Vůně "životabudiče"

Fleur 15.04.08 10:46

Máte nějaké vytipované vůně, které vás spolehlivě vyburcují k nadlidským pracovním výkonům? Nejde mi o manuální práci, ale potřebuji najít nějakou vůni, která by mi nedovolila usnout v pozdně nočních hodinách nad nedodělaným úkolem s hlavou potupně zabořenou do klávesnice zapnutého počítače. Dříve jsem používala různé bílé čaje (jako že podpoří moji koncentrovanost a kreativitu), ale čajíčky už prostě nestačí… Poraďte a podělte se o zkušenosti, prosím!

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

klubko 15.04.08 10:50

Asi se bude většina divit, ale pro mě je to Eternity. Ze začátku je tak ostrá, že kamarádka vždycky říká, že jí leptá sliznici :) Ale na mě tak nepůsobí, mám ji u sebe zaregistrovanou jako „živou“ vůni, která mě vždycky nakopne. Navíc se nádherně rozleží.

Kalista 15.04.08 10:59

Mě po ránu nakopne a rozebere Nil, v nočních hodinách jsem ho ještě nezkoušela

Angelika 15.04.08 11:05

Na me takhle vzdy zapusobi DKNY Be Delicious…

klubko 15.04.08 11:07

Možná ještě DKNY for Women, to je panečku sprška…

Fleur 15.04.08 11:27
klubko píše:
Asi se bude většina divit, ale pro mě je to Eternity. Ze začátku je tak ostrá, že kamarádka vždycky říká, že jí leptá sliznici :) Ale na mě tak nepůsobí, mám ji u sebe zaregistrovanou jako „živou“ vůni, která mě vždycky nakopne. Navíc se nádherně rozleží.

Mám doma vzoreček, už ho běžím vyštrachat! Leptání sliznice, to zní slibně…

klubko 15.04.08 11:34
Fleur píše:
klubko píše:
Mám doma vzoreček, už ho běžím vyštrachat! Leptání sliznice, to zní slibně…

Kdyby byl vzoreček málo, můžu poslat odstřik :)

Arome Lada. 15.04.08 11:53

Mě probere Enjoy(J.Patou).

Ada 15.04.08 12:29

Já v takových případech roztopím aromalampu a naleju tam všechny možné citrusy a/nebo eukalyptus :)

dias 15.04.08 12:34

Blush od M. Jacobse nebo Verbena od Y. Rochera - dva zaručené osvěžovače (resp. ten druhý se asi k jiným účelům ani moc nehodí), s menší účinností pak ještě Azzaro Orange Tonic.
Givenchy Extravagance a podobné „pecky“ by určitě taky zafungovaly, ale v popisovaném stavu by to asi skončilo migrénou.

ivona 15.04.08 12:43

Nil nebo Azzaro-Orange tonic (pripomina mi Crodino s ledem a pomerancem)

Kerze 15.04.08 13:23

No tak, já v takových případech dám kafe a/nebo se jdu proběhnout kolem domu.
Taky pomáhá, a to doporučuji všem, falešné mojito. Do velkého džbánu dejte vylouhovat citróny, mátu ( v hypermarketech bežně k mání ), dolejte vodou a tonicem nebo jen vodou a mírně přislaďte hnědým cukrem. Když je mozek unavený, potřebuje glukózu, vodu a vit. C. Nezapomňte na led,. Tento nápoj mám v lednici v zimě v létě - nic jiného skoro nepiju a kdo to u mne vyzkouší je nadšený.
A pokud jse o parfémy, také se přimlouvám za Nil a DKNY. S Eternity naopak chodím spát. Pro mne je to jemňounce bylinková uklidňující vůnička…:)

klubko 15.04.08 13:32
Kerze píše:
No tak, já v takových případech dám kafe a/nebo se jdu proběhnout kolem domu.
Taky pomáhá, a to doporučuji všem, falešné mojito. Do velkého džbánu dejte vylouhovat citróny, mátu ( v hypermarketech bežně k mání ), dolejte vodou a tonicem nebo jen vodou a mírně přislaďte hnědým cukrem. Když je mozek unavený, potřebuje glukózu, vodu a vit. C. Nezapomňte na led,. Tento nápoj mám v lednici v zimě v létě - nic jiného skoro nepiju a kdo to u mne vyzkouší je nadšený.
A pokud jse o parfémy, také se přimlouvám za Nil a DKNY. S Eternity naopak chodím spát. Pro mne je to jemňounce bylinková uklidňující vůnička…:)

Ano ano, bylinky… ty já tam miluju, hlavně ten měsíček :) Ale než se rozvoní, připadá mi opravdu trochu ostrá. Ne ale tak, aby mi leptala sliznici, jako kámošce, mně opravdu sedí

Fleur 15.04.08 14:30

Díky všem za rady! Eternity zatím voní příjemně (až moc!), Verveine od YR nachystána do zálohy, čerstvou mátu sice nemám, ale určitě se vyzásobím se pro příště. Teď jdu pro jistotu odpojit počítač od internetu, aby mě nelákalo odbíhat od práce na fórum… :) a =)

radmila.k 15.04.08 16:13

Na mě mají povzbuzující účinek trochu „štiplavé“ vůně- Pamplelune, Mandragore. Taky Nil a cokoliv s citronem (Citrus verbena, Eau de Hadrien, někdy Mugler cologne).

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama