Vlasy a účesy...

Slimek 16.01.16 18:05

@Lalaith i já mám velmi dobrou zkušenost s krátkými vlasy. Záleží na tom jaké vlasy máš a jak dobře ti je kadeřník ostříhá, u krátkých vlasů je to obzvlášť důležité! Můj typ vlasů se bezvadně hodí na krátké účesy, jsou rovné, hladké, poddajné. Kadeřníka jsem chvilku hledala, ale povedlo se. Krátké účesy mi vždycky slušely a všichni mi je chválili, jenže já celý život toužila po dlouhých vlasech…dnes už je přeci jen trochu mám a snad chvíli se jich nevzdám…je to boj :roll:

Jinak v krátkých účesech bych právě poradila asymetrické, dodávají střihu šik a ženský šmrnc, případně úplně na ježečka, ale to ne každému sluší, podle lebky :lol:
Když tě kadeřník dobře ostříhá, tak je to téměř bezúdržbové (vzhledem k typu vlasu) i po odrostu, já nemusela moc mýt, vůbec jsem nefoukala, jen nechala uschnout, dohladka učesala, max na určitá místa šel vosk nebo lepidlo.
Jestli máš vlnité vlasy, tak to bude asi pracnější nebo musí kadeřník vymyslet něco odpovídajího. Zkrátka obecně tyto účesy vypadají nejlépe na rovných hřebících, ale určitě se najde i něco šikézního pro lehce vlnité ;) ..takže rozhodně doporučuji nejdřív najít profi kadeřníka, jen tak někde ti pěkný, tvaru obličeje odpovídající (a to je také moc důležité, na skoro „obnažené“ hlavě nemusí vše vypadat dobře), kvalitní a dlouhotrvající krátký účes nespíchnou.

Lalaith 16.01.16 19:01

@mmaat Díky za názor, já měla dřív jen dost krátké hladké mikádo do podkovy - a to byla pohodička, stačilo jen mokré učesat a jít. Ale teď bych chtěla něco jiného, trochu zajímavějšího. Ideální by pro mě bylo, kdyby se mi podařilo najít účes, který bude schnout jen tak, na vzduchu a nebude vyžadovat foukání - ale nevím, jestli je to možné…

@Slimek Najít kadeřníka bude maličko oříšek asi. Maminka mého milého chodí k jedné kadeřnici, já u ní taky jednou byla, ale úplně nevím, jestli bych se k ní svěřila zrovna s krátkým střihem. Je to taková postarší dáma, která na mě působí jako odbornice na klasické střihy. :think: Ale nerada bych jí křivdila.

Moje vlasy taky patří k těm poddajnějším, když je nechám uschnout jen tak, malinkato se zvlní, když je předtím učešu zamokra, zůstanou víceméně rovné. Ve vlhku se trošku kroutí. Rozhodně to nejsou úplně rovné hřebíky, ale ani úplně vlnité, prostě ani ryba - ani rak.
Asymetrické účesy se mi líbí. A ježek nebo úplně krátký pixie cut je pěkný - ale člověk se k tomu může dostat vždycky. Teďka bych to nechala asi o trošku delší. Navíc si nejsem jistá, jestli mám pěkný tvar lebky, aby to vypadalo dobře, mám dojem, že ne úplně. :lol: A jsem zvyklá na to, že mi aspoň nějaké vlasy rámují obličej, mám dojem, že to u mě vypadá líp. Nemusí být dlouhé, ale nějaké jsou lepší než žádné.

Slimek 16.01.16 19:47

@Lalaith přesně pro to co píšeš je dobrý kadeřník nezbytnost. Nechci starší paní křivdit, jistě umí hodně, ale podle mě na takový účes by to chtělo někoho mladšího se svěžím nadšením a kreativitou. Nejlíp seženeš asi na doporučení a když budeš mít možnost vidět výtvory dotyčného. Kadeřník tě musí dobře odhadnout, tvůj typ a tvar hlavy, musí tě vyzpovídat nebo sám zjistit, jak se tvé vlasy chovají druhý i třetí den.
Od kadeřníka můžeš odejít ostříháná často pěkně, ale důležité je, co to udělá druhý den po vyspání a co za pár dní až si to budeš mýt sama a co za měsíc a za dva až to odroste …a věz, že u kratších vlasů to budou rychlé změny, takže by bylo fajn, aby účes byl navržen, tak aby vypadal pěkně, i když se nutně hned po měsíci k holiči nedostaneš.

Já se takto prvně nechala stříhat v Salonu Dan (jen to kousek od Staromáku), ale už je to dávno a už netuším, jak se tam dnes stříhá. Zkusila bych nějaký salón a stylistu co chodí na soutěže. A ze sebe můžu říct, když jsem takovému kadeřníkovi dala úplně volnou ruku, bylo to to nejlepší, co jsem mohla udělat.
Dodnes mám skvělou kadeřnici, ale odstěhovala se do tramtárie (nevím odkud jsi), vřele bych ji na takový účes doporučila, umí neuvěřitelně vystihnout člověka. Stříhá doslova vlásek po vlásku, stála mi vždycky po pravici, ale obtočená stříhala mi vlasy na levé straně :lol: ..a vždycky to nemělo chybu a vydrželo pěkné klidně i rok 8)
Našla jsem účes, který mi kdysi vytvořila na soutěž a na arome jsem ho někde dávala. Vypadal neprakticky, ale to jen vypadal, byl úplně v pohodě, ten dlouhý pramen se při čtení dal v pohodě zastrčit za ucho ..a na i na takové detaily ona hledí ;)

Lalaith 17.01.16 08:13

@Slimek Já si právě taky myslím, že starší paní kadeřnice nebude úplně ideální. Ale jak říkám, nechci jí křivdit, no… Já si tam nechala tehdy akorát zastřihnout konečky, takže nelze soudit, milého stříhá pěkně, ale zase - myslím, že to není nic těžkého.
Salón Dan ještě normálně funguje. Mrknu na to… Najít dobrého kadeřníka je těžký, no, obzvlášť na něco takového, kde je potřeba střih fakt precizní.
Tyhle geometrické účasy s ostrými liniemi se mi moc nelíbí, mám raději měkčí linie. Prostě něco chic a zároveň hravého. ;)
Dnes zkusím rozplést nějaké ty dredy, tak uvidím, jak to půjde a taky jak to bude vypadat. :oops:

Slimek 17.01.16 08:29

@Lalaith tak držím palce, jako rozplést dredy si fakt představit nedovedu. Vzpomínám, že známá to tak před 20 lety měla a když to chtěla sundat musela jít na krátko resp. potaď co to bylo odrostlé.

drisha 17.01.16 09:07

Laura Kouril - kadernice

Dobry den,

v Praze velmi doporučuji Lauru, Rumunku vdanou za Čecha, střih ve 2015 stál 600,– https://www.facebook.com/…hairdresser/

Udělá si na Vás opravdu čas, je precizní a nedoporučí různé péče, jen proto, aby vydělala. Česky se učí a rozumí poměrně dobře. Jinak anglicky.

mmaat 17.01.16 10:22

Je pravda, že najít dobrou kadeřnici, která umí vytvořit kreativní účes, není jednoduché.

Lavandine1 17.01.16 12:23

@Lalaith Znám bezva kadeřnici, ale v Plzni :D . Nějak by mi k Tobě šly účesy z 30. let, trošku taková atmosféra Postřižin :kytka: . Vždycky se mi moc líbil jeden účes - mikádo z bohatých zvlněných vlasů, slečna z fotky měla na krku několikařadé růžovo-bílé korále. Dokonce jsem si kvůli tomu nechala v sedmnácti dělat trvalou :mrgreen: . Zadala jsem si do vyhledavače bob cut curly hair, ale nenašlo mi ji to :-(. Tak přeju, ať Ti něco pěkného vyjde :kytka: .

• Citovat
  • Nahlásit
Lalaith 19.01.16 06:35

@drisha Díky moc, asi se s ní domluvím. ;)
Jinak dredy rozčesány, mám víceméně mikádo do podkovy a dost maličko vlasů. :lol: Ale myslím, že se to časem spraví - až dorostou ty vytrhané, co padly za vlast při rozčesávání.

Lalaith 22.01.16 07:50

Ještě jednou moc díky @drisha - za doporučení na Lauru Kouril, je to prima kadeřnice. A určitě doporučím i ostatním zde. Opravdu ví co dělá a dokáže posoudit všechny parametry - typ vlasů, tvar hlavy, jestli je člověk ochotný věnovat ráno stylingu 20 minut nebo chce prostě vstát z postele a jít… Nenutí nic, žádné produkty, salón má příjemně zařízený. Opravdu doporčuju. První kadeřnice, u které jsem se zvládla nějak uvolnit a měla jsem pocit, že opravdu ví, co dělá.

A já mám nejkratší vlasy, co jsem v životě měla, domluvily jsme se nakonec na něčem úplně jiném, než s jakou myšlenou jsem přišla, ale dávalo to smysl - kvůli stavu vlasů a tvaru hlavy. Takže mám teď něco takového (jen zrzavé).
http://pophaircuts.com/…er-Front.jpg
Vzadu hodně kraťoučké, úplně dole u krku opravdu pár milimetrů/půl cm, nahoře nechané delší a asymetrickou ofinu na jednu stranu. A je to legrační, uvidím, jaké to bude na údržbu, ale nemělo by to být náročné - jen ze začátku, než si vlasy odvyknou se skládat do pěšinky, která tam byla posledních několik let. Jsem zvědavá na reakce okolí…

Příspěvek upraven 22.01.16 v 08:21

Alena_In 22.01.16 07:59

@Lalaith
Tak přesně tohle je účes, co se mi moc líbí, má šmrnc a určitě jsi v něm kočka. ;)

Slimek 22.01.16 08:56

@Lalaith určitě ti to moc sluší, jsem ráda, že jsi měla štěstí a vyšlo to jak jsi chtěla :palec:

Lalaith 06.05.16 08:17

Tak i po delší době s krátkými vlasy jsem spokojená. Při druhém stříhání mi to paní kadeřnice vzala o něco víc, takže teď to mám kratší než na fotkách. Jen váhám nad barvou. Jak vlasy rychle rostou, je velký rozdíl mezi tou zrz a mou vlastní myší, tak přemýšlím, že se vrátím ke své nijaké plavé. Jen se bojím,aby to u těch krátkých nebyla „nuda“.

http://dlouhevlasy.cz/…85071410.jpg

http://dlouhevlasy.cz/…50402993.jpg

Slimek 06.05.16 08:47

@Lalaith ta zrz ti perfektne sedne, v plave si te nedovedu predstavit, ale miuzes to zkusit, vzdy to pak snadno na zrz obarvis a kratke odrostou rychle

Slimek 06.05.16 08:47

@Lalaith ta zrz ti perfektne sedne, v plave si te nedovedu predstavit, ale miuzes to zkusit, vzdy to pak snadno na zrz obarvis a kratke odrostou rychle

Stránka:  « Předchozí 1 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Další »
Váš příspěvek