Výdrž vůně se vyvíjí

catx 05.04.12 14:17

Problém s výdrží vůně

Jsem zde nováčkem a ráda bych se zeptala na jednu věc - nedávno se mi hodně (kupodivu) zalíbil EDP Chloé Chloé. Mělo to takový zajímavý vývoj - v parfumerii jsem si ji stříkla na ruku (část ulpěla i na kabátu) a přišla mi jako opravdu strašný puch. Sedla jsem to MHD, vystoupila z MHD a hle! začala jsem očuchávat vše možné, abych přišla na to, co to tak krásně voní. Byla to Chloé. Tak jsme se seznámili. Chloé vydržela vše, voněla na mě i druhý den, no nádhera. Zdálo se mi dokonce, že když si např. umyji ruce (i s mýdlem) tak se vůně Chloé na zápěstí ještě zintenzivní a je cítit stále i přes to. Stejně tak po sprše. S nadšením jsem jí tedy pořídila a objevil se můj „problém“ - v posledních dnech mi přijde, že na mě vůbec už nevoní tak intenzivně. Líbí se mi pořád velice, ale musím stále odolávat přestříknutí, protože mi přijde, že už jí skoro vůbec necítím. Je to tedy jen tím, že si čich na vůni „zvykne“? Mám zkusit např. vonět se chvíli něčím jiným a pak se ke Chloé zase vrátit, aby si čich „odvykl“? :) Je to takový stupidní popis, ale hrozně mě rozčiluje, že vůně, která na mě držela jako nic jiného, co jsem kdy vyzkoušela, mi teď již taková nepřipadá. Ještě pro doplnění ji používám teprve chvíli, cca týden. Velice děkuji za jakoukoliv reakci a omlouvám se za takový hloupější dotaz.


Reklama

Ronna 05.04.12 18:51

Ano, tvůj čich si zvykl. Je dobré vůně střídat, ale domnívám se, že čich má paměť. Ale více ho vycvičíš. Rozhodně se tím nestresuj. Spíš je dobře pokud máš třeba dlouhé vlasy, dát vůni do nich a taky na ruce, abys při pohybu rukou nebo vlasů cítila to zavanutí.

Bridgett 05.04.12 23:24

Tohle znám moc dobře, první den ze sebe vnímám vůni třeba 12 hodin a po pár dnech necítím nic po půl hodince. Nos si zvykne a vůni už nevnímáš. Čím víc přiživuješ, tím je to horší, nos se unaví a necítíš už vůbec nic :mrgreen: Jak radí Ronna - zkus stříknout lehce do vlasů a vůni prostřídat s něčím jiným. A hlavně se zeptej okolí - ty necítíš nic, ostatní hodně ;)

bagheta 06.04.12 07:01
@Bridgett píše:
ty necítíš nic, ostatní hodně ;)

to právě taky vždycky není pravda :think: , nedávno jsem se ptala kamarádky, jestli něco cítí, protože jsem na sobě měla fakt hoodně (až jsem si po aplikaci nadávala, že mě určitě odevšad vyženou) střiků Addictu a po dvou hodinách jsem ho necítila a řekla že necítí níc :roll: :nevim:…přitom občas na mě drží jak přibitej :think: …ale jinak při používání stejné vůně více dní se mi tak stává, že ji cítím míň, to je asi normální

catx 06.04.12 09:34

Moc děkuji za veškeré info, chtěla jsem právě vědět, jak to mají ostatní:) Tak dneska jsem vůni změnila, aby se mi Chloé tak neočuchala:)

Bridgett 06.04.12 11:13
@bagheta píše:
to právě taky vždycky není pravda :think: , nedávno jsem se ptala kamarádky, jestli něco cítí, protože jsem na sobě měla fakt hoodně (až jsem si po aplikaci nadávala, že mě určitě odevšad vyženou) střiků Addictu a po dvou hodinách jsem ho necítila a řekla že necítí níc :roll: :nevim:…přitom občas na mě drží jak přibitej :think: …ale jinak při používání stejné vůně více dní se mi tak stává, že ji cítím míň, to je asi normální

Baghet - já to myslela vyloženě v souvislosti s Chloe ;) Používá ho mamka, dá si dva úsporné ministříčky za každé ucho a cítím ho z ní opravdu dost celé odpoledne :palec:
Vím, že u jiných vůní to tak být nemusí. Třeba zrovna Addict - já ho nejvíc dávám do vlasů a tam ho cítím i po umytí. Ale ostatní ho ze mně asi moc nevnímají, třeba manžel ho ze mně necítí vůbec, jen když přivoní vyloženě ke mně. Z kůže moc do okolí nejde. Ale stačí stříknout na svetr nebo šátek a to je cítit v okolí dost (nedávno jsem dostala kompliment od cizí paní a to bylo po několika hodinách od navonění). Navíc na oblečení voní fakt krásně.

lucil 30.04.12 15:59

Já to tak také mám, když nosím delší dobu tu samou vůni, už ji necítím, takže střídám, což mě opravdu baví takže není problém :twisted:

Jinak s tím, že vůni ze sebe třeba necítím tak nevím jak okolí…jestli cítí, protože je to všem očividně šumák i kdybych měla nejkrásnější vůni ve vesmíru tak by si nevšimli :mrgreen:

Aanomis 28.07.12 00:54

Já na sobe parfém přestávám cítit tak po týdnu také dávám do vlasu. S jednou jedinou lehouckou vůní mam problém Lysa Aeshley White musk- ta je tak jemnoulinka ze po 2 h nic… ale člověk to někdy ocení třeba když je parak nebo když musi byt v jedné místnosti s vice lidmi. A jak říkáte - co když prave okolí cítí a trpí?

Halbuska 28.07.12 21:54

No mě už se právě několikrát stalo, že já jsem necítila nic a moje okolí reagovalo slovy „Jéé, ty krásně voníš.“

havriv 23.10.12 20:15

Mě hrozně štve, že si můj nos na vůně zvykne. To, že moje okolí naprosto ignoruje vůně a nepochválí nic, jsem si už zvykla, ale jááá tu vůni aspoň chci cítit když ji tolik miluju :D. Jenže bohužel… Takže to mě trochu mrzí no :(. A samozřejmě taky nevím jestli už třeba není potřeba přiživit. Protože okolí je to fakt jedno, jedna kamarádka mi řekne že necítí nic a to je vedle mě celý den, a další kamarádka mi řekne že hezky voním (ta je jediná výjimka, jinak nikdo nic), možná to ta první dělá ze závisti, já už nevím :D


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama