Yardley lavender - skutočne vonia ako old woman?:)

lenka957 06.03.13 02:42

Yardley lavender - skutočne vonia ako old woman?:)

Ahojte, už dlhšie si brúsim zuby na nejakú príjemnú levanduľovú vôňu. Našla som od yardley english lavender, ktorú mnohí popisujú ako čistú krásnu levanduľovú vôňu, ale našla som aj mnoho tvrdení, že vonia ako stará pani:) čo nie je práve vôňa po ktorej by som túžila. Preto sa chcem opýtať na vaše skúsenosti:) ako vám vonia??ďakujem


Reklama

MS61 08.03.13 13:12

Yardley English Lavander je klasická anglická kolínská voda. V podstatě nic víc než suchá a docela věrohodná levandule s minimální výdrží. Na mé pokožce vydrží stěží hodinu a všechno hezké se odehrává prvních 30 minutách, pak doznívá ozvěna levandule a neurčité fougerovité dřevitosti do ztracena.

Označení „voní jako stará paní“ je nepřesné ze 2 důvodů:

  1. voní jako stará pánská holírna - takže spíše starý pán :-)
  2. voní hezky, ale evokuje staré časy - právem, je to sám o sobě historický kousek. Takže starší a důstojnou osobu pouze evokuje! Nic zlého si pod daným přirovnáním nemusíš představovat. ;)

Srv. recenzi v databázi Arome: http://www.arome.cz/…sh-lavender/

Závěr: v kombinaci s další kosmetikou /holicí krém či mýdlo/ ideální doprovod klasické holicí procedury (žiletka nebo lépe břitva), která dokresluje relaxační pocit a neobtěžuje. Obdobně skvělé osvěžení dámy na šátku či kapesníčku. Více bych od ní nečekal. Ovšem to, co umí, dělá dobře a cena je zřejmě docela rozumná.

M.

P.S. Doporučuji prohledat databázi vůní (to podrobné a zadat levanduli) a současně prohledat diskuse. Toto téma se tu určitě probíralo! U pánů se zpravidla doporučuje Caron pour Homme a já bych si vybral Royal Lavande.

Frantatata 08.03.13 13:20

Doplňuji pro chlapy vlastní zkušenost:

pro hůře usínající Caron výše zmíněný a pro účely svádění druhého pohlaví Hypnôse Homme od Lancôme.

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama