Vône a vek

filmagor 25.07.12 22:18

Vône a vek

Poznáme mnoho vôní, jedny obecne pasujú mladšej vekovej skupine, iné sú pre pánov v stredných rokoch a ďalšie môže neznalec označiť za „dedkovské“.

Ako ste na tom vy? Nerobí vám problém dať si na seba vônu určenú možno pre staršie ročníky a ako to vnímate na okolí? Vadí vám, keď senior vonia Adidasom a 18 ročný chalan napr. Egoistom?

Ja osobne mám viacero klasík, ku príkladu Quorum, a aj keď sa mi na prvý krát javila ako vôna pre ročníky 50+, zakrátko som si ju obľúbil tak, že s ňou dokážem dokonale splynúť a nosiť ju ako svoju súčasť. Samozrejme si ju neobliekam k ničomu športovému, ale to je už na inú tému.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

fox 25.07.12 23:16

Myslím, že sis odpověděl sám. Mi nevadí obecně nic. Kdo chce, ať se voní čímkoliv. To nejde jen tak říct, že nějaká vůně je jen pro mladé a nějaká pro staré. Je to hodně individuální, stejně jako vkus konkrétního jedince. Je lépe v 80. letech vonět Adidasem, a v 18 Opiem, než kdykoliv během života smrdět jak tchoř. Navíc, když vůně sedne, tak sedne a neptá se na věk nositele. Jsou to jen předsudky. :)

Frankie 25.07.12 23:22

Taky nemám ráda dělení vůní podle věku. A nechápu, proč je Opium často vnímáno jako babičkovská vůně :cert:.

jerry 25.07.12 23:32

Věk ve vztahu k vůním neřeším u mužů ani u žen - a moc pěkně to vystihla fox v příměru s Adidasem a Opiem :palec:

ijáček 25.07.12 23:33

Taky nemám ráda dělení vůní podle věku, ale jedině u J´adore mám osobní zkušenost, že na studentkách voní luxusně, ale na jejich učitelkách „voní“ jako kyselé okurky.

barbucha 26.07.12 09:31

Proto mě nedávno pobavil nováček, žádající pro sebe tipy na parfém - a to na základě charakteristiky: mladá a milá :mrgreen:
Já bych chtěla vědět, co má nosit stará a protivná 8)

Náťa66 26.07.12 10:04

@barbucha
chacha já taky,,, proto někdy ráno stojím u vůní a přemýšlím, kterou? :mrgreen:

dzona 26.07.12 10:08
@barbucha píše:
Proto mě nedávno pobavil nováček, žádající pro sebe tipy na parfém - a to na základě charakteristiky: mladá a milá :mrgreen:
Já bych chtěla vědět, co má nosit stará a protivná 8)

A co teprve mladá a protivná a pak ta stará a milá. :think:
Teď nevím, kam se přesně zařadit. No jak kdy…

Fleur 26.07.12 23:05

Kategorizaci vůní podle věku nositelů absolutně neuznávám a obtížně bych paušalizovala, co je vůně pro „mladé“ a co pro „staré“.

Myskamauska 28.07.12 08:33

To ti poradí každý módní časopis. :D
Lehké ovocné, bonbonovité či vodní vůničky pro mladé žabce.
Těžší vůně, aldehydy, orient či těžší květinovky pro staré rapsodie. :mrgreen:

dzona 28.07.12 08:52

Přitom s vúněmi se dá zajímavě hrát, tak proč se omezovat na nějakou kategorii, ať už věkovou nebo podle oblečení. Mnohem zábavnější je mít široký výběr a pak sáhnout po něčem, co podtrhne dnešní náladu nebo styl oblečení. Ke květinkovým šatům si nevezmu Comme de Garsons, protože jsou z jiných koutů zeměkoule. Ale hladkým černým, jinak nudným, už dá garsonka nějakou náladu, která by jim jinak chyběla.
Nebo moje oblíbená toaletka Classique (= jednohvězdičkový ovocný orient :mrgreen: ) je vůně ve stylu femme fatale, která má chuť si hrát. Takže něco rafinovaného. Ale kultivovaně, protože pak by to nebyla hra, ale vulgární provokace.
K těm květinvým šatů je skvělá Terracotta. Dohromady nevinnost sama. Kostýmy nenosím, ale myslím, že v kombinci s nimi bude Terracotta mnohem upjatější.
Tak tenhle přístup mi přejde mnohem zábavnější než výběr vůně podle osobního profilu.

jerry 28.07.12 08:59

@Myskamauska

Tys to rozsekla, Myško :lol: - ale co si já nešťastná počnu - stará rapsodie jsem a nic podobného na polici nemám (tak abych snad všechno rozdala a začala znova :mrgreen: ).

Myskamauska 28.07.12 09:04

@jerry, jestli chceš bejt cool a trendy, tak pouvažuj. ;)
Mě by docela zajímalo, která hlava skopová takové rady dává.
Nějakej exprd …asi. :mrgreen:

drobececek 28.07.12 14:07
@filmagor píše:
Ja osobne mám viacero klasík, ku príkladu Quorum, a aj keď sa mi na prvý krát javila ako vôna pre ročníky 50+, zakrátko som si ju obľúbil tak, že s ňou dokážem dokonale splynúť a nosiť ju ako svoju súčasť. Samozrejme si ju neobliekam k ničomu športovému, ale to je už na inú tému.

Já bych naopak řekla, že to do tohohle tématu patří. A dokonce je v tom podle mě přímo skrytá odpověď na tvoji otázku.

Myslím, že je to především o stylu a o tom, v čem se ty konkrétně cítíš dobře. Příklad: na střední (a částečně i na vejšce) jsem byla „intelektuálka/u­mělkyně“ libující si v orient-retro-vamp (tedy ne že bych byla nějaká žena-vamp…:) ) oblečení. Secesní náhrdelník, k tomu vyšívaný šátek z Egypta, později i křivák a černé nehty… Vlastnila jsem třeba i hnedozlatou 70s polyesterovou košili s širokým límečkem. Znát tehdy Opium a mít na něj prachy, asi bych se v něm koupala a nepřišlo by mi na tom nic divného. Stejně jako mi nepřišlo nic divného na tom, že jsem od rána do večera sjížděla Led Zeppelin.

Takže asi tak. I toho seniora s Adidasem si dokážu představit…třeba jak na kole objíždí Český ráj…

IvKa 28.07.12 21:01
@barbucha píše:
Proto mě nedávno pobavil nováček, žádající pro sebe tipy na parfém - a to na základě charakteristiky: mladá a milá :mrgreen:
Já bych chtěla vědět, co má nosit stará a protivná 8)

Asi bychom se měly parfémovat lyzolem.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama