Výborný čaj..

Mitzi 5.9.10 21:25

taky jsem je občas někde zahlídla, ale to vyjde ještě dráž než ten Gurmán

když to člověk nevaří pro školní jídelnu, tak ho to nezruinuje, z většiny zelených dělám celou konvici nebo 3 hrnky (postupně), takže to docela jde :wink:

barbucha 6.9.10 07:39

Navíc sypanej zelenej čaj můžeš udělat dvakrát ! Se doporučuje zalít první várku těma 70-80 stupněma, a druhou ještě teplejší…Vyzkoušela jsem a chuťově žádná závada :wink:

• Citovat
  • Nahlásit
mmija22 6.9.10 13:30

Už nejakú dobu (asi 9 rokov) užívame doma nasledovné produkty:
RONNEFELDT http://www.ronnefeldt.com/html_englisch … ro_lt.html

Najobľúbenejšie:

čierne:
MOKALBARIE, ENGLISH BREAKFAST, NURBONG, JUNGPANA, EARL GREY
zelené:
GREENLEAF, MORGENTAU, FANCY SENCHA, JASMIN GOLD
iné:
VANILLA ROIBOSH

kupujem na http://www.amicomp1.sk

Tieto sáčkové á 3,9 gramu používam
*v období lenivosti, keď sa mi nechce opláchnuť sitko na sypaný čaj alebo
*neskôr popoludní, keď viem, že moja mierka na polievkové lyžice môže spôsobiť nedobré zaspávanie http://www.ronnefeldt.com/html_englisch … o_tc.html#

Na obrázku je vidieť sypaný čaj (nedodáva sa v tejto krabičke, ale v - asi - alumíniovo-igelitovom obale) a je vidieť aj balenie TeaCaddy - 3,9g.
Existujú aj Teavelope á 1,5 gramu (pri tých sme začínali), pomerne čerstvá novinka je TeaStar Collection - pri ďalšom nákupe preskúmame aj túto oblasť.

Objemom a rozmerom naša polička na čaje presahuje parfémovú poličku.
Ale nebojím sa, parfémy určite dobehnú čajovú poličku. :P Ba aj predbehnú…

• Citovat
  • Nahlásit
Mitzi 6.9.10 14:58

Od RONNEFELDT si kupuji Jasmín a Verbenu. Taky moc doporučuji.

Incognita 6.9.10 23:31

Jasmín v růžovém obalu mi z jejich kolekce chutná nejvíc.

Lady A 12.9.10 20:49

Chutnají mi Yogi čaje. Je to směs koření, musí si povařit a pak se pije s mlékem a cukrem. Ten co mám obsahuje: kakaové boby 53%, skořice, kardamon, zázvor, čekanka, hřebíček, černý pepř. Takže super zahřívací na zimu. Líbil by se mi i takovej parfém. :conf:

jerry 12.9.10 20:52
Alča píše:
Chutnají mi Yogi čaje. Je to směs koření, musí si povařit a pak se pije s mlékem a cukrem. Ten co mám obsahuje: kakaové boby 53%, skořice, kardamon, zázvor, čekanka, hřebíček, černý pepř. Takže super zahřívací na zimu. Líbil by se mi i takovej parfém. :conf:

Ale nějak v tom složení nevidím čaj :conf:

Camellia 12.9.10 22:38

To máš jako bylinné čaje, ovocné čaje…
U nás mají yogi v čajovně a je to vážně moc dobrý, hlavně v zimě.

Lalaith 13.9.10 08:44

Případně se dá tahle směs svařit ještě s černým čajem (nějaký silnější Assam se na to tuším používá, ale i další druhy…) :wink:

eskargoth 13.9.10 08:57

Yogi je skvělý, ale je to trošku boj s poměry jednotlivých ingrediencí.. a aby byl fakt skvělý, je třeba ho vařit dost dlouho. Ale v čajovně si ho dám ráda.
Doma momentálně ulítávám (vlastně stejně jako v čajovně, kde jsem teď čaje i nečaje na váhu kupovala) na jasmínových dračích očkách a karkadé.

Domes 13.9.10 19:18

rooibos s vanilkou :)

viky 30.12.11 10:07

Pijete někdo čaje zn. Oxalis? Zkusila jsem od nich všechno možné a v poslední době mi nejvíc zachutnaly tyhle dva - Acai-Goji (hřejivě ovocná vůně) a Feng-shui Tea (krásná jasmínová vůně). Jsou to sypané zelené, aromatizované a ochucené čaje.
Mezi mé další závislosti patří Earl Grey. Nejraději mám pytlíkové - Teekanne Lemon a Tetley Intensive. Mají úžasné bergamotové aroma. Zkoušela jsem i Lipton a nějaký levný z Lidlu a ty už mi moc nechutnaly.
Musím ještě zkusit ten od Marks and Spencer, jak tu někdo doporučoval.
Kdyby měl někdo ještě nějaký dobrý tip - na jakýkoliv čaj, tak sem s ním. :)

pipisek 31.12.11 10:53

Earl Gray Tetley Intensive je výborný, mám teď třetí balení za sebou. Moc mi chutná i Earl Grey + Vanilla od Ahmad, ale nějak na něj nemůžu poslední dobou narazit.

barbucha 31.12.11 11:05
viky píše:

Musím ještě zkusit ten od Marks and Spencer, jak tu někdo doporučoval.

To asi já ;) Ale pozor, mají tam Earl Grey jak pytlíkovej, tak sypanej - a nevím proč, pytlíky jsou daleko lepší (mám obě varianty).
Obecně jsou jejich čaje velmi dobrý, zrovna piju English Breakfast…

• Citovat
  • Nahlásit
WildOrchid 31.12.11 14:36

Caje piju furt, od rana do vecera :) vetsinou pytlikovy, protoze se mi nechce umyvat konvice, a taky na koleji mam jen jednu, takze kdyz neco louhuju, louhuju to tak dlouho nez tu konvici dopiju. Prasarna, co?
Z pytlikovych caju mam nejradsi ruzny kombinace cerneho nebo zeleneho caje s necim. Od narozenin mam par caju Dilmah, z tech mi nejvic chutna cerny caj s boruvkou a vanilkou, nebo cerny s malinama.
Jen tak si kupuju levnejsi caje, a opravdu dobrej je Jemca - zeleny caj s broskvi, a novejsi Zlaty salek - zeleny s malinama. Nadherne voni :)

Yogi smes znam a delam s cernym cajem. Varim to tak, ze vodu se smesi privedu k varu, a necham varit cca 5-10min, orientuju se podle barvy a toho jak dlouho se mi u toho chce stat :D pak na chvili odstavim z ohne, a prisypu cernej sypanej caj, tak pul minuty to necham, vratim zpet na ohen, a jak to zacina zas varit tak postupne pridavam mliko aby to nevarilo (caj by se nemel varit), a nakonec prisladim.
Pomer mam vetsinou cca 1:1 voda/mliko, koreni podle toho kdo to bude pit se mnou :) jen pro sebe si to nedelam, to by me nebavilo, takze vzdy z cele krabice mlika.

Stránka:  « Předchozí 1 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 23 Další »
Váš příspěvek