Vaše vůně pro krásné x náročné dny

RainyWeather 30.09.11 17:53

Vaše vůně pro krásné x náročné dny

Zajímalo by mě, jestli máte vyhrazenou vůni/vůně pro pěkné dny bez starostí a nebo naopak pro dny, kdy musíte něco těžkého zvládnout :?:

Napadlo mě to při pohledu na poličku, kdy jsem zjistila, že já mám oboje:

Dolce Vita - tráví se mnou všechny dovolené a výlety, slunečné bezstarostné dny, koncerty a festivaly, všechna nezapomenutelná setkání a naposledy třeba promoci. Je to moje „šťastná“ vůně. Vůbec si jí nechci kazit všedními dny. Jen jednou jsem si jí vzala na zkoušku, protože mi sedla k oblečení, a to už jsem věděla, že ta zkouška musí dopadnout dobře :-P

Noa - ta odnese to nejhorší. Migrény, dny po probdělých nocích, nemoci, zkoušky, státnice, pracovní pohovory, bídné dny kdy je nálada pod bodem mrazu… A jsem jí vděčná, že mě vždycky podržela.

Oboje patří ke stálicím mé sbírky, samozřejmě.

Jak jste na tom vy?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

albeni1 30.09.11 18:07

Šťastnou vůni jsem měla Cašmir a možná teď i Angel, to je veskrze pozitivní vůně, i přes to její celkové vyznění tedy.

Úlohu vůně, která odskáče moje ne-zrovna-dobrou-náladou oplývající dny je u mě Omnia Green Jade.
Dost nevděčná role. Beru většinou ji, ostatní vůně mám strach, že bych si je nějakou nepěknou situací zošklivila a u této Omnie je mi to celkem fuk.
Až se mi zhnusí, najdu si jinou neutrálku.
Ale kupodivu - Murphy v akci :-D -mě zatím ani neomrzela, ani jsem si ji s ničím nespojila a spokojeně si u mě medí dál. Možná bude i další flakon.

Zato Wish měl smůlu, shodou náhod jsem si s ním spojila nepříjemné a definitivně u mě skončil. Vůni spojenou s něčím špatným u sebe nesnesu.

RainyWeather 30.09.11 18:12
albeni1 píše: Úlohu vůně, která odskáče moje ne-zrovna-dobrou-náladou oplývající dny je u mě Omnia Green Jade.

Tu jsem si teď taky koupila přesně na takové dny :-) A pak ještě na přechod zima/jaro - k tomu se mi hodí a hrozně jsem na ní loni měla chuť… a pak prodala. Snad se to nebude opakovat.

Panebože to jsem tu citaci domrvila :roll:

albeni1 30.09.11 18:40

To nevadí, já už vždycky koukám do citovaného textu, tam to je :-D

A co Pure Poison? Na poličce je psáno, že ho máš pro konfliktní situace, ten taky? Mě právě připadal jak taková něžná vůně :)

RainyWeather 30.09.11 18:57

Ten mi moc nesedí, ale brávala jsem si ho, když jsem věděla, žese ten den s někým budu přít, nebo budu muset být ve společnosti mně nepříjemných lidí. Jenže on už se kazí, vrchní tóny jsou už jeté - no ale když chci někoho znechutit, tak to jde :mrgreen: Pořád nevím, co s ním, jestli by mi třeba čerstvý zase voněl… Prý je teď reformulovaný (jako všechny Diory) - nový obal a na Fragrantice píšou, že i vůně - že je jemnější. Tak třeba by to bylo k lepšímu.

Dagmarr 30.09.11 19:04

Já si beru zklidňující vůně při nepříjemných situacích a když je dobře, beru ty, co to umocní. Takže asi pořád stejné. Zklidňující mám Joop Femme, Voile d´Ambre, Stella RA, Mon Jasmin Noir,…sladší nebo trochu těžší. Ostatní jsou osvěžující.

Camellia 30.09.11 20:20

Zjistila jsem, že když očekávám hodně perný den, tíhnu ke sladkému. A beru Flowerbomb. Už se mi to stalo několikrát a není to nijak plánované. Jinak se snažím střídat celou poličku.

drobececek 30.09.11 20:33

Řekla bych, že pro náročné dny volím ty vůně, které už mám spojené s nějakým naopak příjemným prožitkem. Proto se na to příliš nehodí nováčci na poličce a naopak vede Samsara a Poison. Charakter vůně v tomhle moc nehraje roli; jde spíš o schopnost navodit ten „původní“ pocit.

Kate 01.10.11 16:56

krásny deń - beriem napríklad Songes
náročný deň - No.5 alebo White Musk

Mirka 02.10.11 18:16

Na krásné dny, tj. na doma mám ráda zejména Shalimar č.p. a ostatní č.p.

Na náročné dny Cuir Lancome

Pokud je mi špatně, tak něco vanilkového nebo zeleného

bagheta 02.10.11 18:52

Ačkoli to není záměr,tak jak tak přemýšlím, letošní krásné dny (nejen co do počasí) se mnou většinou trávila Sun. Jeden z nejhorších dnů patřil Brit a od té doby jsem si ji na sebe nemohla vzít, přestože se mi moc líbí a obávám se, že ještě dlouho ji nesnesu, kdykoli přičichnu k odstřiku přepadá mě úzkost :roll: …jinak to moc neřeším a vůně vybírám podle nálady, ne podle toho jaký mě čeká den :-)

Lucinela 02.10.11 21:03

Když tak nad tím přemýšlím, celé léto se mnou pohodové dny trávil Shalimar Initial a Shalimar Ode Vanille a ty náročné 28 La Pausa.

Lucinela 02.10.11 21:03

Když tak nad tím přemýšlím, celé léto se mnou pohodové dny trávil Shalimar Initial a Shalimar Ode Vanille a ty náročné 28 La Pausa.

Dalia 03.10.11 08:12

Až tak striktně to rozdělené nemám, nicméně jsem vypozorovala, že na domácí klid volím sladší, gurmánské vůně - Tocade, Hypnotic … nebo mám ráda starosvětské - L'Heure Bleue …
Uklidňují mě, a protože doma také hodně píšu a strávím řadu hodin nad různými texty, se kterými pracuji, tak mi pomáhají se soustředit.

Pokud se vydám mezi lidi (práce, škola), tak většinou volím vůně květinové a modernější, nevím proč. V poslední době se mi osvědčil Allure. Neruší mě a dodává mi sebevědomí. Ale samozřejmě ho střídám s jinými vůněmi.

Na zábavu, procházky, výlety apod. nosím cokoli. Záleží na momentální chuti.
:-)

elisa 03.10.11 16:08

Do nemoce jedině Rose dEte, ta na mě působí jako lípový čaj.
Do pracovně nabitého dne, na pohovor, na zkoušky No. 5.
A do pohody něco, na co mám zrovna náladu - ale většinou něco gurmánského.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama