Varování: ketoprofen

Kerze 16.07.08 17:40

Varování: ketoprofen

Možná to sem nepatří, ale chci vám napsat velmi nepříjemnou zkušenost mého manžela. Dostal vleklý zánět achilovky a na něj mu lékař předepsal spray Prontoflex a elekroléčbu. Už po první terapii mu zčervenala pata , postupně se začaly objevovat puchýře - spálenina 2.st. Do rána mu vyskákaly vyrážky na trupu, na druhé noze a lokti. Vše se postupně šířilo a vypadalo to jako neštovice. Tvořily se puchýřky s hnisem, které praskaly. Lékaři si s ním nevěděli rady, udělali mu kdejaké vyšetření, na nic se nepřišlo. Vše se stále zhoršovalo, mokvalo, oloupané cáry kůže - k tomu děs, co je to za chorobu. Nakonec začal mít příznaky astmatu, tak jsem ho odvezla na pohotovost, kde se konečně našel doktor ( náš krajan z Ostravy ), který situaci vyhodnotil globálně a napadlo ho, jestli se nejedná o alergii na ketoprofen - účinnou látku z Prontoflexu, Fastum Gelu a jiných přípravků volně prodejných v lékárně. Začali ho léčit na alergii a už je, naštěstí o 100% lepší. Takže holky, pozor na to - hlavně u dětí. V letáku je sice varování, že s tím nesmíte na slunce ale ono se to nesmí vůbec zahřát !!!

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

janas 16.07.08 18:29

No to mě podrž!! Jak může lékař předepsat tohle dohromady s elektroléčbou?
Já už preventivně studuju příbalové letáky k lékům, protože doktoři klidně předepisují dryáky a ani se nezeptají, jestli se na něco jiného neléčíš.

paty 16.07.08 18:47

Proboha, já mám potíže se zády,bolesti mi vystřelují do nohy, mažu to něčím podobným a příští týden jdu na rehabilitaci :speechless: Hned si jdu pročíst pořádně příbalový leták :!:

klubko 17.07.08 07:56

Jo, jo, přesně tohle se mi stalo s Fastum Gelem. Pěkné svinstvo.

Kerze 05.05.10 10:12

Lidi, sluníčko už se dere a na našem webu se objevil další drsný případ, tak obnovuji varování - pozor, čím se mažete, ať neskončíte na kapačkách ! http://www.forumzdravi.cz/zabava/forum/ … 25&start=0

Jo, a ještě jsem chtěla poprosit, pokud máte někdo podobnou zkušenost, tak to tam napište, páč většina lidí o takových účincích neví, ty krémy jsou v lékárnách bez předpisu a ani lékárníci ani doktoři lidi nevarují…

evik77 05.05.10 10:15

:shock: Tedy Fastum gel na záda mám, ale nikdy by mě nenapadlo…

Kerze 05.05.10 10:22
evik77 píše: :shock: Tedy Fastum gel na záda mám, ale nikdy by mě nenapadlo…

No, právě, koho by to napadlo…a má to doma skoro každý…tak si to všichni prohlídněte a varujte známé - můj muž na nic alergický není a fakt skončil skoro na kapačkách, páč doktorům trvalo skoro 14 dní, než přišli na příčinu jeho problémů, a to už vykazoval příznaky otoku plic… :evil:

ajinka 05.05.10 10:48

Příbalový letáček u každého léku se má, ve vlastním zájmu, vždy pozorně přečíst, to je holý fakt…a člověk by se slunit s čerstvě aplikovaným analgetickým gelem, či krémem, určitě neměl. Mazat se před elektroléčbou rovněž ne. Je pravda, že každého z nás může alergie na cokoliv zaskočit v každém věku a okamžiku a že jsem jednou prodělala velmi nepříjemnou alergickou reakci, skoro srovnatelnou s anafylaktickým šokem, po jednom léku na hypertenzi, letáček přečetla až poté a tam byla sice tato reakce uvedena, ale jako „velmi zřídka“se vyskytující :evil: …jinak Prontoflex jsem měla, bez nežádoucích reakcí…

Kerze 05.05.10 10:52

Souhlas, příbalový lrták se číst má, ale kdo z nás to běžně dělá, především u přípravku, volně prodejného, navíc když ho dostane od doktora a elektroléčbu k tomu (a o té v příbalovém letáku není ani slovo)…?!

Daisy.zlouky 05.05.10 11:49

Já tedy čtu, okamžitě, vytrénoval mě starší syn, neměl přímo projevy alergie, ale nějaké vedlejší účinky u něj proběhly a babička. Je to strašný zlozvyk a manžel se mi směje, když doma hned pročítám, ale prostě jsem pak připravena. Bohudík jsme dosud něměly tak strašné reakce jako Kerze manžel.

Hailstone 05.05.10 12:00

Kerze ..to je teda humus.
Já si letáky čtu, lékaři kolikrát ne…už jsem to viděla opakovaně. Několika lidem se nestane nic a pak takové reakce. Můj muž se vesele maže Fastumem a pak běhá na sluníčku…ještě se mu nic nestalo, říct si nedá, je to paličatý beran!

Znám také jednu příhodu z domu, kdy internistka tátovi předepsala na bolesti zad Brufen 600, i když byl těsně po léčbě Warfarinem.Lék na ředění krve, po kterém se musí dělat opakované testy,bere se dlouhodobě, musí se vysazovat pomaličku a lidé pořád pod kontrolou.
Samozřejmě že táta měl pak těžké krvácení z žaludeční sliznice a pohyboval se dva měsíce po nemocnicích. Místo léku proti srážení krve mu museli dávat transfůze a naopak léky na srážení krve. :roll:

barbucha 05.05.10 12:09

No to je příšerný, fuj :speechless:

Hele, co takovej ten gel na štípance? Že večer u moře mě vždycky něco kouslo - tak abych druhej den na sluníčku nedopadla stejně :?

Salinas 05.05.10 20:02

Ten na štípance se jmenuje Fenistil, ten je spíš na namazání místa s alergií.

shanin 05.05.10 21:11

Já čtu příbalové letáky u všeho, co příbalový leták má (a jsem toho názoru, že to má dělat každý). Ale věřím tomu, že kdyby se u mě objevila nějaká silná reakce po požití nějaké „blbosti“, možná bych si to do souvislosti taky nedala. Nebo možná jo. Já jsem, co se týče léků, hodně paranoidní.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Další podobná témata podle názvu

Reklama

Reklama