Yves Saint Laurent - Kouros (1981)

Perrier 11.03.09 11:10

Yves Saint Laurent - Kouros (1981)

Ahoj,

chci se Vás všech zeptat, jaký máte názor na Kouros od YSL. Mě osobně se líbí velmi, ale pořád se setkám s názory ve svém okolí, které mě utvrzují, abych hledal názory další … :-)

Na zahraničních webech se názory také velmi odlišují. 75 pozitivních a 45 negativních ohlasů svědčí o tom, že je to opět vůně, kterou buď milujete nebo nenávidíte … Složky, které v někom vyvolávají pocity zvracení a připomínají moč, pot, … a další tělesné tekutiny, které si domyslíte :-) já necítím … Nebo necítím, to se nedá říct, ale ta samotná chyprová kompozice ve mě vyvolává pocit klidu, jistoty a čistoty, která je můžná až animální, ale pořád čistá … Je to trochu kostrbaté, ale snad pochopíte co tím myslím :-)

A ještě jedna věc … Bude mi teď 24 let, takže nevím, zda by to už nebylo moc, kdybych si jí pro sebe koupil … Dříve jsem používal Egoiste, Antaeus, Joop! Homme, Opium EdP, … ted Dreamer a Au Masculine …

Předem moc děkuji za odpovědi :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Luqas 11.03.09 11:20

joop homme je skvela :D az sa divim ze ju orekm teba tu doteraz nikto iny nespomenul :D

Myskamauska 11.03.09 11:21

Já osobně mám Kouros v desítce nejhorších vůní co znám a takto navoněného chlapa bych vedle sebe nesnesla.
Ale záleží na Tobě,když se Ti líbí a uneseš ho(a stráví ho Tvoje okolí)tak proč si ho nepořídit. :lol: :lol:

Luqas 11.03.09 11:26

Myskamauska - a akych je tych zvysnych 9? :D

Myskamauska 11.03.09 11:32

Tak se podívej na žebříček mých vůní ať to nemusím vypisovat. :whistle:

Pánská je tam jen Kouros,zato Body Kouros mám v nejlepších. :wink:

evixx 11.03.09 11:36

…mně se Kouros velmi líbí,… originální, vyvážená vůně,… podle mne je vážně skvělá a pokud se Ti líbí, budeš se asi muset smířit s tím, že mnoho lidí, co znají pouze moderní neslané- nemastné líbivky, s ní vyvedeš z míry … asi jí hodně lidí bude mít sklon označit za „starosvětskou“, ale myslím že právě vzhledem k tvému věku by to mohla vyznít překvapivě, „rafinovaně“… pokud si troufáš, držím ti palec a říkám „ano“ :D

Myskamauska 11.03.09 11:45

Nenosím jen nemastné a neslané líbivky :wink:

Nosím třeba Narcisse Noir a to rozhodně není moderní líbivka,přesto se mě Kouros nelíbí a nemá to nic společného s tím jestli je moderní nebo ne.
Prostě se mě po něm zvedá žaludek. :cry:

Chandler 11.03.09 12:07

Kouros

Kouros je fajn, dokud se to nepřežene s aplikací (ostatně jako u všech „power houses“ z 80-tých let. Já osobně používám velmi opatrně Kouros deodorant a výsledek je víc než dobrý. Občas prosvitne vůně dezinfekčního prostředku používaného na pánských záchodech :D v diskuzích označovaný pojmem „urinal cake“, ale nikdy jsem necítil žádné tělesné tekutiny (jak si často mnozí špatně vykládají pojem „urinal cake“). Tento efekt je však víceméně vsugerovaný právě těmito diskuzemi a daleko častěji ke mně zavane velmi příjemná a v dnešní době také originální kořeněná vůně, kterou i mé okolí vnímá velmi kladně :D . Rozhodně bych Kouros neklasifikoval jako vůni pro starší pány, možná spíš pro „pokročilé“ :D . Mám také pocit, že Kouros patří k těm produktům, u kterých je důležité jak se mísí s přirozenou vůní (pachem) nositele a tím pádem nemusí každému „sednout“.

PS: Obdobný problém je zmiňován u Drakkar Noir, kde diskutující často cítí především čistící prostředek a necítí to co Drakkar během nošení opravdu umí vykouzlit.

Chandler

Ada 11.03.09 12:19

Mně se Kouros docela líbil, ale opravdu se musí vyhmátnout správné množství k aplikaci, jinak je to smrádek. Není to Cool Water, aby se člověk moh neomezeně polejt. Přiměřená špetka animálnosti nemůže modernímu muži uškodit :)

evixx 11.03.09 12:32
Myskamauska píše:
Nenosím jen nemastné a neslané líbivky :wink:Nosím třeba Narcisse Noir a to rozhodně není moderní líbivka,přesto se mě Kouros nelíbí a nemá to nic společného s tím jestli je moderní nebo ne.
Prostě se mě po něm zvedá žaludek. :cry:
… ale, to sis vůbec nemusela brát osobně :wink: , při psaní příspěvku jsem myslela spíš na „mladíky“ :D
Sára 11.03.09 12:38

já si myslím, že Kouros je daleko více osobitá vůně než Body Kouros ovšem bohužel mi jej předem zprotivila jedna paní vedoucí z nejmenované parfumérie, protože mi řekla, že pro něj chodí pravidelně občané tmavší pletí a ptají se: (nyní si představte ostravský dialekt ) " Pani, mate Kuros?

Chandler 11.03.09 12:44

Kouros

Tak teď jsi mě rozesmála. Máš fakt talent. Napsat romský přízvuk do textu se ti fakt povedlo. Úplně mi to tam zní, hlavně to krátké „i“ ve slově „Paní“ :lol: . Jinak tímhle bych se nenechal odradit. Mě to přijde trošku jako sci fi :D .

Chandler

kampa 11.03.09 13:05

Já se teda přidám k Myskamausce. Pro mě je Kouros jedna z nejstrašnějších „vůní“ vůbec. Jak když někdo šlápne do hov.. :vomit:

Sorry, všem příznivcům :)

Perrier 11.03.09 13:21

díky zatím za všechny názory :-) už jsem se rozhodl, že si jí příští týden koupím … :-)

4xxx4 11.03.09 13:32

pro mne osobne je kouros taky hrozne hrozne tezka vune,a le podle tvy policky jsi milovnik celkem tezkych vuni, tak jedna navic do sbirky rozhodne neuskodi :D

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama