Vlastní přírodní kosmetika

Kačaba02 21.04.08 15:49

Vlastní přírodní kosmetika

Vyrábíte si nějakou vlastní kosmetiku?Já jsem si doteď občas míchala masážní oleje,nebo olejíčky na obličej,a chystám se na „vlastní“ krém.Dneska jdu koupit 1ml esenciálního oleje z marocké růže(Rosa Absolut) od firmy Primavera,na cestě mám 1ml OTTO z bulharské růže
od firmy Tilia Nobilis a ještě přemýšlím,že si koupím 1ml od ATOK,ale ti jsou nejdražší.No a pak jsem objednala olej z kadidlovníku a myrhu atd. a základní krém od Original ATOK,a budu míchat:-)
Doteď jsem používala růžové krémy od Weledy a Lavery,ale láká mě si namíchat něco vlastního.
Určitě se pustím i do pleťové vody.
A až zase nastřádám,chystám se vyrobit krém pro svou aknózní dcerku (1ml meduňky absolut přijde cca na 700.-,heřmánek modrý asi 300.-/ml).
Pak budu referovat,jak to dopadlo,případně pošlu fotky -např.slezlá kůže z xichtíka,apod.. :)

Pochlubte se,vyrábíte si nějaké „elixíry“?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Ada 21.04.08 16:44

Pokud má dcera akné, tak bych čistý éterák raději nedávala… co když na to bude alergická? 700 v luftě :) Naložila bych meduňku do vhodného oleje a ten potom použila k výrobě krému, nebo bych nejdřív zkusila meduňkový výluh.
Mám někde knížku s recepty na přírodní kosmetiku, kdyby tě nějaké zajímaly. Ale hodně se dá najít na netu.

Kalista 21.04.08 17:28

Můj tatínek vyrábí už pár let třezalkový olej. Třezalku v nějaký určitý čas nasbírá, olej kupuje v lékárně olivový. Víc o tom bohužel nevím. Má doma soustruh, sem tam na něm pracuje a často mívá šrámy od odletujících špon, na takovéto drobné popáleniny to zabírá výborně
Taky mě vždycky podaruje nějakou lahvičku, obsah z větší části použiji do normální bílé vazelíny, pořádně to promíchám a mám hodně mastný krém na ruce.

Ada 21.04.08 17:35

Myslím, že se třezalka v oleji jednoduše nechá nějakou dobu stát na slunci (cca dva tři týdny?), pak se to scedí a olej je hotový. Má temně červenou barvu, protože třezalka je žlutá, ale má v sobě tmavě červené barvivo (to jsem se dozvěděla už jako dítě od dědy - když se rozemnula třezalka mezi prsty, vypadalo to, jako když je člověk zapatlaný od borůvek :) ).

Kalista 21.04.08 17:44

Ado, je to možné. Já bydlím od našich 300 km, tak většinou přijdu k hotovému, barva je hezky tmavě červená, ale vůně je dost nelibá :?, už jsem si ale zvykla.

Barbarra 07.05.08 23:40

Já jsem si jeden čas vyráběla balzámy z bambuckého másla, olivového (nebo jiného rostlinného, za studena lisovaného oleje) a éterického oleje. Bambucké máslo je při pokojové teplotě příliš tvrdé, tak jsem ho mírně nahřála aby se stalo téměř tekutým, přilila pár kapek olivového oleje (čím víc oleje, tím víc byl výsledný produkt mazlavý) a když směs začala pomalu tuhnout tak pár kapek éterického oleje - nejčastěji levandulového. Po zatuhnutí směs sloužila jako balzám třeba na rty, nebo suchou kůži na loktech.
V poslední době používám nejčastěji kokosový olej (při pokojové teplotě je taky tuhý, s narůstající teplotou taje). Na rozdíl od bambuckého másla se i v tuhém stavu lépe roztírá, stačí nanést na pokožku a taje hned. Bambuckému máslu to „trvá déle“. Z kokosového oleje si vyrábím i čokoládu, poměr ingerdiencí je pokaždé jiný, ale olizuju se pokaždé:): naškrábu kokosový olej, nechám ho trochu nahřát, přisypu mletý kakaový prášek - bio, nepražený, nedoslazovaný, dá se koupit v prodejnách zdravé výživy, a javorový (nebo agávový sirup). Všechno smíchám, naliju třeba na pergamenový papír, nebo do formiček a nechám zatuhnout v ledničce. Bezva čokoláda:).

estelle 08.05.08 00:20

Barbarra - hmm, to vyzera naozaj dobre!

Arome Bambi 08.05.08 12:53

Obličejová sauna:
2 kapky esenciálního oleje+půl litru velmi horké vody
Pleťový olej:
2 až 6 kapek esenciálního oleje+20 až 25 ml základního oleje
normální pleť:
heřmánek, pelargonie, levandule, nerol, růžový olej
mandlový, z meruňkových jader, extra panenský olivový, z broskvových jader, slunečnicový
suchá pleť:
levandule, nerol, růžový olej, santalové dřevo
mandlový, avokádový, pupalkový, extra panenský olivový, z broskvových jader, slunečnicový
mastná pleť:
cypřiš, kadidlo, pelargonie, levandule, rozmarýn
z lískových jader, jojobový
smíšená pleť:
heřmánek, pelargonie, levandule, růžový olej
extra panenský olivový, z lískových oříšků, jojobový, z broskvových jader
citlivá pleť:
heřmánek, nerol, levandule
z meruňkových jader, jojobový
Akné:
kadidlo, jalovec, levandule, pačuli, santalové dřevo
jojobový
Opuchlost:
cypřiš, pelargonie, levandule, pačuli
mandlový, extra panenský olivový, slunečnicový
Rozšířené žilky:
heřmánek, nerol, růžový olej
z meruňkových jader, extra panenský olivový, jojobový, z broskvových jader
Stárnoucí:
kadidlo, pelargonie, růžový olej, santalové dřevo
z meruňkových jader, avokádový, extra panenský olivový, mučenkový, z broskvových jader, slunečnicový
Oleje pro vlasy:
15 až 20 kapek esenciálního oleje+ 50ml základního oleje
Normální:
pelargonie, levandule, mandarinka, růžový olej
extra panenský olivový, jojobový, z broskvových jader
Suché:
heřmánek, levandule, santalové dřevo, ylang-ylang
extra panenský olivový, z broskvových jader, slunečnicový
Mastné:
cypřiš, kadidlo, levandule, rozmarýn
z broskvových jader
Lupy (suchá pokožka hlavy):
heřmánek, pelargonie, levandule
extra panenský olivový
Lupy (mastná pokožka hlavy):
cypřiš, cedrové dřevo, pačuli, rozmarýn
z broskvových jader
Zdravý růst:
rozmarýn, pačuli, ylang-ylang
extra panenský olivový, ricinový(ne pro mastné vlasy)
vlasové vody:
13 až 15 kapek esenciálního oleje + 300ml vody
Normální:
voda z pomerančových květů nebo pomerančová voda
pelargonie, levandule
Suché:
růžová voda
santalové dřevo, ylang-ylang
Mastné:
voda z habru, pomerančová voda, růžová voda
kadidlo, rozmarýn
Lupy (suchá pokožka hlavy):
růžová voda
pelargonie, levandule
Lupy (mastná pokožka hlavy):
habrová voda, pomerančová voda, růžová voda
cedrové dřevo, rozmarýn
Zdravý růst:
voda podle stavu pokožky
normální až mastné: rozmarýn
normální až suché: ylang-ylang
Koupelové směsy:
5 až 6 kapek esenciálního oleje do vany
Olejové parfémy:
do tmavé skleněné láhvičky 10ml jojobového/ko­kosového oleje + 15 až 20 kapek esenciálního oleje; pár dní an dozrátí, na chladném tmavém místě, 1× denně protřepat, vydrží asi 6 měsíců
Voskové parfémy:
opatrně roztavte vosk (1 vrchovatá lžička, strouhaný) v malé žáruvzdorné misce nad vřelou vodou, odstavte, smíchejte s 2 lžičkami (10ml) jojobového/ko­kosového oleje + 20 až 25 kapek esenciálního oleje, nalijte do malé skleněné nádobky, pevně uzavřete, použití 1 až 2 dny po vytvoření
Aromatické vody:
naplníte lahvičku z tmavého skla 100ml vody (může být i pomerančová/rů­žová) + 95 až 100 kapek esenciálního oleje, nechte vůni několik týdnů zrát, občas prostřepte, hotovou vodu přeceďte přes navlhčený kávový filtr, nejlépe se používá z rozprašovače
Vody po holení:
300ml růžové/pomerančové vody do tmavé skleničky, 1 nebo 2 lžičky jablečného octa + 5 kapek esenciálního oleje, před každým použitím protřepat

Barbarra 25.06.08 18:21

Napadla mě další věc, kterou si vyrábím doma - peeling. Nic světoborného, ale v jednoduchosti je síla 8) .

Nejjednoduší verze: sůl + olivový olej, poměr záleží na tom, jestli chci víc promastit, nebo jemně sedřít šupiny. Nanést na navlhčenou kůži (prostě jako kterýkoli jiný peeling) a opláchnout. Kůže zůstane hladká, promaštěná, ale bez pocitu lepkavosti. Někdy přidávám i éterický olej. Vynikající na suché lokty. :)

saeculi-felicitas 25.10.08 02:07
Barbarra píše:
Napadla mě další věc, kterou si vyrábím doma - peeling. Nic světoborného, ale v jednoduchosti je síla 8) .Nejjednoduší verze: sůl + olivový olej, poměr záleží na tom, jestli chci víc promastit, nebo jemně sedřít šupiny. Nanést na navlhčenou kůži (prostě jako kterýkoli jiný peeling) a opláchnout. Kůže zůstane hladká, promaštěná, ale bez pocitu lepkavosti. Někdy přidávám i éterický olej. Vynikající na suché lokty. :)

jj, mně se osvědčil třitoný cukr v oleji, ale já raději jojobový nebo meruňkový, po olivovém se mi dělají hojněji černé tečky. dokonce jsem zjistila, že je možné použít ten cukr sám o sobě bez oleje s hodně vody, podle toho jak chci promastit…

no a na plosky na nohou je to skvělé hlavně v létě s přidáním citronu nebo olejíčku z borovice nebo něčeho „ostřejšího“ /dá se použít i dobře skořice, když je třeba nožky zahřát, ať už v olejíčku nebo mletá jako koření/a pak natřít na noc bambuckým máslem.

chechtalka 17.01.09 20:54

třezalkový olej

třezalku si dělám každý rok, ostříhám květ zezhora asi 10 cm, nechám doma do druhého dne oschnout, aby se z toho dostala přebytečná voda, co obsahuje, na rozloženém papíře, oni z toho vylezou i broučci atd…dám do velké lahve /jako 6tihranné skleněné na špagety/, dělám dva druhy, do jedné dávám olivový olej a do druhé dávám čistý slunečnicový olej /žádný tesco olej apod./ Nechám to na sluníčku na jih /jde tam cca 6 hodin denně/6 neděl, mezitím to 2× dřevěnou měchačkou promíchám, po 6ti nedělích to přefiltruji přes plátýnko a scedím a dám znovu tentokrát jen na 3 neděle na slunko, je to 2× filtrovaný olej a má velkou sílu. Třezalku chodím sbírat přesně na sv. Jana…je dobrá i na masáže zad, dokonce jsem si jí dávala i jako zábal na vlasy

LuciaG 17.01.09 20:56

Toto je môj recept na krém na suchú pokožku do mrazu a treskúcej zimy. V ostatných prípadoch je to ideálny balzam na pery: http://www.alinka.sk/…ajte-si-svoj … kozmetiku/
:wink:

chechtalka 17.01.09 21:19

dotaz na barbaru

kde si kupuješ ten kokosový olej v tuhém stavu?

LuciaG 17.01.09 22:36

Ja som dala Jojobový. Mám ho z BIO obchodu a majú tam aj kokosový.

Barbarra 18.01.09 10:31
chechtalka píše:
kde si kupuješ ten kokosový olej v tuhém stavu?

Kupuju si ho v prodejně zdravé výživy. Dá se sehnat i v několika e-shopech. Cenu si nepamatuju ani přibližně :?. Krabička mi vydrží docela dlouho a pro velký úspěch jej občas dostanu od mamky k nějaké příležitosti.

""http://img.en­ter4u.eu/th/VA0007d­of9.jpg:http://img.enter4u.eu/…0007dof9.jpg

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama