Vone, ktore treba poznat (na zaciatok)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
barbucha 2.5.10 13:40

Máš ho tam - č. 96 :wink:

• Citovat
  • Nahlásit
Incognita 2.5.10 17:37

No jo :conf: , tak to jen potvrzuje, že ten seznam je docela slušně pestrý :D

derad 2.5.10 17:53
Incognita píše:
Je to seznam vůní, které je třeba zkusit..
já osobně bych do něj zařadil jen ty nej nej. když se nevyzkouší ty ostatní (tlamolepy :D), člověk zas o tak moc nepřijde.
Incognita 2.5.10 18:53

Napiš, co by tam podle tebe ještě mělo být, ráda se nechám inspirovat ke studiu…
stačí jen pár nejdůležitějších kousků, předem dík :P

derad 3.5.10 16:55
Incognita píše:
Napiš, co by tam podle tebe ještě mělo být, ráda se nechám inspirovat ke studiu…
stačí jen pár nejdůležitějších kousků, předem dík :P
na to si netroufám - stejně by to bylo dost subjektivní.
mimo to, jsem přesvědčen, že člověk, který se zajímá o parfémy by měl vyzkoušet úplně všechno, co mu přijde pod ruku a udělat si názor sám.
Incognita 3.5.10 22:21

To je fakt, nejkrásnější je na tom právě to objevování…
Ale každopádně vůně z toho seznamu je dobré znát.

Fleur 4.5.10 11:27

Každý seznam bude subjektivní a u začátečníka hrozí rizikem, že když mu nesedne jedna z vůní, prezentovaných jako klasika v daném žánru, bude se potom vyhýbat celé skupině podobných (kdyby mi dal někdo očichat Calyx jako typicky zelenou vůni, tak odpadnu - přitom mám tuto kategorii ráda).

• Citovat
  • Nahlásit
Incognita 4.5.10 11:38

Jasně; milá začátečnice, všechny seznamy jsou subjektivní, takže koukej si hledat svoji vlastní cestou a můžeš začít třeba od písmene A :?

barbucha 4.5.10 13:44

Ani bych se u toho tak nekřenila, Incognito, páč to zrovna jsem chtěla navrhnout: jestli na to novicka chce jít vědecky, může si tady otevřít databázi a začít…kdo je nejznámější od A? Pro laika - předpokládejme mladší generace? A máme tu…ano, Armaniho. Lze doplnit zde často vzpomínanou Annick Goutal, když už nebude roupama vědět co by.
Dále B…no jasně, Bvlgari.
A tak dále až do úplného zpitomění :mrgreen:

Výhoda je, že se časem, za pár písmenek :wink: , stejně dostane k poznání, co vyhovuje a co ne, a když si vybere ty nejznámější, spíš je někde v obchodě najde.

Osobně tedy souhlasím spíš s Adou, ale jestli někdo chce systém, pomozme mu tam :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Hailstone 4.5.10 14:21

Akurát bacha na překotné zkoušení všech došlých vzorků a odstřiků najednou :D

Evulik 4.5.10 15:02
jerry píše:
Poznat, ale postupně - je lepší se k náročnějším vůním „pročichat“. Od lehkých vůní k těžkým , kořeněným, orientálním… Časem se třeba k některým vůním i vracet (co ti před rokem nevonělo, může být najednou úžasné - a nebo naopak).

Toto je presne môj názor a aj moja osobná skúsenosť. Postupne sa prepracovať od svieženiek k sladším, koreneným a orientálkam… čo ma napríklad ešte vlani „položilo“, to mám dnes už v tužebníku :D

Juana 4.5.10 15:07

Přesně takhle jsem na to šla já.
Klikla jsem si na databázi odshora dolů jsem si přečetla všechny recenze.
Párkrát udělala zmatenou blondýnku v parfumerce co ani neví co chce a když mi prodavačky nenosily to co jsem chtěla začala jsem vyhledávat najisto - dle recenzí a prokládala to dobrodružným testováním něčeho u čeho mne zaujal flakón. Pak už jsem si jen dodatečně přečetla složení a postupně začala vybírat dle složení......
Ani nevím jak jinak by se takové poznávání dalo udělat.

RoSa 4.5.10 15:18
Evulik píše:
jerry píše:
Poznat, ale postupně - je lepší se k náročnějším vůním „pročichat“. Od lehkých vůní k těžkým , kořeněným, orientálním… Časem se třeba k některým vůním i vracet (co ti před rokem nevonělo, může být najednou úžasné - a nebo naopak).
Toto je presne môj názor a aj moja osobná skúsenosť. Postupne sa prepracovať od svieženiek k sladším, koreneným a orientálkam… čo ma napríklad ešte vlani „položilo“, to mám dnes už v tužebníku :D

Tak já měla parfémový vývoj přesně obráceně :wink: :

od Samsary, Champagne, Cašmir aspol. jsem se pročichala
přes Polo Sport Woman, Ô Oui!, Image Woman, L'Eau D'Issey
až k L'Eau par Kenzo, DKNY Women, Chance Eau Fraîche a Skin :P

Evulik 4.5.10 15:31
RoSa píše:
Tak já měla parfémový vývoj přesně obráceně :wink: :od Samsary, Champagne, Cašmir aspol. jsem se pročichala
přes Polo Sport Woman, Ô Oui!, Image Woman, L'Eau D'Issey
až k L'Eau par Kenzo, DKNY Women, Chance Eau Fraîche a Skin :P

:mrgreen: To je naozaj netradičné, ja som pred rokom ani nevedela, že Samsara alebo nejaký Shalimar sú parfémy :D Ale zato som poznala všetky svieženky, ktoré mi pri návšteve parfumérie nanútili predavačky ako „veľmi obľúbené“ :roll:

deirdre 4.5.10 15:34

Ako zakladatelka tohto vlakna, uz sa musim pochvalit, ze mam nejake to skusanie za sebou a zacinam zistovat, co sa mi paci a co nie…ide to samozrejme pomaly, ale ide to :)

Musim vsak povedat, ze na zaciatok mi strasne pomohlo, ze tu padli nejake konkretne zoznamy, ktorych som sa mohla drzat, lebo inak by som mozno skoncila pri testovani jarnych sviezeniek, ktore predsa „letia“ a to by ma asi velmi skoro prestalo bavit :(

Takze bolo super, ze som skusala vone od kazdeho gusta a tak trosku mala rozdelene tie kategorie…
Myslim si a dufam, ze to rozdelenie pomohlo nielen mne, ale viacerym zaciatocnikom…
ak nie, tak som holt vo vlakne pre zaciatocnikov a mam pravo na blbe otazky, ci nie (?) :)

Teraz sa zameriavam na vone o ktorych sa tu vela pise a snad raz za xy rokov uz v tom budem zbehla tak ako vy :)

Takze vsetkym, co mi na zaciatku pomohli: velka vdaka! :)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek