Vzorky mi nevoní stejně jako vůně z flakonu

Venea 23.2.12 13:46

Vzorky mi nevoní stejně jako vůně z flakonu

Ahoj,

jsem vážně úplný nováček, ale mám problém, který se vyskytuje u mě opakovaně, nevím jestli to normální nebo něco dělám špatně.
Když se navoním vzorečkem cítím jinou vůni než při nastříkání ruky třeba v parfumérii(teda ne úplně jinou ale rozdíl tam je). Není to poprvé, co se mi to stalo a celkem mě to mate. Je to třeba tím rozdílem tyčinka ze vzorečku/rozprašovač z flakonu? Ze vzorečku cítím vůni vždy jako by těžší a hutnější a méně se mi líbí než z flakonu, takže vlastně dokud nedojdu do parfumerie, tak doopravdy nevím, jestli si mi bude vůně stoprocentně líbit. Stává se Vám to taky? (doufám, že to není moc blbý dotaz :-))

Stránka:  1 2 Další »
Pozér 23.2.12 19:26

Ahoj Veneo,
znám to moc dobře. A to nejen když srovnávám tu samou vůni ze vzorku a pak v parfumérii. Nejdřív jsem si (jako nováček na to mám právo) myslel, že je to chyba těch vzorků, ale už na to mám úplně jiný názor.
Moje vlastní vůně se mi také zdají pokaždé trochu jiné. Stává se mi, že najednou v parfému cítím úplně novou složku, která pro mě zatím byla skrytá - možná to bude tím, že mozek poznává tu vůni postupně a při opakované aplikaci už se soustředí i na ty méně významné složky. Myslím, že je to stejný, jako když opakovaně posloucháš tu samou písničku, nebo se díváš na ten samý film - to je pak taky začneš vnímat jinak.
A úplně souhlasím s tím (viz vlákno Parfémové desatero podle Le Critique de parfum), že se nemá kupovat parfém, dokud ho člověk nenosí aspoň 3 dny. To je akorát ta doba, za kterou se s parfémem docela dobře seznámíš, ale stejně tě pak může později překvapit.

danaada 23.2.12 19:53

Rozdíl mezi tím, zda máš vzoreček či si stříkneš rozprašovačem, je. Vůně nanesená na jedno místo je opravdu taková hustší, jako by se složky i pomaleji rozvíjely … rozprašovač vůni jemně a rovnoměrně rozptýlí, navíc je množství jiné než při dotyku tyčinkou. Vzorek asi pro orientaci stačí, ale před koupí, pokud máš tu možnost, bych raději volila vyzkoušet si vůni v parfumerii.

jaccckie9 23.2.12 20:00

Riešenie je aj - zaobstarať si odstrek…Tu môžeš vôňu dostatočne vyskúšať ;)

Lucinela 24.2.12 09:06

Já zkouším i vzorky tak, že si je přeliju do malého flakónku s odstřikovačem. A teprve potom se rozhoduju, jestli si pořídím odstřik k detailnějšímu zkoušení :mavam:

marly 25.2.12 19:31

A mne aj odstreky voňajú inak než vône priamo z flakóna :) a aj tie z flakóna vôňajú inak, keď je flakón čerstvo otvorený a keď je už vôňa iba na dne.

So vzorkami je objektívne problém v tom, že často je hlava už vyprchaná - stačí, aby uzáver dobre netesnil a vôňa zvetrá.

westoni 20.10.17 13:47

Tak ted mi spadla brala.. měla jsem vzorek Diesel ++, krásná, krémová letní vůně a když mi dneska dorazil 75ml flakon tak hned po aplikaci sjem citila jen alkohol a pozdeji je daleko svežejší než vzorek 8-O vubec tomu nerozumim! Mam i puvodni vzoreček, takže jsem si ji dala na druhou ruku a jevi se to jako uplně jiná vůně. Co mám dělat? :nevim: Nebo je možne že ze vzorku uplně vyprchala hlava a citila jsem jen základ? Takoový rozdíl jsem ale nečekala :-(

westoni 20.10.17 17:35

Takže jsem přišla na příčinu: místo Diesel ++ mi poslali vzorek Diesel Zero + a spletli polepky, takže jsem si celou dobu myslela že testuji Diesel ++ a bylo to Zero + :oops:
Jako u parfému za 200-300 budiž, ale u parfému za kolem 1000 a více je to celkem průšvih :nevim:
Stalo se to někdy někomu??
Jako že hlava vyprchá, nebo může být vzorek starší/novější se stát může, ale tohle mě opravdu praštilo (ně že by to byl smrad, ale uplně něco jiného..) Jako D++ voni obstojně, ale když se těšite, něco konkterního jiného čekáte a pak je to jina vuně, je to k vzteku :palecdolu:

Frankie 20.10.17 18:37

@westoni
Diesel Zero Plus Feminine mně osobně připadá jako zbytná vůně nevalné kvality, syntetika, entropický chemický bordel, kyselé kočičí chcan.., zlé násilí pro nos, bohudíky se již přestala vyrábět, sám si zvednu palec… :palec:
Pánskou verzi považuji o řád lepší.

Podstatně více mne ovšem zajímá, kde jste nakupovala ten vzorek…

mmaat 20.10.17 21:20

@westoni ona se už, tuším, nevyrábí ani jedna, klidně to může být tím, že je vůně staršího data výroby a byla špatně skladovaná. Nebo je ta záměna stoprocentní?

westoni 20.10.17 21:42

@Frantatata tak jestli je něco nebo neni „nějaké kvality“ je čistě váš názor. Za mě je to vůně povedená na to že to je Diesel - čekala bych tuctovku. Jemnější vere Jil Sander Sun. Neřikam že jsou si podobne, ale pro mě je to obojí léto v lahvičce 8-) z Diesel ++ jsem citila jen svežest a pak marcipan?? muj vkus to neni, ale Zero + je podle mě dokonalá čistá letní krémovka.

westoni 20.10.17 21:44

@mmaat nevim jestli se vyrabi, ale obě jsou ještě celkem sehnatelné. Každopádně to orpavdu musela být záměna vzorečku :-/ zkusila jsem tchyninu na ruku i na papirek, pak ten muj zbyteček vzorečku a nakonec tu co přišla a je to opravdu ta Zero + i když vzorek byl jako Diesel plus plus.

mmaat 20.10.17 22:19

@westoni takže tchyně má tu, co jsi chtěla, jestli to správně chápu?

westoni 21.10.17 08:06

@mmaat ano :think: takže nevim jestli ji vubec budu používat, ale ona si vetšinou nekoupi nic 2× a používá co je zrovna „v akci“ nebo co dostane, takže si počkam abychom ji neměly obě. Jako ten vzoreček co jsem dostala z Marianet byl exkluzivni a uzasny, 100% podobu necitim, ale na 99% je to ona. Vzoreček mi jde ještě více do Jil Sun, nechápu to ;-) ale přeci jen ta podoba je tak zřejma, že to musi byt ona a určitě né ta ++ ale neni špatna, všechny jakoby končí mléčně, takže na léto (nebo připomenutí léta) fajn :-)

mmaat 21.10.17 10:15

@westoni no, buď se skamarádíte nebo ji můžeš zkusit prodat. Co já už koupila vůní, které mi nesedly… ale většinou to byly slepáky. ;-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek