Z mého deníku I. aneb Moje poprvé s Rochas Man

Otevřená skupina (volný vstup pro všechny návštěvníky)
Otevřené přispívání (kdokoliv může příspívat do skupiny)

m.mart 22.02.09 11:59

Z mého deníku I. aneb Moje poprvé s Rochas Man

Poprvé jsem se pokusil zahrát si na recenzenta a takhle to dopadlo!
//Hlava: levandule, drcené zelené listy, bergamot

Srdce: ambra, moka, vanilka, jasmín

Základ: cedr, santalové dřevo

Oficiální charakteristika: Pánská svěže orientální vůně, která oslavuje zasnoubení ohně a ledu, spojení přísné tradice a naprosté moderny. Zasáhne vás jako blesk dvěma zcela kontrastními tóny - levandulí a intenzívním hutným aroma kávy. Není možné odolat takové mužnosti! Symbolizuje prolnutí jemnosti a vitální energie. Postupně se rozvíjející první květy jara jako vzrušené očekávání nadcházejícího večírku.//

PONDĚLÍ
Všechno je jednou poprvé, a tak jsem se odhodlal i já, a koupil jsem vůni naslepo, jen na základě deklarovaného složení a doporučení několika spokojených reakcí zákazníků jednoho internetového obchodu (v obchodech jsem na ni nikde nenarazil – a už vím asi proč, údajně už se nebude vyrábět).
Přestože jsem na sladké (má postava je mi toho bohužel důkazem), nikdy jsem nevlastnil vyloženě sladkou vůni. Snad právě proto jsem po ní tolik toužil, obzvlášť, když je ve složení vanilka – jak já zbožňuju vanilkovou absolutku! Jediné čeho jsem se trochu bál byla levandule, jejíž vůni zas až tak nemusím.
Celý natěšený přebírám od pošťačky balíček a trhám a trhám… A najednou na mě vykukuje krabička zarážející, růžovofuchsiové, barvy (tedy u pánského parfému je dost zarážející). Nicméně nápis ROCHAS MAN mě ujišťuje, že mi poslali opravdu správnou vůni. Uvnitř se však skrývá velmi povedený flakon z matného mléčného skla, který mi nemůže nepřipomenou už zmiňovanou absolutku. Teď ještě oddělat uzávěr a můžeme se seznámit… Áááá pozor! První komplikace. Už jsem se dnes voněl! Takže na poprvé to bude trošku neosobní – přes papírek. Šplíích. „Já jsem Martin. A vy, dámo?“ První odér, který zachytily mé čichové buňky, je zarážející. „No, děvče, nevím, nevím, jestli zrovna my dva budeme kamarádi!“
První dojem bývá sice důležitý, ale přece dámu neodepíšu jen tak. Určitě se ještě vybarví, třeba jen tak „mate tělem“. Levandule (alespoň ta, kterou si pamatuji z pytlíčků proti molům do skříně) zas tak cítit není, uváděné drcené listy bych i poznal, ale bergamot z mého, kdysi tak oblíbeného, čaje neidentifikuju.
Tak teď by to chtělo tu vanilku a kávu, na něž se opravdu moc těším. Neproudí ke mně sice aroma čerstvě namleté kávy (jak rád jsem chodil do obchodu, kde měli ty staré mlýnky na kávu, která voněla už z dálky), zato cítím krémové espreso, které jsem si před chvílí vychutnával. A máme tady už i vanilku. Mít v ruce měsíček limetky obalený ve skořicovém cukru, začaly by se mi sbíhat sliny a asi bych sáhnul do lednice pro, dnes už potřetí vzpomínanou vodku (ne – opravdu nejsem z žádné PR agentury). Ale aby té sladkosti nebylo moc, začíná slečna vystrkovat růžky – jemně jasmínové. „Řeknu vám, vy se nezdáte.“
Trochu se mi z té sytosti (nebo jsou to první známky zamilovanosti?!)to­čí hlava. No nic, dáme si pauzu. Stejně končí obědovka a je na čase něco dělat. Zítra si to rozdáme pěkně zblízka. Žádné antierotické a antikoncepční papírky.

ÚTERÝ
Konečně ráno! Doufám, že se slečna po včerejším neosobním oťukávání neurazila. Takže nejdřív ranní hygiena, chvilka postávání před skříní a hurá do akce. Dáma ve formě aerosolového mlžného oparu (vida základy fyziky se někdy hodí) je připravena pohltit mě celého. Tři, dva, jedna – a nádech. „Hmmm… To se vám celkem povedlo. Myslím, že dnes spolu prožijeme pěkný den.“
Během dne párkrát kontroluji, jestli si to dáma ještě nerozmyslela a je stále se mnou. Drží se mě zuby nehty (holt jsem k nakousnutí – to není výlev samožera narcise, ale díky mé nové známosti, by si mě mohl leckdo podle čuchu splést s hodně dobrým dezertem). Večer začínám uvažovat o tom, že slečnu k sobě asi pozvu nastálo.

STŘEDA
Tak se nám to nějak zvrhlo. Jsem sice trochu konzerva, ale slečna už u mě asi bydlí. Minimálně u mě přespala. Alespoň podle voňavého oblečení, které se výjimečně (opravdu nelžu, maminko) zůstalo válet v koupelně. Stopy, které po své přítomnosti zanechala, jsou opravdu příjemné – holt vůně santalového dřeva je něco jiného než nevypratelná rtěnka na límečku košile.
Každopádně jsem si jistý, zamiloval jsem. Jen mě trochu mrzí, že má vyvolená je (snad se neurazí) výběhový model. To by se mi taky mohlo stát, že při plánované frekvenci našich schůzek se mi jednou ztratí před očima a já už ji nikde neobjevím. Asi budu muset udělat zásoby a uložit ji do tmy a chladu (snad mi holka nenastydne). A aby ji tam nebylo smutno, bude mít vedle svou větší sestřenici – absolutku (málem bych ji zapomněl připomenout).

PS: Přemýšlel jsem na tou oficiální formulací o zasnoubení ohně a ledu. No nevím. Ledem byl možná myšlen flakon (fakt povedený – nemám rád všelijaké ty kudrlinky, kytičky či postavičky), ale uvnitř není spalující oheň, ale „jen“ příjemné teplo, jako když si zalezete pod peřinu, kterou před chvílí opustila vaše drahá polovička.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

janas 22.02.09 12:03

m.mart - moc pěkné!!! Chtělo by to do databáze! :)

evik77 22.02.09 12:07

paráda

Super napsané. Bavila jsem se od začátku do konce a přitom jsem byla pořád napnutá :banana: . Tohle by chtělo uchovat. :whistle: Nejsi náhodou novinář? Piš dál, piš dál, piš dál… :bang:

m.mart 22.02.09 12:07

:oops: dík, červenám se jako pravý panic

m.mart 22.02.09 12:15

Novinář nejsem, jen bývalý češtinář, takže jakous takous schopnost něco sestylizovat asi mám (když jsem chtěl něco po žácích, musel jsem býct schopen jim to předvést i já). Ale vůni jsem „recenzoval“ poprvé.

Fanfan 22.02.09 12:33

Moc pěkné a originální. :wink: Ale koukám, že už ses nakazil a u jedné „slečny“ nezůstalo, pěkný základ harému. 8) :D

m.mart 22.02.09 12:44
Fanfan píše:
Moc pěkné a originální. :wink: Ale koukám, že už ses nakazil a u jedné „slečny“ nezůstalo, pěkný základ harému. 8) :D

žádný velký harém asi nebude - jsem opravdu docela konzerva, i když jsem si v mládí myslel, jaký nejsem rebel :lol:

m.mart 22.02.09 12:48

děkuji, děkuji všem :oops:

Fanfan 22.02.09 12:53
m.mart píše: žádný velký harém asi nebude - jsem opravdu docela konzerva, i když jsem si v mládí myslel, jaký nejsem rebel :lol:

Důležitější je kvalita, kvantita až daleko v závěsu. :lol:

Mirka V. 22.02.09 14:14

Krásné,leč krátké,čte se to samo,s úsměvem na tváři jsem hltala každý řádek.Piš častěji :wink:

m.mart 22.02.09 14:19

to Mirka V: Za pochvalu děkuji, s četností recenzí to asi nebude nijak slavné (snad jen, že bych se „zbláznil“ a začal jako většina zde přítomných syslit vzorečky a odstřiky :lol: ). Všiml jsem si, že máš na poličce Bvlgari Notte - zkusil jsem teď opět naslepo objednat tester pánské verze, tak se mi snad bude líbit a donutí mě zase něco sesmolit.

Kerze 22.02.09 14:36

Vida, Blv Notte…Preferuješ v parfémech jenom vodku nebo se chystáš vyzkoušet i jiný alkohol ?! 8)

A recenze fakt super…!

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

 Váš příspěvek
Zažádat o členství ve skupině
Přidat nové téma

Reklama

Návštěvy uživatelů

Hailstone , 14.08.17 13:52
Romana2 , 17.02.17 16:07
Brach , 17.10.16 09:51
Al , 21.09.16 18:03
Amy , 16.06.16 19:52
munu , 11.03.16 09:44
jakyano , 06.03.16 13:40
Tony T , 07.01.16 11:58
Pretorian , 30.10.15 20:41
ica1973 , 19.10.15 21:21
paty , 07.08.15 16:01
Zimulka , 24.07.15 23:34
milacka , 05.06.15 23:32
Arome maky , 01.04.15 17:32
zdenice , 30.03.15 18:58

Moderátor skupiny

Ada

Členové skupiny

Dalia

Reklama