Vůně "hodné" a "drsné"

blackdakini 10.08.09 08:53

Vůně "hodné" a "drsné"

Které vůně považujete za „hodné“ a které za „drsné, rebelské“?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Širín 10.08.09 09:29

Rozhodně bych takhle vůně nedefinovala. Záleží na tom, jaká je nositelka.
Osobně když slyším slovo „drsné“ a „rebelské“ tak se mi „zježí chlupy na zádech“ protože v tom slyším marketingové kecy o vůních pro náctileté.

Když už „hodná“ tak spíše „jemná“ a v tom případě mě teď nahonem napadla Odette (Carla Fracci).
„Drsná a rebelská“ je prý ta nová vůně od Pink… ale nezkoušela jsem jí a… rebela si představuji jinak než růžový flakón s ostny…

Vůbec, rebelské je to, co není jako to ostatní. Ovšem, jsou lidé, kteří se snaží být rebely, to je ovšem umělé. Pak jsou lidé, kteří rebely jsou a někdy by dali nevím co za to, aby nebyli. Ti se klidně voní Niveou a není jim to nic platné :lol: :wink: .

Popelka 10.08.09 10:32

Šiřín -krásně napsáno :lol: :lol:

Irena 10.08.09 11:00

Jasoň: mýdlovky, krémovky, jemné vznášivé květinky - vůně typu: tady mě máte, andílka vymydleného (namátkově Bulgari Blu, Moschino Cheap and Chic, Noa, La Chasse).
Drsoň: gotické kadidlo, dřevo, jen od cirkulárky lítají piliny, kůže, guma, asfalt, kouř, písek, kámen (tuto skupinu mám zmapovanou méně :oops: , ale pelmel bych zmínila Comme des garcons Zagorsk, Gucci Homme, Lutens Borneo a Chene, Tauer L´Air du desert marocain).

Širín 10.08.09 11:08

Pokud jde o gumu, síru, asfalt tak:
Passage d'Enfer
Aoud Damascus

Oleka 10.08.09 11:23

„Hodné“ pro mě jsou všechny parfémy, které se na mě rozvinou, tak jak bych si přála :D , tedy podle ročního období, počasí, nálady - že se rozvinou podle mé představy. Dokonce na mě může být „hodný“ i Bandit a Kenzo Slon , jestli mě poslouchají :wink:.

„Drsné“ - jsou ty parfémy, které se nechovají tak jak se na mě mají chovat (podle mých představ) , ale to by mohlo být i nespravným výběrem ročního období apod.
Příklad : No.22 v létě (už mám jasné, že na mé pokožce nejlepší ze sebe vydává za mrazivého počasí v zimě), takže se v létě chová neposlušně, drsně :smack: :D . Nebo Gourmand Coquin - nedej Bože, abych ji na sebe vzala v suchém vedru - vůně se zblázní a bude mi dělat ramus a nepořádek :roll: (ale ve vlhkém, trochu teplem počasí - je krásně hodný).

Takže pro mě dělení na hodné a drsné - je čistě subjektivní představa, založená na charakteru a chování vůně.

domenica 10.08.09 11:36

Oleko - to je krásné dělení na hodné/drsné vůně podle toho, jak se chovají ke mně :wink: V tom případě to mám naproto přesně, jak to popisuješ, včetně příkladů (Gourmand Coquin a No.22)! V létě strašně zlobí :smack: :D

protea 10.08.09 13:45

Guma + asfalt = Bvlgari Black, na mojí kůži však kupodivu nejvíc dominuje vanilka, takže moc rebelsky (nemám ráda tohle označení :evil: ) se mi nejeví…

Irena 10.08.09 15:21
Oleka píše:
„Hodné“ pro mě jsou všechny parfémy, které se na mě rozvinou, tak jak bych si přála :D …

Oli, Ty jsi vlastně taková krotitelka vůní.

domenica 10.08.09 15:42
blackdakini píše:
Které vůně považujete za „hodné“ a které za „drsné, rebelské“?

Nějak mi to dělení na „hodné“ a „drsné, rebelské“ moc nejde. Je to subjektivní, různě se to prolíná …

• „hodné“ vůně si představuju jako jemné, nekonfliktní, ale také možná nudné
  • „drsné“ vůně jako výrazné, potenciálně konfliktní, od krásných a zajímavých po vlezlé, nenositelné (může to být jak Lutens, tak třeba některé mainstreemové „líbivky“ - příliš citrusů, příliš sladké, příliš chemické :?)
  • „hodná“ se může stát „drsnou“, když se s ní zliju
Oleka 10.08.09 16:47
Irena píše:
Oleka píše:
„Hodné“ pro mě jsou všechny parfémy, které se na mě rozvinou, tak jak bych si přála :D …
Oli, Ty jsi vlastně taková krotitelka vůní.

Ireno , tak to možná nebude, musím s tou vůni „přespat“ :D, najít jeji charakter a pochopit ho. U některých vůní jsem v tomhle vytrvalá (více méně tu hraje roli i zvědavost), u některých nejsem (po jednom zkoušení bohužel dál nezkouším).
Jsem si jistá , že je to vždy o souznění mě a té vůni, takže pro mě je to vždy subjektivní pocit.

Jen když si někdo myslí že nějaký parfém je drsný, rebelský, tak si myslím, že to nění o parfému ale o tom, jak se ten konkrétní člověk v něm cití v daném okamžiku. Protože drsné může být pro někoho první okamžik po navonění a pro jiného - báze parfému.
A tak jsme se zase vrátily k té chémii pokožky :lol: .

Ingrid 10.08.09 16:48

Tak já to mám ještě jednodušší.Hodná vůně je ta,co mi neobrací žaludek,neprotiví se mi a nemusí se mi nějak extra líbit,jen na mne musí být „hodná“ a drsná je ta,která taková není,která mi vadí.A rebelská?Hm,to pro mne znamená vonět něčím,co už je na pomezí extravagance a nenositelnosti,sem podle mne spadá něco z Lutensovy produkce.A nemyslím to nějak negativně,jde jen o to,že podobné typy vůní většinový vkus nepřijme jednoznačně.

daniela 10.08.09 17:21

Rebelsky si představuju na ženě pánskou vůni anebo tu, která voní jako pánská (na mně třeba BLV Notte).

viky 10.08.09 17:23
daniela píše:
Rebelsky si představuju na ženě pánskou vůni anebo tu, která voní jako pánská (na mně třeba BLV Notte).
Ja ja. Tohle mě taky napadlo.
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama