Vůně kterou nejde popsat slovama...

gabriela.sr 17.1.15 21:27

Vůně kterou nejde popsat slovama...

Hledám vůni kterou nejde popsat slovama, příjemnou, klidnou,vyrovnanou, křehkou a něčim zvláštni… taková co přitahuje a nutí pořád načichávat a zjišťovat co je to za vůni, kterou nechcete už nikdy ztratit. Možná trochu teplou.
Nemám ráda vůne citrusové, sladké, vyloženě orientální, nebo hodně květinové a těžké. Roky hledám ten pravý parfém a nic mi nějak nevoní.
Před léty mě zastavila ve městě nějaká dealerka a nabízela dámske vůně, jedna byla pro ženu temperamentnější, druhá pro klidnější. Dala jsem si stříknou tu druhou a šla jsem po svým. Za pár minut se tak krásně rozvoněla, že jsem tu holčinu hledala po městě, ale bohužel jsem ji nenašla. Od tý doby mám tu vůní pořád v nose, ale nemůžu ji popsat.
Poraďte prosím, nemám moc s vůněma zkušenosti

Hanka H 17.1.15 23:55

@gabriela.sr Tak nějak mi k vašemu popisu pasují vůně od Jesus del Pozo - trochu teplejší Ambar a na jaro spíš Duende.

Venea 17.1.15 23:59

Nepopsatelná (nepopsatelně krásná)je pro mě Soavissima

74SLena 22.1.15 22:33

Mě z toho vychází třeba L'Instant Magic
http://www.arome.cz/…stant-magic/
Nebo Miss Dior 2012
http://www.arome.cz/…/miss-dior1/
Ale nejlépe uděláš, když si uděláš hezký den a obejdeš všechny dostupné parfumerie, navoníš si papírky vším co tě zaujme (popíšeš si je) a pak se vrátíš k tomu co se ti líbí a vyzkoušíš na sobě, jestli je to pořád hezké. Prostě to co si najdeš sama, nebo si to najde tebe (přitáhne tě to třeba flakonkem).
@Hanka H
Hani nemyslela jsi Esencia de Duende? Klasická Duende je docela síla
http://www.arome.cz/…a-de-duende/

Hanka H 22.1.15 23:21

@74SLena No já bych Duende hodnotila jako celkem ukázněnou :lol: vůni a Esencia mi přijde trochu jako její slabší odvar, ale je možné, že ty a ostatní to vnímáte jinak. Potom se tedy dodatečně omlouvám všem, které jsem kdy Duende omráčila :mrgreen: - užívala jsem ji ve více než malém množství :jazyk: a nástřik jsem několikrát za den obnovila :potlesk:. Dneska jsem zakoupila Mandragore od Annick Goutal a slibuji :palec: , že budou tři střiky a dost :cert: .

danaada 23.1.15 15:02

@gabriela.sr Pokud vůně zkoušelas takto volně, ne v parfumerii, tak to patrně byla nějaké variace na nejoblíbenější vůně a nejprodávanější vůně. Já jsem takto zkoušela jen jednou, nabízeli docela povedenou variaci na Amor Amor a nějakou sladší květinovku, typově může být třeba něco jako Daisy nebo Pleasures, když to mám přirovnat k něčemu známějšímu. Ale myslím, že oni budou ten sortiment měnit a nejspíš nabízí vždy jiné varianty známých vůní.....

Váš příspěvek