Vone, ktore treba poznat (na zaciatok)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
drobececek 10.2.12 09:16
Janeyl píše:
jen jsem tady někde taky četla, že k některým vůním je potřeba se pročuchat…

To je sice pravda, ale ono jde hlavně o to, že takové vůně
a) nejsou prvoplánové líbivky. Je to podobné jako třeba s hudbou. Posluchače zmasírovaného současnou mainstreamovou produkcí (a záměrně nepoužívám slovo „fanoušek“ takové hudby…prostě jen to, na co je člověk zvyklý) také na první poslech těžko zaujme Radiohead, Yeasayer, Edith Piaf nebo Led Zeppelin. Nebo je tam přinejmenším menší pravděpodobnost.
b) jsou to vůně pro dnešní vkus zastaralé. Konkrétně třeba ty Zeppelíni v době své největší slávy rozhodně nebyli žádný echtovní underground. Na dnešní poměry je to ale hudba (pro některé) na první poslech nesnadná.

To ale automaticky neznamená, že čím víc budu poslouchat třeba Pink Floyd, tím víc je budu mít ráda. A už vůbec to neznamená, že se kvůli tomu nevyznám v hudbě.

• Citovat
  • Nahlásit
Assa 10.2.12 12:55

Krásně jsi to naapsala a vyjádřila!!! Vystihla jsi naprosto dokonale, co já se jaksi neuměle pokoušela říct. :potlesk: :potlesk: :potlesk:

gabra771 11.2.12 21:32

Drobečku, moc pěkné přirovnání… :potlesk:

RainyWeather 11.2.12 23:04
Janeyl píše: … sáhla jsem po opěvovaném Shalimaru a udělalo se mi zle :P takže evidentně si ještě nezasloužím titul znalkyně, prostě musím postupně, mám v plánu očuchat vůně, co mají znělá jména a postupně se propracovat i k těm ostatním :-) času dost, hlavně to chce podle mě nic neuspěchat, protože čumák máme jen jeden 8)

Zrovna jsem si před chvilkou vzpomněla na tenhle příspěvek. Já jsem totiž, když jsem poprvé vyzkoušela ten slavný a tolik chválený Shalimar, nechápala. Prostě mi smrděl. Ale přeci nic se nemůže líbit a sedět všem že jo, tak jsem vzorek zaštrachala, ani nevím - možná někomu poslala. Nicméně Shalimar mi křížil cestu neustále. Dostala jsem i vzoreček čistého parfému od jedné kamarádky zde. Byla jsem vděčná za vzorek drahé vůně zdarma, ale popravdě, vůbec mi nešel pod nos. Jen se mi ho nechtělo zbavovat, když to byl dárek. A tak si tu vesele ležel v šuplíku pěkně dlouho. Pak jsem zkoušela Eau de Shalimar, SPI… A furt mi to nešlo pod nos, Eau mi přijde pěkná, jenže trochu plochá. A dneska, zmožená virózou, dostala jsem chuť na ten č.p. Vytáhnu vzorek - a dopr… :arrow: líbí :twisted: Vnímám ho naprosto jinak, je takový poctivý, sladký, plnotučný, hebký jako smetánka. Nikdy jsem ani nechtěla aby se mi líbil :zed: Ani mě dřív Guerlainy moc nezajímaly, neseděly mi. A to mám za to :mrgreen: Asi si ho kupovat nebudu, ale jdu omrknout cenu na trhu…

Takže - nikdy nevíš.. Ale přes koleno bych nic nelámala ;)

Janeyl 12.2.12 13:49

Nooooo :) náhodou jsem včera v Sephoře testovala Shalimar Parfum Initial a docela se mi líbil… ne že bych z něho tedy byla nějak vydřená, ale zaujal mě :-) Jen podávám hlášení - a také děkuji za Vaše cenné názory :hug:

rozaaarka 20.2.12 16:56

Já mám úplně to samé..trvalo mi to několik desítek návštěv v parfumerii, několik hodin očuchávání doma, ale to mi vůbec nevadilo..strašně mě to baví. Miluju když můžu někomu říct, jé ty voníš tím a tím a pochválit nebo doporučit něco… Osobně ale zatím nepochopím jak někomu může vonět N°5 od Chanelu..asi jsem pořád ještě žabař :D

Janeyl 22.2.12 18:19
rozaaarka píše:
Já mám úplně to samé..trvalo mi to několik desítek návštěv v parfumerii, několik hodin očuchávání doma, ale to mi vůbec nevadilo..strašně mě to baví. Miluju když můžu někomu říct, jé ty voníš tím a tím a pochválit nebo doporučit něco… Osobně ale zatím nepochopím jak někomu může vonět N°5 od Chanelu..asi jsem pořád ještě žabař :D

Já taky ráda chválím parfémy a pořád větřím kdo čím voní, a zkouším hádat :-)

doktorová 22.2.12 21:28

Myslím že to je individuální a že Chanel pětka nemusí automaticky vonět všem vždy a všude.

Já to mám takto s pačuli . Vlhká zemitě shnilá složka, kterou nesnesu. Ani samotnou ani v kombinaci, jakmile odkudkoliv leze pačuli, je konec. Vnímám to jako rozmixovanou uhnilou květinu a tímpádem brrrr

Eden je určitě dobré poznat a zkusit, ale myslím že člověk nemusí být znalec - který automaticky kladně ocení pačuli, nebo mu bezvadně voní pětka. A obráceně.
Nosy jsou individuální, určitě i ty znalecké, ne ? :)

Znalec se spíše pozná tím, že v jedné vůni rozliší tu, tu , tu a další složku a dovede je rozebrat a pak opět poskládat.
A to tedy obdivuji !

• Citovat
  • Nahlásit
soif 15.5.12 10:25

Při první objednávce vzorků jsem automaticky brala Angela, Shalimar, Hypnotic Poison, Code, Cabaret apod. Byla jsem hrozně zvědavá, jak můj nos zvyklý víceméně na Bright Crystal na takové parfémy zareaguje :oops: :mrgreen: U některých jsem měla šok, Poisona dodneška nemůžu na nikom cítit. Ale třeba rozporuplný Cabaret mi voněl hned:srdce: K Angelovi jsem se asi měsíc pročichávala. Myslím, že i kdybych měla načicháno kolik chtěla, tak přes Hypnotica se prostě nepřenesu. Ale ani svěženky nejsou bezproblémové, třeba zelené jablko DKNY se na mě rozloží opravdu nepříjemně :?
Takže já šla i v kamence k vůním, co mi něco říkaly nebo k hodně chváleným na arome. Nyní už pomalu zkouším i parfémy méně známých značek o kterých jsem před arome neměla ani tušení :)

bagheta 15.5.12 14:34

@soif taky jsem si při první zkoušce říkala, ze tu vonnou vánoční svíčku bych na sebe nedala ani za nic (Hypnotic)…uplynulo pár měsíců a Hypnouše mám na polici :lol:

soif 15.5.12 19:51

Na zimu ho zkusím testnout znovu, třeba se to zlomí :nevim: Ale vadí mi i normálně na někom jiném, tak to moc nevidím… :oops: Je více vůní které jsem odsunula a poté mi voněly, je to zvláštní. Alespoň jsem se naučila hodnotit až po několika zkouškách, měsících a na ruce…Co zkouším stále nové parfémy, nedokážu už nosit ty co předtím, přijde mi, že na sobě nic nemám :think:

tinapods 12.6.12 15:47

Ja som takisto zacinala s light blue a bright crystall. Teraz sa mi uz zdaju slabe a nezaujimave. A kedysi som nezniesla Angel-teraz po rokoch ked som starsia tak ho milujem. Zacinaju ma brat vyraznejsie vone… :)

Halbuska 12.6.12 21:57

Jsem nováček, jak na Arome, tak s vůněmi. Jak to tu postupně pročítám, tak čím dál víc zjišťuju, že jsem absolutní amatér. Bavíte se tu o parfémech, o kterých jsem nikdy neslyšela. A tak si dělám poznámky, co bych tak chtěla a měla zkusit. A taky nevím, jestli si někdy troufnu na všemi vychvalovaný Shalimar. Když jsem zkoušela v parfumerii Hypnotic, tak mi celkem voněl. Jenom nevím, jestli budu někdy tak odvážná ho nosit. A co já, ale jestli by ho sneslo moje okolí.

tinapods 13.6.12 06:17

Halbuska, vystihla si moje dojmy z tejto stranky, ja som nou nadsena, ale ked citam diskusie o vsetkych tych pre mna neznamych vonach tak si pripadam ako uplny bazant… :oops:

asperula 13.6.12 15:11

@tinapods to je normální, právě proto Arome je. A je to pěkné, že se nám tím otevírají nové parfémové obzory. Já na to šla (a stále jdu) tak, že se pročichávám vzorky, které si nakupuji na xparfemech nebo tady na arome.
Asi bych to viděla tak, nejdřív se pročichat známějšími značkami a potom různými zajímavostmi.
z těch známých a dobře dostupných vzorečků mě napadá například:

Cacharel - Noa (krémovitá, kávovitá, bílá)
Armani - Code (líbivá gurmánka s pomerančem)
Kenzo - Amour (vanilka s kadidlem, lehce do orientu)
Lolita Lempicka - L (skořice, vanilka, výrazná)
Lanvin - Eclat d´arpege (davová svěženka s broskví, lehoučká)
Ch. Dior - J´adore (klasická květinovka, elegantní, jednoduchá)
T. Mugler - Angel (sladká gurmánka, pačuli s karamelem)

apod. dle recenzí, tohle mě napadlo je tak na úplný začátek (kromě LB a BC :) ) no pak bych se teprve vrhla na klasiku - Chanely, Guerlain a tak

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek