Vaše největší chyba při koupi naslepo

Ada 26.3.07 13:41

Pochlubte se, jakou vůni jste si koupily/i naslepo a pak se ukázalo, že to byla velká chyba :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Jindra 26.3.07 18:51

Nejvíc jsem byla zklamaná z True Love od E. Arden. Podle složení se mi moc líbila, ale nakonec jsem ji darovala mamince, která není tak náročná a v podstatě „odnosí“ všechno. Na ní mi nijak nevadí, ale na sobě bych ji nesnesla.
Ještě jsem si koupila naslepo Rochas Femme a Serpentine od Cavalliho, které pro mne nejsou to pravé ořechové, nicméně, když už nejsem nadšená, alespoň je snesu. Tak jsem si řekla, že na slepo už nikdy, ale přesto stále váhám nad Madame Rochas. Ale po zkušenostech, nevím, nevím.

 • Citovat
 • Nahlásit
w4ceva 26.3.07 18:56

Pro mě Belong od CelineDion. Dostala jsem ji od přítele, a dnes mi půlka leží ve skříni. Nechcete ji některá? Není špatná, ale už ji vůbec necítím a taky mě přestala bavit.

 • Citovat
 • Nahlásit
Ada 26.3.07 19:14

Jindra: Madame Rochas je aldehydovka, pozor na ni :) Jestli aldehydové vůně neznáš, tak nebrat.

Jindra 27.3.07 06:21

Ada: já vím, jenže kromě Chanel 5, která je také aldehydová a kterou nesnáším (vida, na tuto jsem ve svém výčtu zapomněla), žádnou jinou neznám, tak nevím, co si mám vybavit. Nelze ten „aldehyd“ nějak přiblížit. Určitě by přišel vhod archiv diskuse u Fedora, myslím, že se by tam na toto téma něco našlo. Jsem ráda, žes založila tuto. Madame Rochas měla maminka, když je byla malá a dojem je pozitivní, jenže.. vkus se mění (složení vůní také) a proto se na dávné vjemy nemůžu spoléhat.

 • Citovat
 • Nahlásit
JarkaNa 27.3.07 07:48

Tak to byl rozhodně Chopard Wish Pure, pro mne absolutně neakceptovatelný. Šel ihned z domu. Onehdy jsem byla na plese a známá jím byla nastříkaná snad od hlavy k patě a sedla si vedle mne:o(( Pořád jsem musela někudy trajdad, protože bych měla žaludeční potíže. Pak Moschino OH! Bojovala jsem s ním dlouho, ale stejně musel chudák jít.

 • Citovat
 • Nahlásit
Ada 27.3.07 09:28

Jindra: aldehydy jsou takové to ostré, starobylé mýdlo v Chanelu, to, co je cítit hned od začátku. Další takové vůně jsou třeba White Linen, Arpege, červená Dolce & Gabbana, Beautiful a Knowing od Estée Lauder, So Pretty od Cartiera (kromě Arpege se všechny běžně vyskytují v parfumeriích). Jestli se ti No. 5 nelíbí, tak bych do Madame Rochas na blind určitě nešla.

JarkaNa: oba mám a pilně se jima voním, zvu tě na návštěvu :D

JarkaNa 27.3.07 13:10

Ada: tak dík:o)) Aduš, už jsem se normálně přihlásila, ale dnes jsem chtěla zas a hlásí mi to špatné heslo, přitom ho tam dávám správně.

 • Citovat
 • Nahlásit
Jindra 27.3.07 19:50

Ada: díky, tak do Madame naslepo fakt nejdu, s těmi aldehydy jsi mne, myslím opodstatněně, odradila a ušetřila penízky na něco tutového. Tedy snad.

 • Citovat
 • Nahlásit
Gazelka 30.3.07 08:54

Naslepo......Jil Sander Sun . Byl to děs........

Ada 30.3.07 09:44
JarkaNa píše:
Ada: tak dík:o)) Aduš, už jsem se normálně přihlásila, ale dnes jsem chtěla zas a hlásí mi to špatné heslo, přitom ho tam dávám správně.

Myslíš registraci tady na fóru, nebo na databázi? Mezi registrovanými na fóru tvůj nick nevidím, v databázi taky ne (ale nevím, jestli tam máš stejnou přezdívku jako tady). Do databáze jsem teď přidělala formulář pro zapomenuté heslo, je normálně pod přihlášením, tak to zkus. Jestli myslíš fórum, tak asi něco zahaprovalo, což mě mrzí, ale nic s tím neudělám, poněvadž fórum jsem neprogramovala. Kdyby nic nezabralo, zkus se zaregistrovat znovu a pokud ani to nepůjde, napiš (nejlépe do „O tomto fóru a webu“) a budeme to řešit.

Janca 30.3.07 11:39

Já mám jeden čerstvý zážitek ve včerejška, i když to nebylo tak úplně naslepo, protože jsem si myslela, že tu vůni znám. Cca před 1,5 rokem jsem si koupila imitaci od FM Celine Dion Notes. Moc se mi líbila, voněla tak zvláštně svěže a lidi kolem mi ji dost chválili. Pak ji FM vyřadila a já jsem si chtěla koupit značkovou na letošní léto. Ada psala v recenzi, že z ní cítí seno a celkově nic moc. Nějak mně to nepřekvapilo, každý přece vnímáme vůně různě, ale přece jen mně to malinko zviklalo a tak jsem si objednala jen miniaturu. Ještě že tak. Včera mi přišla, už po nastříkání mi nebyla příjemná a seno jsem tam cítila taky. Po rozležení jsem z ní navíc cítila nějaký divný květinový odvar, vůbec se mi nelíbí a větší balení si tudíž určitě nekoupím. Takže poučení: když budete znát vůni jen v imitaci a budete si chtít podle ní koupit originál, očuchejte si určitě ten originál dřív než si ho koupíte. Předejdete tak možná velikému zklamání a peněženka taky zůstane ušetřena.

Maty 30.3.07 17:13

Tak asi Gucciho Envy mě totálně zklamal…moc se mi líbil flakon a komentáře kupujících na tuto vůni..čekala jsem jemnou vůni,ale na mě je moc silná…kdybych si tenkrát přečetla Ady recenzi o zvedajícím se žaludku při přivonění k této vůni ušetřila bych své peněžence:D

Jitka 31.3.07 19:09

Já jem dobrodruh, protože jsem z malého města a nemám kde zkoušet, tak sem tam koupím naslepo podle složení a referencí a někdy to nevyjde. Naposledy L. Biagiotti - Aqua Di Roma, nějak se s ní nemůžu sžít, přitom zrovna tuto jsem v obchodě zkoušela.

Eva 4.4.07 21:14

co byste mi řekli na „slepou koupi“ Burberry London /z roku 1995, už se asi jmenuje jen Burberry nebo Burberry Clasique/? Bylo by to hodně rizikové? Když si spočítám cestování do parfumerie, kde navíc možná ještě ani na 98% k otestování není, nebo koupi miniatury, vyplatí se mi koupit raději 50 ml v akci, cenový rozdíl je v případě akce totiž takřka zanedbatelný. Značku Burberry mám kompletně ráda /až na Burberry Brit - ten mi vadí/, neznám snad jen tento proklatý London /má kulatý flakon, ve složení meruňky a - bojím se, aby to nebyl kámen úrazu - vanilka/. Jedině mám strach z vanilky, aby jí nebylo víc než obvykle:-) Ale zase na diskuzích se hodně mluví o tom, že vůně je to lehčí, sladší a ovocná, ale ne vanilková. Co myslíte, znáte? Od Ady jsem četla, že naopak cítila hodně vanilku: nebýt jejího komentáře, už mám Burberry dávno objednanou:-)

 • Citovat
 • Nahlásit
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Váš příspěvek