Vůně kostela

Eternelle 3.1.20 19:16

Vůně kostela

Ahoj, poprosím o radu zkušené, témata zde jsem si prošla, ale nehledám ani smutnou vůni, starosvětskou, ani barokní. Ani orientálně ,,duchovní", žádné vonné tyčinky, ani chlad gotické katedrály při státním pohřbu. Ale čistě nejvíce autentickou slavnostní vůni kostela při nedělní mši. :srdce: Takže podle základních složek, co se aspoň vybaví mě osobně, by nesmělo chybět kadidlo, vůně naškrobených alb, klerik a ornátů, vůně starého dřeva lavic…a květiny. Hlavně růže :rose: a lilie, ty už trochu uvadající, nasládlé. Filtr mi nevyhodil nic. Celý život osciluji mez svěžími květinovými parfémy, Eclat, Gucci Bamboo, Eternity, až po těžší Angel, Ange our Démon, Cashmir, Midnight Poison,..Moje mise objednávání odstřiků naslepo dopadla katastrofálně…například Cacharel Eden byl tlející hřbitov shora i zdola, klasika nad klasiky Chanel n. 5…krásná, ale lascivní, burleskní,..Pomůžete? :potlesk:

mimi 3.1.20 21:16

Jedine, co mi napada je nieco neobvykle od Demeter fragrance library?
Neviem vsak ako je to s dostupnostou vzoriek.

danaada 3.1.20 21:41

K vůni kostela se dost často přirovnává Anaïs Anaïs.

Medojedka 3.1.20 22:18
Eternelle 4.1.20 09:33

Děkuji za nasměrování :andel: Anais Anais jsem v minulosti při hledání té ,,své" vůně přešla..na Cacharelu mi něco vadí…v celé značce. Zaujala mne akorát Noa, což by také šlo, musím ji znova vyzkoušet. ,,Breviář" neznám, ten si určitě objednám. Tak pocitově by ten ideál byl možná mezi Anais Anais a Liturgiií hodin. Ale kdoví…nakonec vždy skončím pátrání u něčeho nepředvídatelného a svěžího, nekostelového. Jsem hodně ženský typ, takže těžká mužnost ke mě nejde, o jisté éteričnosti by se dalo hovořit, i když gotická katedrála již dlouho nejsem, po dětech to jde spíš do baroka :-D

Když už jsem u těch obrazů, šla by i nějaká polní kaple v Provence, na levanduli jsem si už celkem zvykla.
Ale nikdy to pátrání nevzdám.

mmaat 4.1.20 09:45

@Eternelle Parfum Sacré? :think:

Verda2 5.1.20 14:01

@Eternelle

Závan vůně z kostela cítím i z Dior Poison.

Lucinela 5.1.20 15:00

BAISER VOLE (Carrier). Lilie mi vždy evokuji vůní letního kostela a je taková éterická.

danaada 5.1.20 16:49

To je zajímavé, jak odlišně lze vnímat vůně, Baiser Volé a vůně kostela? :think: Pro mě je to nadýchaný jemný růžový (tedy barvou, jinak vanilkově liliový) pudr, nadýchaný jako z labutěnky, je to vůně baletního představení. Ale krásná vůně, za vyzkoušení rozhodně stojí :-)
Pak už by se dala určitě i vyzkoušet Prada Infusion d'Iris, kadidlo tam je téměř inkognito, zlehčuje a nadzvedává kosatec, takže se jedná o velice čistou vůni, nic těžkého.

Eternelle 5.1.20 19:02

Děkuji ještě jednou, už se těším, až vyrazím na ..lov" a pak napíšu, co je tedy ta kostelová vůně pro mne. Čistota, to je samozřejmě důležitý komponent.
A děkuji i veřejně dobré dušičce zde, která mi přislíbila poslat něco na oňuchání :inlove: :rose:

Lucinela 5.1.20 19:31

@danaada
Asi kvůli té lilii a počáteční zelenosti. Jako trávník po kterém se jde do našeho kostela…

Lucinela 5.1.20 19:33

@danaada
Infusion d´Iris je taky nádherná, ve mně evokuje „kostýmkovou“ vůni do mrazivé zimy :think: .

elisa 5.1.20 20:57

Přímo inspirována mší je Etro Messe de Minuit. Znám, je trochu odtažitá a spíš pro pokročilé, ale komplexní a zajímavá.

Královna trnů 6.1.20 18:52

Zrovna včera jsem při projíždění Etsy narazila na tuto vůni inspirovanou katedrálou. Zvažuji ji, minulý týden mi od prodejce přišla sada parfémů inspirovaných mým oblíbeným seriálem a nemůžu se jich nabažit…

LMGTFY 3.2.20 22:56

Tóny tomu sice úplně neodpovídají, ale interpretace bude možná blíž - Experimentum Crucis od Etat Libre.

Váš příspěvek