Vůně čistoty (mýdla) pro chlapa

Arome Alinka 30.11.11 22:36

Vůně čistoty (mýdla) pro chlapa

Ahoj, potřebuju poradit.
Můj otec, pán lehce po šedesátce, sportovní typ, si vzpomněl, že chce k vánocům nový parfém. Chválím. Jenže… Otec parfémy příliš nepoužívá, poslední asi tak dva roky měl E. Lauder Pleasures.

Když jsem se ptala, jaký by ten parfém asi měl být, bylo mi řečeno - chci, aby to vonělo jako když zrovna vylezu ze sprchy, vymydlený. Mýdlovku dámskou bych poradit uměla, ale co pánskou? Kdo má nápad, sem s ním. :-)

Reklama

Bohemy 01.12.11 16:11

Tak Chandler by urcite doporucil Azzaro, to me prislo ke konci mydlove, Rive Gauche, Paco Rabanne PH, Tsar jsem zkousel a take pekne, Eau Sauvage
A urcite si jeste vzpomenu.

T

Kajcee 01.12.11 20:55

A nezabudnúť na Prada Infusion D´Homme, to je mýdlovka ako vyšitá.

morricone2209 02.12.11 11:29

Prada je to první co mne při čtení titulku napadlo ! Hodně dobrá a jemná vůně

sabaideemai 02.12.11 13:59

Thierry Mugler Cologne - jakoby vune cistoty nebo vypraneho pradla.

Miguel de Saler 02.12.11 15:23

Versace Man -ten fialový.
Mýdlo tam není sice žádné, ale voní jako prádlo vysušené v létě na slunci.

Arome Alinka 02.12.11 22:37

Díky, zítra to někde půjdu očichat. Otec pravil, že on nikde chodit nebude, že tu vůni mám prostě vybrat já. Tak snad to trefím. :lol: Ale klidně pište dál, do parfumerie kvůli tomu můžu i víckrát než jednou…

Dreamer 06.12.11 14:28

Ako uz bolo povedane Prada Infusion D'Homme. Totalna kopia mydlovej vone ale nie zrovna sviezej.

MS61 07.12.11 19:42

Mně připomíná parfémované mýdlo (a také holičskou oficínu) A. Puig: Agua Brava. Měla by se dát sehnat a na kolínskou docela slušná výdrž. Starosvětská, „de mode“ - ale nenápadně perfektní. K mému tatínkovi by mi sedla (kdyby na to přistoupil).

Abych byl přesný - není mýdlová, ale připomíná mi jistý typ (parfemaci) mýdla.

EDIT: Když tak přemýšlím nad původním zadáním, tak by to možná chtělo směrovat ke klasickým kolínským vodám. 4711, od Guerlainů třeba Eau de Cologne Imperiale nebo Eau du Coq, z těch divočejších (výraznějších a trošku živočišných) Eau d´Hermes nebo Mouchoire de Monsieur (Guerlain).

Z novějších kousků třeba Cologne du 68 (Guerlain) nebo úplně odlišný Cacharel pour Homme (a ten je mýdlový!).

Michal

rock 09.12.11 08:58

Potvrzuji tip porozhlédnout se mezi kolínskými. Z výše zmíněných mám vyzkoušené Thierry Mugler Cologne a Guerlain Cologne du 68 a v obou je mýdlo dominantní …

FlirtBoy 09.12.11 17:32

Tabac Original EdT (ne EdC)
Prada Infusion d´Homme

starfleet 09.12.11 18:11

Vítáme navrátivší starousedlíky :mrgreen:
(sorry za OT)

Majki07 09.12.11 20:19

Charriol Men

Zkus Charriol Men, mě to připomíná mýdlo s růží.. :think: :think:

Chandler 11.12.11 21:16

Bohemy to odhad správně

Bohemy píše:
Tak Chandler by urcite doporucil Azzaro, to me prislo ke konci mydlove, Rive Gauche, Paco Rabanne PH, Tsar jsem zkousel a take pekne, Eau Sauvage
A urcite si jeste vzpomenu.T

Dobrý odhad :mrgreen: Nejmýdlovější je z nich asi Paco Rabanne. Přidat by šel i Chanel pour Monsieur nebo Caron Pour Un Homme. Versace L´Homme a Guerlain Vetiver by mohly taky fungovat. Docela mýdlově na mě působí taky Lacoste Original. Excelentní mýdlo je i v Duc de Vervins a v Drakkar Noir. Tyhle poslední kousky ale nejsou primárně o mýdle. Dovedu si představit, že Duc de Vervins by mohla být trefa do černého.

FlirtBoy 13.12.11 16:17

pravda, na ty jsem úplně zapomněl…taky bych byl pro Drakkar/Duc dV nebo Paco Rabbane

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama