Vlastní přírodní kosmetika

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

shanin 17.11.10 09:11

V lékárně by se měly dát koupit kelímky s víčky, lahvičky s kapátky atd.

alin 24.11.10 12:05

Skúsim sa pozrieť na sortiment aj v lekárňach. Zatiaľ som si kúpila 2 prázdne kelímky a kvapátko z Nobilis Tilia. Pre začiatok by mi mohlo stačiť.

zuz.ka 11.01.11 20:54

Výborný peeling na ruce - olivový olej s krupicovým cukrem. Mnout a třít a pak smýt. Nemám z vlastní hlavy, vyčetla jsem. A musím říct, že je to docela fajn a ruce vypadají v rámci možností pěstěně.

Ify 20.01.11 19:37

Na tělový peeling používám také olivový olej, ale míchám ho s mletou kávou.

katastrophe 20.01.11 22:11
Ify píše:
Na tělový peeling používám také olivový olej, ale míchám ho s mletou kávou.

Taky dělám olivový olej + kafe a super :)

Renama 20.01.11 22:28

Olivový olej a kafe..hm, to bude i pěkně vonět, ale není ta káva na peeling moc jemná??
Domácí masti děláme z vepřového sádla také, ale jenom jeden druh, hojivý :D Je to pro mého chlapa. Do sádla se dá louhovat taková známá zelená „tráva“ :wink:

alin 21.01.11 18:52

Nedávno som si vyrobila tento pleťový krém :

Šípkový krém ATOK ako základný, neutrálny krém
Olej z pšeničných klíčkov (Nobilis Tilia) Éterický olej Levanduľa a Tea Tree (ich pomer 4:1), podľa odporúčaných dávok koncentrácií, tiež Nobilis Tilia.

Krém mám v chladničke a je fantastický. Krásna, hladká pleť. Vážne. …a príjemne ma chladí.

bosbubalus 04.02.11 13:32

ja si tiez miesam svoj pleto-sprej ktory pouzivam miesto kremu.
a musim sa pochvalit bo mojej pleti velmi sedi :D uz dva roky som si nekupila ziadny krem.
je z vyluhu jasminoveho/ze­leneho caju + par kvapiek citronove stavy + mandlovy + konopny + olivovy olej + levandulova pletova voda. pomer olejovitych prisad k vodovym 2:3 v zime 1:4 v lete. pred pouzitim zmes pretrasiem asby sa spojili jednotlive fazy nasledne nasprejujem na ksicht a rozotriem. tym ze tam je olej s vodou, sa olej velmi dobre vypije do pokozky a nezanecha ju mastnu. (mam zmiesany typ pleti)
tych 10 ml mi vystaci tak na 4-5 dni , je to tak akurat aby sa to nezacalo kazit.
tak mozno to niekomu posluzi ako inspiracia :)

melisaa 04.02.11 20:55
bosbubalus píše: … tak mozno to niekomu posluzi ako inspiracia :)

Určitě! A 10 ml je vážně jen na 5 dní? :shock:

bosbubalus 05.02.11 10:56

no mala som to aj tyzden a nic sa tomu nestalo, len trochu mi tam vzdy robi starosti ten caj a citron, mam strach aby sa to nepokazilo. tych pat dni je takych bezpecnych. a tiez strikmi nesetrim riadne nasadzem aj na krk a dekolt 8)

LuciaG 16.02.11 12:45

Zyra, tak som sa premiestnila a recept na krémik na zimu, ktorý si ja veľmi pochvaľujem (nielen ja, namiešala som ho už aj kámoške kt. má tiež suchú pokožku, a velebí ho do neba, všetky ostatné vyhodila :D ) je tu: bambucké maslo z Nobilisu (Bambucká fantázia cca 6 eur za krabičku, ktorá ti vydrží veľmi dlho) a kokosový olej roztopím vo vodnom kúpeli. S množstvami experimentujem, na začiatok som dala z každého 1 PL. Pridám trochu z ľubovolného rastlinného oleja. Odstavím.
Jednu kapsulu vitamínu E (kúpiš v lekárni) prepichnem a obsah vytlačím do krému. Pridám 1 kvapku čistého éterického oleja (tiež Nobilis), napr. levanduľa, citrónová tráva, alebo čo komu vonia a podla typu pleti.
Premiešam, nalejem do čistej dózičky od krému a po stuhnutí uskladním v chladničke.
Môže sa používať na tvár aj celé telo. Ak by si veľmi chcela, zarobím ti vzorku a pošlem poštou :wink:

Zyra 16.02.11 12:55

Wow ty si aky alchimista :shock: to by si mohla aj vo velkom vyrabat a predavat. No idem kuk co mas este v ponuke voni a poslem ti adresu :)

LuciaG 17.03.11 13:32

Včera mi pani v obchodíku s Nobilisom prezradila svoj obľúbený rokmi overený recept na suchú pleť , na ktorý nedá dopustiť: šípkový olej + ricínový olej + vitamín E + kvapku éteráku. Kto máte suchú pleť, vyskúšajte :wink:

Lalaith 13.04.11 07:46

Chtěla jsem se zeptat - mícháte si někdo sám obličejové oleje? Nějaká pravidla nebo to zkoušíte od oka? A hlavně - kde sehnat lahvičky na takovéhle legrácky? (nejlépe s kapátkem…) :conf: Prodají mi je třeba v lékárně?

Popelka 13.04.11 07:59

Lahvičky s kapátkem ti objedná každá lékárna(u nás ano).Nebo je můžeš koupit na netu u firmy ATOK.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama