Vyberáte si parfem podla obalu ?:)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Fleur 26.12.13 11:55

Připojuji se k názoru, že prioritou je jednoznačně obsah. Ale na druhou stranu připouštím, že obal hraje velmi významnou roli: některé flakóny mě natolik odpuzují, že mě ani nelákají k vyzkoušení. A naopak: vytrvale chodím zkoušet Shalimar, jehož flakón se mi tak líbí, že bych ho chtěla mít; ctím však spojitost mezi vůní a flakónem natolik, že by mě neuspokojilo vlastnit prázdný obal jen jako atrapu na nočním stolku.

• Citovat
  • Nahlásit
porjk 26.12.13 13:25

Obal neni pro mě prioritní,tak jako tu většinou píšete.Pokud mě nějaká vůně přitáhne a já mohu zjistit co to konkrétně je,dodatečně mě překvapí,že se mi (většinou) líbí i flakon.

Tassia 26.12.13 13:45

Flakón je pre mňa dôležitý, ale nie až tak, aby som si podľa neho vybrala vôňu. Prvý je obsah. Rada si rozoberám sama so sebou, prečo je zvolený práve ten typ flakónu, design, písmo a farba a ako sa drží v ruke, aký má povrch. Ale to je trošku profesná deformácia. :mrgreen:

GG 26.12.13 19:26

Já mám štěstí, protože se obvykle trefím do kombinace hezký flakon, hezká vůně :D

SunnytheSummer 30.12.13 10:45

Dakujem za vaše názory :) Jasné, že si nekúpim vôńu, ktorá sa mi nepáči len kvôli peknému flakónu, skôr to myslím tak, že sú napríklad vône, ktoré sú pekné, avšak ten dojem, že sa mi naozaj páčia kazí napr lacne vyzerajúci flakon, tým pádom už neviem mám pocit, že je to „moja“ vôňa :)

dynda 30.12.13 10:53

Když se mi nějaká vůně líbí a rozmýšlím se, jestli ji opravdu potřebuji, to je ten pravý okamžik pro flakón, dokáže mě naklonit na jednu nebo druhou stranu. Ale třeba u Chanelu tento efekt odpadá, obdivuji všechny jejich flakóny, tady jdu jen po obsahu.

SunnytheSummer 30.12.13 11:01

Dynda, súhlasím :) Ja momentálne strašne túžim po trussardi my name - v podstate som už pre ňu rozhodnutá, len jej dávam ešte tak mesiac, nech nenakupujem všetko nakopu :lol: No a k veci - flakón sa mi vôbec nepáááči…ešte ked tak 30 ml balenie- nemá to hrozné viečko…ale čo už, vôňa je to krásna, dlhotrvácna, na flakon si hádam zvyknem :D

Mirka 2.1.14 07:03

Pěkný flakon je bonus navíc k vůni. V kabelce nosím jen odstřiky, takže soukromý bonus.

Evženie 2.1.14 22:16

Jsem tady jediná, která si pro slabost ke krásné lahvičce a jménu je schopná koupit vůni i na slepo? Už jsem to udělala dvakrát. Nebo jsem ochotná strpět ne úplně ideální vůni (jasně že si ji nekoupím opakovaně, ale chci tu lahvičku mít). Samozřejmě jen když na to mám. Nebo si koupím aspoň miniaturu.
Pro mě jsou vůně a flakon samostatné kvality. Naštěstí se mi zatím nestalo, že bych měla na poličce vystavenou baterii exotických flakonů plných generických polívaček a ve skutečnosti používala jenom odstřiky schované potupně kdesi vzadu, ale nevylučuju, že k tomu nikdy nedojde.
Zatím jsem tedy neměla smůlu natolik, že by pro mě ta koupená vůně v hezkém flakonu nebyla vůbec použitelná, i když třeba Eternity nebo Amaranthine byly (navzdory zkoušení!) pro mě dost šlápnutím vedle, takže jsem se jich zbavila po odstřicích, ale flakonky z pietních důvodů neustále schovávám a voním se ze zbytku ve velmi, velmi výjimečných situacích, kdy tu vůni dokážu ustát (Eternity - větrný den pod širým nebem, Amaranthine - velmi třeskuté mrazy).
Někdy je potíž v tom, že se probudí mé spořivé já a nedovolí mi vypláznout dva až čtyři tisíce za flakon, když mi může stačit odstřik nebo levnější verze flakonu- proto stále ještě nemám lutensovský zvonek, původní originální flakon Parfum Sacre ani žádného origoš Guerlaina. Ale jednou se k nim dopracuju…

Příspěvek upraven 02.01.14 v 23:23

Daňule89 2.1.14 22:37

Já se nechám ráda nalákat i na flakon. Ale ne tak, že bych bezhlavě kupovala něco, co vůbec neznám a nemám o tom ani nejmenší představu. Pokud se mi zalíbí flakon, začnu zkoumat i obsah a ve finále se rozhoduji podle něj.

slniecko 3.1.14 00:05

až na slepák to vydá málokedy (ale aj také už bolo…), ale krásny flakón vo mne vždy vyvolá frenetické snaženie zohnať aspoň vzorku…

barbucha 3.1.14 08:52
@Evženie píše:
Jsem tady jediná, která si pro slabost ke krásné lahvičce a jménu je schopná koupit vůni i na slepo?

Možná naslepo ano - ale nikdy bych si nekoupila parfém jen kvůli flakonu (tj. kdyby se mi nelíbila vůně, kterou bych předem znala).
Pokud se mi flakon skutečně líbí, tak si ho prostě nechávám i po vypotřebování - na rozdíl od jiných, kterých se zbavuju bez výčitek.

Na druhou stranu, asi bych si nepořídila pěknou vůni v (pro mě) hnusným obalu :think:

• Citovat
  • Nahlásit
SunnytheSummer 3.1.14 08:58

Ja za seba ešte musím dodať takúto úchylku - snažím sa aby flakony parfemov, ktoré mám na poličke sa k sebe hodili :D Aby tak ako je jasné z vôní, že sú vkusom jednej majiteľky ( napr že obľubuje ružu ) tak nech sú aj štýlovo podobné flakony- napr ked si vyberám zimný parfem, chcem aby sa na poličke hodil k tomu letnému… :D Inak to dosť veci komplikuje. lebo takto sami napr páči flakon Rose the One, chcela som ju na zimu, bola som odhodlaná, akuráť, že zatiaľ keď som ju skúšala, nemama som pocit, že to je moja vôňa. stále ma však priťahuje, vraciam sa ju skúšať, a asi pojdem po dlhšej dobe aj dnes :)

Martula 3.1.14 09:26

Vůni si prioritně podle flakonu nevybírám, ale na krásné flakonky si potrpím (a na to, aby k sobě na poličce „ladily“).
Má-li být pro mě vůně dokonalá, musí splňovat všechno: Obsah i obal. Flakonek a krabička mi pocitově vůni dotváří, dává jí přidanou hodnotu.
A někdy volím menší a hezčí balení vůně i přes to, že velká 100ml flaška je sice cenově výhodnější, ale není tak pěkná :)

• Citovat
  • Nahlásit
SunnytheSummer 3.1.14 09:44

Martula, uplne súhlasím :D tiež mám vône, ktorých by som kľudne spotrebovala aj 100ml, ale flakony sú už ozrudy, najviac sami páčia 50 ml balenia, 30 ml sú už malilinké :) Inak práve teraz, po ceste pre raňajky somsa stavila vo Fann, na jednej ruke mám Rose the One a na druhej Escada Elixir- obidve sú krásne ! a štýlovo sami veľmi páčia aj flakóny, akurát Escada by nemusela byť taká ružová, viac by potešilo keby bolo napr krvavočervená :) A terazsa dostávam k problému - mám možnosť si z Anglicka kúpiť Rose the One - dostrek, v originálnom balení, ale je to len odstrek, čiže obyčajný dlhý flakónik :) Ale ten by ma vyšiel 33 ml za 10 EUR!!! lenže mne sa tak páči ten flakón, že by som radšej dala zhruba 30 eur za 30 ml ale aj s flakonom, som blázon ?:D Inak Elixir sa na mne krásne rozvoňal, dokonca sami páči na mne viac ako Delicate Notes ( možno pretože je zima) a majú teraz vo fann celkom dobrú akciu…na fann :D..za 32 Eur majú 30 ml balenie plus telový kréem 100 ml, to ešte ujde.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek