).

Collection Extraordinaire: Lys Carmin - krémově jemná lilie s trochou sladkého ovoce.

Collection Extraordinaire: Muguet Blanc - sladký zlatohnědý lektvar z čarodějné kuchyně(a la Coromandel) s nulovou výdrží.

Collection Extraordinaire: Orchidée Vanille - vanilka (nejdřív příšerně chemická, po 3 hodinách už to šlo).

Celá tahle řada mi přijde hodně nevyvážená - jak kvalitou, tak zejména výdrží (při extra vysoké ceně je mizerná výdrž opravdu na pováženou :evil: ). Bois d'Iris a Muguet Blanc by se mi vcelku líbily, ale za ty prachy ani náhodou :roll: …

Kerze 06.03.10 20:03

Od téhle značky se mi, svým způsobem, vlastně líbí všechno (u některých alespoň flakonky), ale všechno je to, na můj vkus, trochu divné na nošení…nejpří­jemnější je Hiver… :D

Oleka 06.03.10 20:21

Proč divné? Je to naprosto normální klasická značka ( s důrazem na kvalitní provedení flakonů).
Její vývoj v parfémovém světě byl historický předvidatelný : aldehydy, orient, květiny, pak první krůčky v gurmánském směru, zvlášt´ řáda odlehčených vod, no a ted´ také dle mody - zaměření na sladké ovoce rozředěné divným muskusegem :twisted: :lol:

Nejlepší - je jejich First (jediná podle mě nejlepší vůne J.C. Elleny, která se mi líbí) a Van Cleef. Ty dvě prostě obdivuji a mám obě v různých koncentracích :).

Miss Arpels a Birmane - musím mít náladu, líbí se mi.
U všech jsou úžasné flakonky.
Jejích panské vůně zasluhují také jen pochvalu, Tsar, Zanzibar - ten jsem nosila a kdybych potkala chapa, nosícího Zanzibar tak bych ho asi svedla :lol: .

Kerze 06.03.10 20:26
Oleka píše:
Proč divné?

No, klasická líbivka tam není ani jedna… :D I když - asi ten First Premier Bouquet - ten jo…Tak, klasické líbivky tam nejsou ani dvě… :P

domenica 06.03.10 20:33

Mne se líbí First a Van Cleef. A z pánských Tsar. Ta je božská :heart: I pro mě je First snad jediná vůně od J.C. Elleny, která se mi líbí. Pak se ta jeho tvorba nějak zvrtla do průhledných, neuchopitelných, minimalistických kompozic :D

Kerze 06.03.10 20:44

Ellenova geneze je vskutku zajímavá…já bych od něj mohla asi nosit všechno s tím, že First mám na poslední příčce… :D …nosím ale jenom L´Eau d´Hiver a Bois Farine - ty jsou boží… :D

Oleka 06.03.10 21:33
domenica píše:
I pro mě je First snad jediná vůně od J.C. Elleny, která se mi líbí. Pak se ta jeho tvorba nějak zvrtla do průhledných, neuchopitelných, minimalistických kompozic :D

Souhlasím na 100% :D , u Elleny přiznávám jenom First, pak Ellena spadl (nebo odletěl, at´ si každý myslí jak chce :)) někam tam, kde podle mě , je mu líto používat více než 3 komponenty pro parfém, takže ostatní vůně naštěstí nejsou pro mě :D .

pichjit 07.03.10 07:59

Tedy kromě Féerie a Oriens se mi líbí všechny, většinu bych unosila.

alin 07.03.10 10:40

Hlásim sa k First (aj so svojou ikonkou :) )

Panenka 07.03.10 20:27

Líbí se mi Feerie - já v ní cítím ostružiny a sladká mi vůbec nepřijde, cítím tam listy… I jsem o ní napsala jednu z mála mých recenzí.
Měla jsem vzorek Van Cleefa - ten se mi líbil moc.
First jsem nevydýchala, stejně tak Murmure (papírky v parfumerii).
First Love jsem zkoušela v parfumerii i na kůži, ta se mi taky líbila, ale už si ji moc nevybavuju.
Měla jsem Birmane, ale šla pryč. Nejdřív se mi líbila, ale pak mi začala připadat umělá.
Víc toho neznám…

viky 15.05.10 11:13

Mám odzkoušeno:
First - elegantní květiny a mýdlo. Řvavý úvod se mi moc nelíbí, ale po rozležení se z ní stává uhlazená kráska. Volila bych ji na zvláštní příležitosti.
First Love - sladká pudrovka. Na začátku je taková divná. Po čase se rozvoní do pudru ala tvářenka od Bourjois. Hezké.. :)

Ještě mám odzkoušené „jaro“ - Les Saisons: Printemps - což je nenáročná vůně jetelové louky. Zelenkavě svěží.. mírně nasládlá.., něco jako Esencia de Duende.
Premier Bouquet - příjemná vůně zelených jablek a sladkých hrachorů. Škoda, že moc nedrží :-(.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama