Vůně jako dárek pro nemocného člověka

la.reina 30.10.13 08:40

Vůně jako dárek pro nemocného člověka

Milé dámy,

obracím se na vás s velikou prosbou - ráda bych s předstihem koupila dárek k Vánocům své mamince, ale ať si lámu hlavu jak chci, pořád nemůžu přijít na nic kloudného. :roll:

Jádro pudla totiž spočívá v tom, že maminka je onkologická pacientka a ač si to nerada připouštím, možnosti léčby již byly vyčerpány. Proto hledám vůni:

  • lehčí, ale netuctová, s charakterem a ušlechtilostí, spíše svěžejší (neměla by obtěžovat případné spolupacienty)
  • nesmím ji mít na poličce nebo v tužebníku (patrně dojde k tomu, že si ji spojím s tímto bolavým obdobím a po maminčině odchodu se jí začnu úporně vyhýbat)
  • cenově odpovídající spíše hladině mainstreamové produkce (mamku by z nikové vůně za x tisíc patrně trefil šlak a kdyby to zjistila, tak by z ní asi ani neměla radost, jak ji znám)

Mamince je 55 let, je drobnější, vlivem léků malinko kulatější a ráda se obléká do tlumených odstínů.

Napadla mě, že perfektní by byla Aqua Allegoria Mandarine Basilic - je optimistická po mandarinkách a bazalku mamka miluje, ale bohužel se mi ji nedaří nikde sehnat.

Budu proto ráda za každý tip - svěží vůně nejsou úplně moje parketa a tak se v tom neohrabaně rochním jako plavec na Volze a výsledek nikde. :zed:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

holka hnědooká 30.10.13 09:19

.

Příspěvek upraven 21.07.14 v 08:53

la.reina 30.10.13 09:30

@holka hnědooká Páni, to vypadá skutečně zajímavě, když jsem četla ty recenze, tak by to opravdu mohlo být „to ono“… a cenově je to pořád ještě v rozumných mezích. :)

Jdu ti napsat SZ. :hug:

Ayuri 30.10.13 09:33

Aqua Allegoria Mandarine Basilic nájdeš na PARFUMWOLD.sk, tester za 49,90 Ale možno by mohla byť AA Tiare mimosa, je neobťažujúca, svieža.Prajem veľa sily tebe aj maminke.

la.reina 30.10.13 09:51

Vážně?! 8o Hned se tam jdu podívat! … No vážně! … Tomuhle obchodu se zatím úsěšně vyhýbám, protože bych ho nejradši vykoupila celý :oops: - jedna kráska vedle druhé :srdce: , ale pokud z „klání“ vyjde mandarinka vítězně, tak mi asi opravdu nezbyde nic jiného než objednat. Vidíš, vůbec mě nenapadlo se podívat právě sem. :potlesk:

Tiare mimosa mě nějak minula - nevím, proč jsem si myslela, že bude hodně opojná? :think: Díky za tip - porozhlédnu se po ní!

barbucha 30.10.13 10:02

@la.reina
To je mi líto, že jste v takový situaci… ale napadla mě ještě nějaká Chance :think: Chanel je ušlechtilej dost - a navíc má i poměrně optimistickej název ;)

Ayuri 30.10.13 10:10

AA TIARE MIMOSA je osviežujúca letnička, aspoň pre mňa.Tiare ani mimozu necítim.Len jemne nastrúhanú grepovú kôru, nakoniec trochu vanilky.

la.reina 30.10.13 10:25

@barbucha Jojo, není to fajn - ale když už to musí být, tak aspoň s grácií a středem. :)

Chance - ha, tu jsem kdysi zkoušela a naznala jsem, že ji mít nemusím, že bych vždycky stejně sáhla po No.5. Odpoledne to vezmu přes Sephoru a přezkouším - mohl by to taky být dobrý kandidát (alespoň pokud mě paměť neklame). :palec:

@Ayuri Tak to by taky mohlo být to pravé.

Jak já to vidím, tak nakonec nekoupím jenom jednu. :oops: A nevadí mi to. :mrgreen:

barbucha 30.10.13 10:58

@la.reina
Zkus to, těch Chancí je víc (i se liší EDT od EDP), třeba bude jedna dobrá… navíc ta tzv. luxusní značka potěší i každou ne-aromačku, už jen sama o sobě ;)
Ty guerlainovský AA jsou dost specifický a na každým jiný, ty bych se naslepo neodvážila darovat.

la.reina 30.10.13 11:26

@barbucha Člověče, teď jak o tom mluvíš, tak ti mám takový neodbytný pocit, jestli jsem náhodou kdysi neměla nějakou tu svěží variantu (jestli to teda vůbec byla Chance :oops: ). :think:

No prááávě… mamka uvidí Chanel a dostane infarkt. Tam bych asi neukecala, že byla za hubičku. :mrgreen:

Já se přiznám, že těm AA jsem se věnovala hodně málo, takže je nemám důkladně prostudované. U té mandarinka-bazalka mě láká to, že vím, že obě ty složky se mamce líbí a mně se docela líbil ten výsledek ačkoliv já osobně bazalku vůbec nemusím. :think:

Ale určitě odpoledne zajdu očichat tu Chance - jestli je to ta, co jsem ji tehdy měla, tak bych měla asi docela solidní dilema. Vím, že byla hezká, svěží a měla to ono „nóbl“ a zároveň ji nepotřebuju mít. Kruci, že jsem si na ni nevzpomněla… :roll:

Matysek_69 30.10.13 11:46

@la.reina

kdyby Aqua Allegoria Mandarine Basilic nešla sehnat na netu, tuhle jsme ji najisto viděli v parfumerii Douglas! :palec:

dynda 30.10.13 12:26

@la.reina
No a co AA Nerolia Bianca? Seženeš ji teď bez problémů, určitě bude dostupná i k vyzkoušení v parfumériích. Na poličku jsem ti nekoukala, ale nemyslím si, že by tam někde trůnila. Svěží je, ale ne příliš, zajímavá, podle mého neobtěžující. Sea Energy je dobrý typ, jen nevím, jak to ta vůně dělá, ale připadá mi, že se vlastně rozvoňuje s postupem času čím dál víc. Je to takový držák, kterého se nedá zbavit, jak se člověk jednou navoní. Někdy mě až otravuje tím, jak drží.
Kdybys nebyla tak zaujatá proti Chanelu, doporučila bych No. 19 nebo No. 19 Poudre. Obě jsou uklidňující ušlechtilé, luxusní, neobtěžující, prostě vůně čistoty… Nebo velice decentní Allure EDT, ta mi připadá jako ztělesnění luxusu, ale je lehká jako vánek.
Maminka je ještě mladá, kéž by to dobře dopadlo.

la.reina 30.10.13 12:55

@Matysek69 Vážně? A ve kterém městě? Já už o ni teda neškobrtla pěkně dlouho… :think:

yunnan 30.10.13 12:57

Mrzí mě, čím procházíš, přeji hodně sil Tobě i mamince.

Můj tip na vůni je Chanel Cristalle Eau Verte, lehká, neobtěžující, snad i optimistická a taky docela osvěžující a povzbuzující.

la.reina 30.10.13 13:03

@dynda Přiznávám zde naprostou neznalost :oops: - ale připisuji na seznam k vyzkoušení! :)

Jestli je to nějaká něžná, decentní svěženka, tak u mě na polici určitě nebude. :mrgreen:

Vzoreček Sea energy už je pomaličku na cestě ke mně, díky jedné zdejší hnědoočce. :hug: Jsem na něj moc zvědavá.

Ó, já a zaujatá proti Chanelu? I kdepáááák… spíš chci šetřit nervy obdarované, aby neměla starost, že vychovala marnotratnou dceru (hm, patrně to budou geny po otci, protože po mamince tohle rozhodně nemám :mrgreen: ).

Allure jsem zkoušela asi před týdnem a přišla mi už taková příliš komplexní - nevím, jestli by se za daných okolností příliš hodila. :think:

No.19 mi přijde taková nevím proč smutná… elegantní, ušlechtilá, zasněná… až melancholická. Poudré neznám, tak připisuji na seznam a podrobím zkoumání. :palec:

Jsi moc hodná, děkuju za tipy i za podporu. :hug:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama