Vůně za "totáče" - jsou tu pamětnice?

Chava 08.04.07 15:39

Co jste kupovaly a kde ? Vzpomínám si na fronty v Kotvě, snad někdy na konci 80 let, kdy se stálo hodiny na finskou kosmetiku.Občas se nahodile a na pultu drogérií objevila zelená Fa,Fleur de flers od N.Ricci /350 Kčs /,Blasé, Le Jarden a Maxi od M.Factor. Sehnat se dala i Miss Dior / 200 Kčs /.Jsou tu nějaké pamětnice?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 178 Další »
Eva 08.04.07 15:52

to chava: já si z minulých dob nejvíc pamatuji Impulsy - spreje, pak vůně jen podle vůní, názvy už si nevzpomenu…jen mám dojem, že někdo z příbuzenstva, prastará tetička nosila Ninu Ricci, ale kdo ví, z kterého roku…ta vůně už příliš nevoněla:-)) Matně si vybavím tuzexové vůně…neví prosím někdo, jak se jmenoval parfém z tuzexu ve velmi masivním a těžkém, neprůhledném flakonu bílé barvy /snad z porcelánů??? těžko říct/, se zlatým nápisem /nápis mi žel z hlavy uletěl:-(/

 • Citovat
 • Nahlásit
Chava 08.04.07 15:59

Pro Evu - těžký porcelánový obal - napadá mě Anais Anais od Cacharel, ale to asi nebude on? I když v roce 1987 - 88 jsem ho očichávala v Itálii, takže už byl tehdy na trhu.

Eva 08.04.07 16:07

to chava: myslím, že Anais Anais to nebyl - tento měl tvar jakoby kvádru…a podélně jakoby rýžky nebo zářezy v podobě vlnovek, nápis i víčko zlatý, bylo to asi něco zvláštního - byl koupený v tuzexu pod pultem po známosti…před 10 leti jsem dělala pořádek a v rámci uklízecího záchvatu chybně vyhodila i tento prádzný flakon /ještě pořád mírně voněl i prázdný/…a jméno i značku jsem mezitím samozřejmě zapomněla, nebyla to určitě extra známá značka, tu bych si pamatovala, ani Dior, ani Chanel ani Cacharel ne…imitace snad též ne vzhledem k ceně…voněl mírně orientálně, byly tam květiny a dřevo, koncovka sladší, hodně výrazná vůně, vapo, snad edt (na 90%)…možná se mi název vybaví náhodně, až se o to nebudu pokoušet:-) Musím odejít od internetu, přeji hezké odpoledne a díky za povídání;-)

 • Citovat
 • Nahlásit
Eva 08.04.07 16:13

to chava: k tomu bílému flakonku - byl opravdu překrásný, něco, co dnes člověk jen tak už neuvidí, skoro jako by byl dělaný ručně, ale zase to by neměl rozprašovač, ten byl také zlaté barvy stejně jako víčko a nápis, krabičku si vybavím matně - žluto-modro-lila barvičky, ale co zobrazovaly si moc nepamatuju /snad nějaký mořský pták nebo moře v mírně abstraktním provedení /, karton skončil v koši velmi rychle, už při koupi byl zmačkaný a flakonek byl nesrovnatelně hezčí…teď si opravdu název nevzpomenu, úplné okno :o A už opravdu odcházím, hezký zbytek dne

 • Citovat
 • Nahlásit
Eva 08.04.07 16:19

to chava: ještě jedno, ta vůně mi připomínala loňský London 2006 Burberry /tedy opačně/, ale v hodně zesílené verzi a navrch dřevo, podobná byla jen hlava, zbytek byl těžší /a pak i sladší/ než tento nový London a nějaké snad dřevo v základu udělalo s vůní něco nesrovnatelného s Londonem…pravda, dnes by to asi moc nositelné nebylo, jen v tuhých mrazech…ale ruské nápisy nikde nebyly, vybavím si, že tam bylo psáno něco francouzsky - nějaký bohatý popisek ve francouzštině, i na kartonovém obalu byl…tak už opravdu ahoj, nejsem schopna se odsud odtrhnout:-)))

 • Citovat
 • Nahlásit
Ada 08.04.07 16:55

Já se schválně zeptám na Basenotes, třeba někdo bude vědět :)

Inka 08.04.07 18:36

Vůně za totáče - to je přesně téma pro mě. Vánoční podpultovky Antilope (90-110 Kčs), N.Ricci (žlutá holubička) - kolem 300,–, pak za 180 Diorella a 190 Fidji. Jednou se mi podařilo koupit v drogerce v Praze naprosto fantastickou francouzskou, nikterak však známou vůni, tuším, že se jmenovala Dalia či tak nějak, měla ohromnou výdrž, spíš orientálka. Stála rovných 200,– a pro velký úspěch jsem ji dovezla posléze mamince i švagrové. V Tuzexu pak Magie Noir od Lancome (101 TK) a Mystere Rochas (v původní nezaměnitelné receptuře). A také Janine D, a nějaká Givenchy, ale nevím název - každopádně dnes už se nevyrábí. Dále Anais Anais,Ó de Lancome, Climat (Lancome), Clin d´Oil, Musk Tiffany. Paráda, dobře se na to vzpomíná, i když výběr nebyl (ani v Tuzexu) tak velký, ale holt to mládí…

 • Citovat
 • Nahlásit
Chava 08.04.07 18:46

pro Inku -ano, přesně francouzské no name, ale hezky vonící toaletky stály přesně 200 Kč,nebyly špatné. Janine D měla trojhranný obal, zelenou nálepku a byla ostře vonící.Potom rumunská vůně jménem Eva s dřevěným víčkem za 15 korun, to bylo dílo.Kupodivu moc nesmrděla, byla jemná.Clin d oeil v mléčném obálně placatém flakonu, se zlatým plochým víčkem a v černém obalu, to byla nádhera.S tou neměli Francouzi končit. A taky Soir de Paris od Bourjois a pěkné napodobeniny od Lentheric se sloganem " if you like …třeba Chanel 5…you like Lentheric.Nebo další nádherná vůně Le Jarden /pudrově kvtinová /, ovšem tu si dodnes kupuji po netu v GB.Ale je trochu předělaná.Ještě si vzpomenu.

Vera 08.04.07 22:59

Velmi krásně voněl intimsprej Vionel, nevím už kdo ho vyráběl, bylo k němu dokonce i tekuté mýdlo. A samozřejmě polský Byč može.

 • Citovat
 • Nahlásit
Monika 09.04.07 17:47

Já jsem kupovala Fidji,pak nějaké vůně od Yardley a pak v Praze v jedné parfumce v Železné ulici měli takové francouzské vůně,jedna byla čistě citronová,jedna orientální.Byly moc krásné.Pak v Kotvě prodávali My Melody.I tělové mléko.A taky vůně Vogue.No a samozřejmě Impulsy.Stály jsme na Národní v parfumerii na ně frontu.A pamatuju si,že jsem si jednou koupila deo-rollon a nevěděla jsem kam ho mám aplikovat.Tak jsem si ho nanesla na krk jako voňavku,pak jsem se divila,že mám bílé fleky na krku.No hrůza.

 • Citovat
 • Nahlásit
Mety 10.04.07 13:01

Tak já musím napsat, že jsem začínala na Vionelu, kterým voněla celá Praha, ale byl to fakt snad jediný deodorant, kromě živých květů, který se dal sehnat, potom to byl BAC a impuls, FA, polský byz moze už nevím jak se to psalo, ale ten voněl docela hezky, alespoň tenkrát se mi to zdalo, pak jsem hodně šetřila a vždy si koupila něco pro radost v tuzexu. Pamatuji se na značku myslím, že německou Janine D., která byla nejdřív také k sehnání jenom v tuzu, ale pak se dostala i u nás. A ta byla moc příjemná, docela mě tenkrát mrzelo, že už jí přestali dělat. Tenkrát se člověk rozhodl raz dva výběr byl minimální , ale teď je toho na trhu a internetu tolik, že si něco koupím a už za chvíli přemýšlím o něčem jiném, proto preferuji, také menší balení.

 • Citovat
 • Nahlásit
Janca 10.04.07 21:10

Mně se líbil pánský myslím že Axe se to jmenovalo, byl to oblíbený dárek k různým příležitostem (v té době ještě tatínkovi) a s kamarádkou jsme si pro sebe kupovaly pánskou CD Diplomat, protože se nám strašně líbila a myslely jsme si, jak jsme úžasné… :cool: Nevím jestli se to ještě náhodou nedělá, do drogerií prakticky nechodím. A pak již výše zmiňované deodoranty Fa a Impulsy, to byly hity…

Monika : úplně se mi vybavilo, jak moje maminka taky jednou dostala roll on (už ale nevím co to bylo), koukaly jsme na tu kuličku a nevěděly, kam s ní, a tak přesně jako Monika šup s ní na krk. Když se objevily bílé fleky, myslely jsme, že je vůně zkažená. Dneska tomu ani nemůžu uvěřit a musím se smát, když si na to vzpomenu :lol:

Ada 10.04.07 23:50

Diplomat se ještě dělá, zrovna minulý týden jsem ho někde zahlédla. I Pitralon se ještě dělá :D

Jana 15.04.07 16:59

Vzpomínáte někdo na vůni zn. KOOKAI, tu jsem měla moc ráda a vždy jsem si ji šetřila, ani nevím zda se ještě vyrábí.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 178 Další »
Váš příspěvek