Vůně čistého jasmínu - arabský parfém?

alviola 08.06.15 22:03

Vůně čistého jasmínu - arabský parfém?

Ahojte!
Sháním vůni pro kamarádku, která dnes málem orvala celý jasmínový keř :-) Miluje vůni jasmínu. Proto sháním parfém, ketý by byl co nejvíce podobný čisté vůni jasmínu. Žádné kombinace (jasmín a růže apod.), prostě co nejvíce podobný tomu, když si čichnete k jsamínovému keři. Někde jsem tady četla, že nádherné jamínové jsou i arabské vůně.
Prosím vás tedy o tipy (i ty nearabské).
Děkuji.


Reklama

Poéma 08.06.15 22:10

@alviola Čistý jasmínový soliflor je z arabek stoprocentně tahle, vlastním ji a je opravdu jen krásně jasmínová a dobře a dlouho drží.
 http://www.arabskeparfemy.com/…vy-olej.html

berush 08.06.15 22:15

Jasmínový olej (z pravého jasmínu, ne z keře pustorylu, jenž roste u nás) mám z Indie. Nádherná vůně intenzity zbraně hromadného ničení. Tak možná zkusit pohledat na nějakých indických serverech.

alviola 08.06.15 22:24

Díky moc. Do Indie asi nepojedu :-) a zas až tak moc se mi to nechce hledat. Jenom mě to tak napadlo, když jsem ji dneska viděla obíhat ten jasmínový keř, že bych ji mohla udělat radost :-)
Ten El Nabil vypadá dobře a za dobrou cenu.

macko.pu 09.06.15 08:12

@alviola AL REHAB Jasmin a White Full … čistokrvné jasmínovky, prvá veľmi silná, indolická, druhá máličko zjemnená zelenými lístkami a ešte nejakými druhými kvetinkami :mavam:

chimaera 09.06.15 08:56

@alviola Přidávám se k tipu @Poéma : El Nabil - Flower of Jasmin. Mám moc ráda čistou vůni jasmínu a nikdy neodolám vyzkoušet další jasmínovku, ale tu pravou a věrnou vůni rozkvetlého jasmínového keře (v tomhle případě Jasminum officinale nebo J. polyanthum) jsem našla až tady v tom olejíčku za pár korun.
Ale je fakt, že moc jasmínových keřů, které by se u nás daly otrhat, není (v botanických zahradách se to moc nepodaří), zato zrovna teď začínají kvést pustoryly - nemá Tvoje kamarádka spíš na mysli pustoryl (lidově se mu říká taky pajasmín, nepravý nebo český jasmín..)?
Od toho se mi soliflor ještě najít nepodařilo, i když je cítit třeba v Guerlain - AA Flora Nymphea, jenže i s dalšími složkami..

alviola 09.06.15 12:19

@chimaera No jo, asi to jsou ty pustoryly :oops: Tady se člověk přiučí i botanice :-) Ale tak to voní asi podobně, ne? Teda chápu, že citlívé nosy mě teď asi ukamanujou :-) Ale když ji voní tyto keře, tak jasmín se jí bude asi taky líbit.

alviola 09.06.15 12:19

Každopádně díky moc všem, arabské parfémy jsem vždycky chtěla zkusit a tak mám aspoň důvod udělat objednávku.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama