Vlastní přírodní kosmetika

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

RoSa 15.04.11 12:30

Holky, přišel mi mail s návodem na biorepelent proti klíšťatům - znáte to, funguje to? :shock:

//"Máme pro vás zaručený a vyzkoušený recept proti klíšťatům. Návod na domácí biorepelent je přímo ze Švédska. Náš rozmarýnový odvar neobsahuje žádné chemikálie!!

Na přípravu potřebujete 1 sáček rozmarýnu, který koupíte v obchodě, jako přísadu do jídla, 1 litr vody a 1 lžíci bílého vinného octa. Do hrnce nalijte vodu a přiveďte ji do varu. Potom odstavte a vysypte do vody rozmarýn a nechte pořádně vylouhovat. Rozmarýn může být ve vodě, až do vychladnutí odvaru. Potom scedíme rozmarýn a přidáme 1 lžíci vinného octa.
Přírodní repelent se přelije do sprejové lahvičky a uloží se do chladničky. Před každým výletem do přírody si nasprejujeme tělo, hlavně nohy od kolen dolů. Nasprejujeme si také obuv!!"//

Sarai 02.08.11 19:41

Zjistila jsem, že pleťový olej, který si míchám, se mnohem lépe vstřebá, když si předtím máznu na obličej trochu gelu. Olejem se namažu po chvilce, jěště než gelem potřená pleť úplně uschne.

Já použila konkrétně aloe gel, kam jsem si přidala ÉO dle typu své pleti a věku - neroli, geranium, růže, violku a vit. E. Přidáním EO do gelu a mícháním, vznikla lehounká emulze.

Pleťový olej si pak „sedl“ mnohem líp, než jen na navlhčenou pleť. Na mastnější nos a bradu jsem už ani olej nadávala.

Pro někoho, komu je nepříjemný olej na obličeji a nemá suchou pleť, je gel s éteráky, podle mne, dobrá alternativa pleťového oleje. Já ho používám coby „sérum“. :wink:

aglaé 21.12.13 15:46

Mám za sebou první pokus o výrobu domácí kosmetiky - jsou to srdíčka do koupele, ale dají se určitě použít všestranněji, na popraskané rty, na lokty,na celé tělo …

Inspirovala mě zdejší alchymie, a také tento odkaz na netu (v angličtině):
 http://www.bebeautiful-beautyblog.com/…h-melts.html

Ve vodní lázni jsem smíchala 100 g kokosového oleje, 50 g olivového oleje, levandulovou esenci, hrst doma vypěstovaného heřmánku a půl hrsti levandule.
Nalila jsem do silikonových forem na srdíčka, nechala ztuhnout v ledničce a vykopila. A ejhle - je tady 20 heřmánkovo-levandulových voňavých srdíček, které v celofánovém sáčku rozdám přátelům.

Magnolie1 07.01.14 12:34

V Nobilisce nově prodávají i kyselinu hyalurinovou, v recenzích je tam i hodně chválená, tak přemýšlím, dza by šlo i pár kapek přihodit do domácího krému - líbilo by se mi včelí vosk, bambucké máslo, nějaký rostlinný olej jeden nebo dva, kyselina hyaluronová, vitamin E a kapka esenciálního oleje. Jen nevím jaký poměr těch surovin a na jakou maximální teplotu lze zahřívat suroviny.

@Magnolie1 Mám pročtených spoustu DIY návodů na krémy a v žádném se nezmiňovala konkrétní teplota, olej se hlavně nesmí spálit a nejlepší je rozpustit bambucké máslo s včelím voskem v nádobě s dvojitým dnem nebo ve vodní lázní po domácku. Až se rozpustí přidat další oleje a promíchat, nechat odstát a přidat es. olej, vitamin E a kyselinu bych dala až na konec, do polovychladlé směsi, aby se v ní dala dobře rozmíchat a zároveň nebyla moc horká, protože si nejsem jistá její stabilitou ve vysokých teplotách. Poměr surovin by měl být 75 pevné složky : 25 tekuté složky. Nechat polozatuhnout a začít šlehat uprostřed a poté i kolem nádoby do stran a na dno :) Ten poměr složek mám ale pro krém na tělo, zatím jsem se nepídila po krému na pleť. Jinak pokud chcete spíše našlehaný nechte ingredience takto, pokud více tekutý/gelový přidejte květinovou vodu/destilovanou, ale po přidání vody se produkt rychleji kazí, takže je třeba počítat s kratší životností nebo přidat nějaký konzervant. Hodně štěstí :)

IvKa 15.04.14 22:05

Pokud si chcete udělat vlastní jednoduchý krém, tak jsem objevila a upravila zajímavý recept. Stačí do lahvičky dát třetinu aloe gelu, třetinu květinové vody, třetinu oleje, protřepat a gelkrém je hotový. Když chcete udělat větší množství, je lepší krém stabilizovat, třeba Nacticidem, nebo aspoň grepovými kapkami. Já si takhle ředím arganový olej, protože jinak je na mně moc mastný.
Když chcete hutnější krém, musí se použít nějaký emulgátor, třeba Olivem 1000. Na lecitinu pracuji, ale zatím se mi nepodařilo se samotným udělat pořádný krém, spíš ho používám na pleťová mléka. Ale když si dělám krémy sama, aspoň vím, že tam opravdu dávám kyselinu hyaluronovou, nebo třeba koenzym Q10.
Jo a emulgátor s olejem je třeba zahřívat na 60 stupňů, nejlépe ve vodní lázni a přidávat stejně teplou vodní složku a teprve po zchladnutí přidat aktivní látky. A na internetu se dá sehnat skoro cokoliv, co by se vám do krému líbilo. Třeba na ekokoze.

melisaa 21.04.14 23:23
@IvKa píše:
A na internetu se dá sehnat skoro cokoliv, co by se vám do krému líbilo. Třeba na ekokoze.

Tady také někdo jede na ekokoze :mrgreen: Je to hooodně návykové, už mám doma krabici surovin a tvořím a tvořím :mrgreen:

slniecko 22.04.14 00:03
@melisaa píše:
Tady také někdo jede na ekokoze :mrgreen: Je to hooodně návykové, už mám doma krabici surovin a tvořím a tvořím :mrgreen:

tiež tak :oops:

Já jsem se taky do toho chtěla pustit, ale vyžadovalo by to prvotní velkou investici do základních surovin. Proto zatím dávám přednost Hádkovi, který mi vyhovuje a finančně se jeví zatím výhodněji :) ale závidím vám to.
Jinak k té kys. hylauronové. Nejvhodnější je ta s hodně vysokým počtem molekul, tak aby se účinně vstřebala do lidské pokožky a fungovala a to je bohužel jen ta s živočišným původem, ta na ekokoze je rostlinného původu. Takže by se dalo o její účinnosti polemizovat. Ale žádné odbornější studie jsem nečetla :nevim:

Jana07 11.06.15 22:46

Ahoj,přírodní kosmetice se věnuji už 7let,mám vystudovanou farmacii.Připravuji kosmetiku na míru,dle konkrétní pleti a přání.
Mezi mé výrobky prozatím patří mýdla,tělové balzámy,bělící zubní pasty,balzámy na rty,tuhé šampony, pleťové krémy,čistící lotio,tonizační vody,BAR mýdla a kondicionéry.o­dličovací séra a „Elixíry mládí“které neobsahují žádná barviva, syntetický vitamíny, ani jiné nežádoucí chemické látky.

Používáme suroviny přírodní ,BIO . Rostlinná másla a oleje olivový, jojobový, slunečnicový, makadamiový, pupalkový,mandlový, meruňkový, olej z vinné révy, kokosový olej ,arganový,kuku­i,baobobový,bam­bucké máslo z Ghany a Indie.

Dále používám esenciální oleje v bio kvalitě, žádné vonné oleje syntetického původu.
Podívat se můžete na FB Harmony Line nebo se mě ptejte na cokoliv zde

Lady A 15.12.15 13:26

hydrofilní olej

Nezkoušel jste někdo vyrobit si doma hydrofilní olej?
Nějaký dobrý recept, zkušenosti?

anitae 08.02.16 23:27

Hodně se inspirují na blogu kissabee.blog­spot.cz - slečna snad už vyrobila úplně všechno :)

AlesBerny 01.05.17 20:22

re

ja si tu kvalitni kosmetiku radsi koupim :) sam bych si ji asi nevyrobil :D

Jana07 28.06.17 23:28

Doporucuji tento e-shop, maji top produkty . Arganovy je super a planuji i kmenove bunky.
 http://www.nature-store.cz/

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama