Vůně, co by na mně nesmrděla

esage 19.03.15 23:25

Vůně, co by na mně nesmrděla

Ahoj,
většina vůní se na mně rozvine do dost nepříjemného odéru (občas silně mýdlového, jindy extrémně pižmového, ale většinou buď prostě osvěžovač na záchod nebo něco jako zpocený zatuchlý pudr), úplně nejhorší mi přijdou citrusové, pižmovité nebo kořeněné vůně. Asi do 18 na mě vonělo snad všechno, od růžové Adidas toaletky přes Green Tea po Ninu od Niny Ricci. Pak se to zlomilo, všechny zmíněné i mnohé další se staly nesnesitelnými a začal můj hon za parfémem, co by byl příjemný i na mě. Přitom mě nenapadá jiný zlom než dospívání, nikdy jsem nekouřila, nebrala antikoncepci ani jiné léky a stravování mám vcelku normální. Zato se mi párkrát od té doby stalo, že mi někdo řekl, že voním výrazně sladce, i když jsem na sobě žádnou voňavku neměla :?

Opravdu jsem za ty 4 roky vyzkoušela spousty parfémů různých typů v parfumeriích, ale skoro nic nezafungovalo. Došla jsem k tomu, že na mě opravdu hezky voní snad jen Lanvin Eclat d’Arpège a Christina Aguilera By Night. Mému nosu i vcelku lahodí, ale Lanvin má výdrž nula nula nic a Christina je na denní nošení opravdu hodně cukrkandlová a vlezlá.

Nenapadá vás prosím něco, co bych mohla vyzkoušet? Ať už praktická rada nebo tip na parfém? :)


Reklama

VENDY8 20.03.15 14:54

@esage : Já mám doma ještě zbytek Pitralonu, ten voní nádherně.

mmaat 20.03.15 15:03

asi tě moc nepotěším, ale na každém se vůně rozleží jinak, takže ti asi nikdo neporadí, co za parfém by ti mohl sedět. Asi to chce zkoušet a zkoušet - objednej si vzorečky a uvidíš :think:

danaada 20.03.15 15:37

Ono se opravdu takto nedá poradit, co se na tobě rozloží dobře, každý má jinou chemii. Ale možná zkus vzhledem k tomu, že na tobě dobře voní Lanvin Eclat d’Arpège, něco sladšího cedrového např. Acqua du Gioia drží dobře. Druhá věc, která mne napadá, pokud máš problém s většinou vůní, pak i zkus vynechat jasmín, ten bývá ve velkém množství vůní, ale zrovna v tebou uvedených vůních není. Chce to zkoušet, všímat si složení a hlavně kombinací, zda se u těch nevonících nějaké složky stále neopakují.

fox 20.03.15 16:06

Mi taky v parfumerii jen velmi zřídka vůně voní na první počich. To samé i ze vzorků. Ty ale mají výhodu, lze je zkoušet déle, vícekrát a občas se u některé stane, že se mi zalíbí. Teprve pak má smysl o ni uvažovat. Taky bych většinu parfémů nechtěla, i když jsem je třeba vyzkoušela a celkem se mi líbily. Nelíbily by se mi na mě, nesnesla bych je celý den atd. Některá vůně se mi líbí ze vzorku i z odstřiku, pak si ji třeba koupím a po týdnu nošení už to nejde. Je to běh na dlouhou trať a vždycky trochu sázka do loterie. Určitě doporučuji začít vzorkama, nejlépe balíčkem vzorků ve zdejší inzerci. Je to levnější, jsou tam různé typy. Dodnes občas nějaký takový balíček koupím a pak mám po večerech na každé ruce jeden a zkouším a zkouším. A navíc mě to baví.

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama