Váš výběr na zimu?

Olulian 23.10.18 14:52

Váš výběr na zimu?

Zdravím všechny,
nejprve se vás všech chci zeptat, jestli řešíte letní/zimní parfém. Všiml jsem si, že u recenzí na parfémy jsou i kritéria, jestli je spíš zimní, a nebo letní. Je tedy pravda, že já osobně používám issey miyake l'eau d'issey a do sychravého studeného počasí se mi tahle svěží vůně moc nehodí. Takže první otázka zní, zimní/letní parfém ano, nebo ne?
Dál bych se vás chtěl zeptat, čím přesně se vyznačují „zimní“ vůně. Jsou spíše dřevité/chyprové? Nebo v čem přesně se to liší, jak to jednoznačně rozeznat?
A další otázka…co používáte vy? Popř. mátě nějaké tipy? Já bych si na zimu představoval něco jako D&G The one. Přijde mi sladká, ale zároveň né nějak extra těžká jako třeba PB One million a Invictus. Hodně se mi také líbí Lalique Equus, ale když jsem ji zkoušel z odstřiků, přišlo mi, že za dvě hodiny nebyla cítit. Nemáte s ní někdo zkušenosti?
Kdybych tu plácal blbosti, tak určitě budu rád, když mě opravíte. Rád se přiučím a budu zase o něco chytřejší :)

filmagor 23.10.18 16:35

Zimné vône bývajú spravidla sladšie a tažšie než letné. Nie sú tak svieže ako letné, skôr hrejivé.
Dominuje vanilka, škorica, čokoláda, ruža, koža a iné. Nieje však pravidlom, že každá vôňa obsahujúca tieto zložky je automaticky zimná.

Moje tipy na zimu:
YSL M7 Oud Absolu
Thierry Mugler A Man
Thierry Mugler A Man Pure Malt
YSL Opium Pour Homme
Dior Homme Intense
Chanel Antaeus

Verda2 23.10.18 16:55

Manžel hlavně v zimě nosí:

Chanel Égoïste
Dior Fahrenheit Absolute - bohužel výroba ukončena :lol:
Dior Homme Parfum
Bottega Veneta pour Homme Parfum
YSL La Collection M7 Oud Absolu

Dle mého názoru všechny krásné, osobně mám největší slabost pro Chanel a Dior Parfum :-) , ale záleží na každém individuálně, co upřednostňuje.

FlirtBoy 23.10.18 19:00

já to mám asi trochu posunuté, protože v teplém/horkém počasí nosím rád právě vůně jako zmíněný Egoiste nebo třeba Opium, Oud Rose od S.T.Dupont aj., protože mi přijde, že v tomhle počasí déle vydrží…oproti tomu se mi moc líbí svěží citrusové (aj. nesladké ovocné) vůně spojené s mrazem, který těm citrusům dodá ještě zvláštní „chladivý“ a „čerstvý“ nádech…

ale není to pravidlem, léto i zima mají spoustu podob a já nikdy nevím předem, po čem sáhnu :andel: (taky jsou tu vůně, které se dají v pohodě nosit celý rok, třeba Chanel Allure nebo Pasha)

pokud se ale přidržíme toho dělení, které jste tu nastínili (tj. zima-těžší, léto-svěžejší), tak ta zvolená D&G je na zimu celkem vhodná, stejně jako třeba YSL La Nuit de L'Homme Le Parfum, Dior Homme Intense i Parfum, Versace Man, Armani Code a Code Ultimate nebo Tom Ford Noir EdP…

Reveur 23.10.18 19:31

@Olulian Já to mám tak, že v zimě si můžu dovolit nosit takové vůně, které by v teplém počasí obtěžovaly mě i mé okolí. Jak už bylo uvedeno výše - jedná se o vůně těžší, sladší, hřejivější, zkrátka intenzivnější. Některé svěží, citrusové vůně zase v chladném počasí příliš nevyniknou. Tak či tak, je to jenom o Vašich preferencích a vkusu. Pokud používáte Miyakeho, určitě by se Vám nějaký hutnější parfém „na zimu“ šikl. Equus je pěkná vůně - zkoušel jste eau de toilette nebo eau de parfum? EdP by měla být silnější. Alternativních návrhů již padlo mnoho - přidám snad Guerlain L'Homme Ideal nebo Bleu de Chanel ve variantě EdP. Jinak pěkná a nevšední vůně do zimy je i Caron Pour Un Homme, ale je to hodně oldschool.

Otavak 26.10.18 22:51

Moc to neřeším. Nosím prakticky celoročně mojí „signature“ Versace L'homme. Občas to tedy s něčím prostřídám, v zimě nejčastěji Antaeem nebo Fahrenheitem.

EvuskaLeup 31.10.18 12:56

Taky to víceméně nestřídám ale je pravda že letos v létě jsem na dovolené měla chut na DKNY zelené jablíčko, jak je hezky svěží tak se mi tam chtělo vzít a taky jsem ho pečlivě užívala :)

MagnolieS 31.10.18 22:07

@EvuskaLeup tady jsi v zimě :pudl: a zelené jabko :poblion:

Váš příspěvek