Vůně držící se u těla X vůně rozptylující se do okolí

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7
Daja 25.8.11 12:59

No tak to jsme na tom stejně.Já se taky konečně zahřála a vůbec se netěším na to ochlazení :| Tohle horko si teda užívám královsky.Akorát vůně ze mě hnedle vyprchá,to je to jediné co mi to teplíčko trochu kazí......

jitlen 2.11.11 22:53

Mě se zdá, že o teplotě těla to není. Naopak, z teplejších míst (např. ze zápěstí) se mi vůně odpaří nejrychleji.
Spíš si myslím, že nos prostě vůni přivykne. Vysvětlovalo by to to, že když si vůni nově pořídím, stačí mi ji aplikovat lehce a cítím ji celý den. Postupem času se musím stříkat víc a víc. Nakonec se vůní vyloženě polévám a necítím nic, přičemž okolí mi říká, že provoním celou místnost. :roll: A čím je vůně příjemnější, tím rychleji ji přestanu vnímat. Čich máme proto, abychom vnímali pachy věcí, které pro nás mohou být nebezpečné (zdroje nákazy - shnilé a rozkládající se věci), nebo naopak zdrojem něčeho příjemného (jídlo, partner opačného pohlaví…). Když něco cítíme delší dobu, přestane nás náš mozek upomínat, že je nablízku něco neobvyklého… Toť moje biologicko-evoluční vysvětlení 8-)
Možná by pomohlo stříkat na tělo trochu méně a výrazněji navonět něco, k čemu můžeme čichat jen příležitostně, když se chceme namlsat své oblíbené vůně… :wink:

Dalia 26.12.14 15:58
@Bridgett píše:
Souhlasím - mazala jsem se teď nějaký čas pravidelně, vzhled i omak kůže se hodně zlepšil, ale na výdrž parfémů to vliv nemělo.A objevila jsem super neparfémované mléko - Neutrogena pro suchou pokožku - píší jemná parfemace, ale ve skutečnosti téměř žádná. Je moc příjemné, plánuji si z něj udělat ,,vlastní" parfémované mléko yslím, že takových mlíček bez vůně se dá objevit víc a pak se nic netluče.

Zkoušela jsi udělat si parfémované mléko svépomocí ? :think: Já nad tím přemýšlím pořád víc. Chtěla bych parfemované mléko k Insolenci a případně i k jiným vůním, ale buď nejsou tato mléka k sehnání nebo jsou dost drahá. Tak mě napadlo sehnat něco bez vůně a smíchat s několika střiky parfému. :nevim:

ica1973 26.12.14 21:56

@Dalia
Nedávno som tak do neutrálneho krému dala pár strekov Angel edp a som s výsledkom viac ako spokojná :palec:

Dalia 27.12.14 00:28

@ica1973 Pořídím si nějaký neparfémovaný krém a zkusím to s Insolencí. ;)

sisiklokanek 15.3.15 14:18

Mě známé a zaručené rozptylky jsou Chloé, Angel, Alien. Ale i Eternity a 1881. Taky zjišťuju, že LPRN je obstojná. Tu používám od Vánoc a párkrát se mi venku stalo, že jsem si říkala „co je to za závan“ a byla jsem to já. :D

Podle mě je lepší textil a vlasy, do kůže se to vpije než aby to šlo od ní.

vlastina9 12.9.21 22:34

Holky máte nějaké nové typy,která vůně jde do prostoru?Např, přítel ze mě cítil na dálku klasickou LVEB,když jsem jí měla(teď už bych si jí asi nekoupila,měla jsem dva flakony a stačilo :think: ) A ještě co cítil tak je Chloé Love jinak snad nic.Např.dnes jsem měla Aliena edp a nic :-?

Makiiii 16.9.21 14:00

@vlastina9 Muži to moc nevnímají, až na pár výjimek. Manžel mi vůni pochválí zřídka. Ráno obecně nebývá dobře naladěn, mají to v rodině :-) a odpoledne, když jedeme domů z práce, mu přijde důležitější povyprávět mi informace z pracovního prostředí. Většinou zareaguje na něco, co mu příliš nejde pod čumák, ale takových vůní moc nemám. Obecně nejvíc mi chválí Neroli od Yves Rocher, kterou už nemám (velká škoda, že ukončili výrobu, tuhle vůni mi chválil každý a já ji milovala), Shalimar Cologne, L´Instat Magic, Fifi Chachnil, Fleur Oriental a Candy Kiss. Ostatní vůně zaregistruje, ale pochvalu udělí, až si o ni řeknu :lol: .

Lucinela 16.9.21 16:36

@Makiiii
Já si taky o pochvalu musím říkat :lol: . Kdybych voněla jako vanilkové cukroví, to by se mu líbilo. Mně už méně. Naposledy se mu nezřízeně líbila Café Chantant a nedávno kupodivu hodně Fifi Chachnil (když já tak nerada objednávám ze zahraničí) :-) .
A naopak mě mrzí, že vyloženě nesnáší Diu, Missiu (na ty dvě je vyloženě alergický) - prý omítka. Přitom aldehydy mu vyloženě nevadí. Nemusí je, ale třeba Metallique ho okouzlila.
Je to těžké, cizí chválí, jak se říká: „Doma není nikdo prorokem“.

vlastina9 16.9.21 19:45

@Makiiii Děkuji za reakci a za typy :-) Ano pár výjimek se u mužů najde,kteří vůně vnímají.Asi třikrát se mi stalo,že mi parfém pochválili cizí muži :-) myslím,že to byla již zmiňovaná LVEB,Alien edp a jednou myslím,že to byl Alien Essence Absolue :think:

Makiiii 16.9.21 20:14

@vlastina9 Mně cizí muž vůni pochválil jen jednou a byl to L'Instant Magic. Jinak nic, no. :-) A v práci spíš chválím já, když je tedy výjimečně co. Ovšem mám jednu kolegyni, kterou vůně zajímají, sem tam si koupí i něco dražšího (max. 2.000,–Kč), pak ale zjistí, že SAPHIR má totéž za 500 Kč 200 ml a je vymalováno. :-) Ale i tak si cením, že se zajímá.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7
Váš příspěvek