vůně L´Occitane

mety 13.02.08 10:37

Ahoj děvčata, tak jsem byla včera v paláci Palladium a všimla si, že tam je otevřená prodejna této značky. Asi teprve začínají, protože paní měla ještě plné ruce práce s vybalováním. Samozřejmě jsem si nechala nastříkat vůně na papírek a dnes, hned ráno si přečetla recenze na tuto značku od Aduš. Bohužel v tom zmatku jsem si zapomněla poznačit, která je která, ale stejně mám v úmyslu tam ještě zavítat. Všechny navoněné papírky Notre flore mi připadaly moc hezké, zvláštní, takové neotřelé, které člověk v normální parfumce neucítí. Chtěla bych Vás poprosit o Vaše názory, zkušenosti a třeba i výdrž této značky, protože nepatří mezi levné. Díky


Reklama

Irena 13.02.08 11:31

Měla jsem Thé vert, EDT a tuhou variantu. A mám chuť koupit si ji znovu. Je to zelený čaj s růží, moc hezký, v létě ideální. Přítel nosil Eau des 4 voleurs a na tu jsem mu taky chodila. To je směs citrónů a dřevitých tónů. A taky měl Eau de cologne extra fine, ale to byla taková opravdu klasická kolínská, jakou moc nemusím. Krásná je taky Ruban d´Orange, ale doznívá pro můj nos hodně do pánska, jako voda po holení.

Kacka 13.02.08 11:41

Já jsem zkoušela Med a citron, moc se mi líbil na zimu. Ze začátku voní opravdu jako med s citronem, potom se rozvíjí do karamelovo-mandlovo-vanilkova. Alespoň takhle ta vůně reagovala na mně. Výdrž nebyla špatná, na mně tak půl dne a na oblečení aspoň dva dny. Koupi jsem si nakonec rozmyslela kvůli ceně, je dost vysoká - u nás, ve Francii je podstatně levnější, což je logické. Ale vzhledem k tomu, že se tam na pár dní chystám, možná neodolám a předzásobím se na příští zimu:)

Fleur 13.02.08 12:17

Mám od nich několik toaletních vod (výdrž docela dobrá i u čajových vůní, opakovaně si kupuji Eau de 4Reines - zajímavě zkombinovaná růže s lehce ovocným nádechem; letos v zimě jsem propadla toaletce Med a citrón), výhodou je i možnost vrstvení vůně, protože téměř ke každé je i sprchový gel, tělové mléko nebo tělový krém, k některým i malá krabičková tuhá verze, kabelkové balení vůně, ALE… ty ceny jsou u nás prostě opravdu přemrštěné!

dias 13.02.08 12:49

Mám Eau du Val (květiny, zejména magnólie, s pižmem), na můj vkus je hodně (možná až příliš) květinová, pronikavě svěží a výrazná, v tomto počasí bych o nošení vůbec neuvažovala, samostatně leda v létě, ale spíš možná promyslím a zkusím kombinaci s jinou vůní (myšleno jiné značky), nějakou těžší, třeba i „lepivější“ a výrazněji sladší, kterou by naopak tyto květinové tóny „prozářily“.

Ronna 13.02.08 15:17

Notre flore jsou čtyři a mě voní hlavně Iris a Neroli, ale všechny jsou povedené.

Barbara 13.02.08 22:22

Já měla od L´Occitane VERBENU. Příjemná, neobtěžující a osvěžující vůně (nejen) na léto. Před pár týdny jsem si pořídila CITRUS VERBENU z Jahody - úžasná, úžasná, úžasná. Původní Verbena měla rozhodně svoje kouzlo, ale tahle nová je prostě skvělá.
Určitě bych chtěla CHERRY BLOSSOM, sic nevím jak voní. :) Ale určitě dobře, mě se L´Occitane vůně obecně líbí, všechny, co jsem zatím vyzkoušela bych mohla mít.

macska 13.02.08 23:13

Nedám dopustit na zelený čaj s mátou, až mi dojde, pořídím si ho znova. Pak se mi líbí Neroli (to starší) a Eau d'Azur (mimóza). I ta jejich ambra je pěkná, ještě ji musím párkrát očuchat. Výdrž je u všech celkem velká, ale ta cena taky… :-/ Skoro všechno jsou to poměrně nekomplikované vůně, některé i neotřelé a hodně z nich bych mohla i nosit (kromě Citrus Verbena, Eau du Val a nového Neroli).

mety 14.02.08 10:59

Tak se mi včera podařilo otevřít stránky www.loccitane.cz, kde jsem se pokochala alespoň obrazky s popisem, hned jsem si našla ty o kterých píšete, ale na rozdíl od Vás si nemyslím, že by byly až tak drahé, notre flore tak ty ano, ale toaletní vody o kerých píšete, že vcelku dost drží, tam mají s obsahem převážně 100ml tak stojí cca kolem 1.000,– to si myslím, že zase není tak moc a dopravné je zadarmo, hodně vůní a myslím tím EDT 30 ml stojí také tolik ne-li více.

Arti 19.02.08 13:03

Tak se s Vámi musím podělit o zážitek, který mě docela rozhodil. Po dlouhém vybírání jsem si koupila od f. Loccitane novinku červený pomeranč v akci i s olejíčkem. Vůně se mi moc líbí, v práci mi jí také hodně chválili, o to jsem byla více zklamaná, když můj muž, který se o vůně vůbec nezajímá mi řekl, že ze mě cítí něco, jako kdyby se pálila guma. no tak to mě vážně dostalo. Nemáte některá z Vás podobné zkušenosti ? Podělte se s nimi.

Ada 19.02.08 13:13

O spálené gumě jsme tu nedávno diskutovaly. Někdo tak cítí některé složky, např. ylang-ylang nebo kadidlo (které ve Feu d'Orange zrovna je). Je to individuální, takže jestli ji tam necítíš a kolegové také ne, buď v klidu :)

Svatka 19.02.08 21:28

Dnes jsem skákla do L'Occitanea a vyzkoušela cedrovou vůni. Je opravdu nádherná! Ada má pravdu.

eva 19.02.08 21:54
Arti píše:
Tak se s Vámi musím podělit o zážitek, který mě docela rozhodil. Po dlouhém vybírání jsem si koupila od f. Loccitane novinku červený pomeranč v akci i s olejíčkem. Vůně se mi moc líbí, v práci mi jí také hodně chválili, o to jsem byla více zklamaná, když můj muž, který se o vůně vůbec nezajímá mi řekl, že ze mě cítí něco, jako kdyby se pálila guma. no tak to mě vážně dostalo. Nemáte některá z Vás podobné zkušenosti ? Podělte se s nimi.

Není červený pomeranč moc sladký? Zajímají mě poslední dobou kyselé pomeranče, má smysl zkoušet L'occitane? Případně kdyby bylo možné srovnat tuto vůni s Eau D´Orange Verte od Hermes, byla bych štěstím bez sebe :) Děkuju za odpověď.

Arti 20.02.08 13:13

pro Evu: Červený pomeranč od Loccitane není vůbec sladký. Neumím moc popisovat vůně ale vynasnažím se. Ze začátku je to, jako bys rozkrojila šťavnatý pomeranč, vůně je taková svěží, ale pak se svěžest vytrácí a začíná být taková spíše kořeněná a dřevitá s trouškou kadidla jak psala Ada, bohužel jí nemohu přirovnat k žádné jiné vůni, je taková osobitá, zvláštní, určitě se s ní nepotkáš na každém rohu. Chtělo by to, abys jí vyzkoušela.

Barbarra 19.03.08 16:58

Na Jahodě přidali vůně L´Occitane, které dlouho nebyly v nabídce: Green Tea with Jasmine, L'Oranger, Rose & Reine, Eau Du Val Magnolia

http://oth.strawberrynet.com/wfrag.aspx … 7&goChar=L


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama