Za jak dlouho "sedne" krém ?

Arome kamila 28.12.09 11:45

Za jak dlouho "sedne" krém ?

Dostala jsem pod stromeček nový krém a udělaly se mi po jeho používání červené skvrny na obličeji a ostrůvky se šupinatou kůží. Mažu se s ním od Štědrého dne, tedy 5. den. Co myslíte? Spraví se to?
Je to značka Klapp, C pure. Mám mycí pěnu a fluid. Mám smíšenou pleť s rozšířenými pory. Docela mě mrzí, že s tím nejsem spokojená.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

LuciaG 28.12.09 11:50

Podľa mňa je to dôkaz toho, že krém nie je pre tvoju pleť vhodný, keď naň takto zareagovala :?

kosmetika0 28.12.09 11:51

Kamilko, tento krém sice neznám, ale moc dobře vím, jakou paseku krémy umí udělat… :? Mě pomohlo tohle: Myla jsem se jemným odvarem z černého nebo zeleného čaje. K tomu jsem si nasadila pitný režím, hlavně teda bylinky, ostropestřec, kopřiva, atd. A pokud se přeci jen potřebuješ něčím natřít, tak si zajdi do lékarny a kup si krém, který je na citlivou pokožku, já používám Toleriane od LRP, nebo i Avene mají krémy na citlivou a alergenní pokožku.
Držím palušky, ať se Ti to brzy ztratí! Mě se to ztácelo cca týden… Ale každá pokožka je jiná a jinak to vnímá, takže je možné že se Ti to ztratí i dříve :wink:

Arome kamila 28.12.09 11:52

Nevybírala jsem naslepo, manželovi to prodala má kosmetička :?

kosmetika0 28.12.09 11:53

Jinak mám taky pleť smíšenou s rozšířenými póry… a používám ten lehčí fluidní krém Toleriane…

Alena 28.12.09 11:54

já myslím, že už si nesednete :cry: já naopak poznám vhodnost krému až od 4. dne… ze začátku dobrý a když mi krém nevyhovuje, 4. den se mi začnou dělat v T zoně drobné pupínky a to je známka toho, že musí z domu… většinou je dávám mamce, ta zvyklá na krémy za 30.- je ze všech nadšená :wink:

Arome kamila 28.12.09 11:59

Já jsem trochu doufala, že řeknete MAZAT MAZAT A MAZAT, AŤ SI KUŽE ZVYKNE :wink:

Třeba si to vezme ode mě kosmetička zpátky. Ten Tolerian od LaRoche jsem už kdysi měla. A třeba si budu moci nechat aspoň tu mycí pěnu. Mám k tomu i oční krém, Ježíšek se plácl přes kapsu a chtěl udělat radost.
Kopřivu nemůžu, protože kojím, ale zvýšený pitný režim nasadím. Díky holky

kosmetika0 28.12.09 12:13

Mazat určitě ne! :nono: To už bych neriskovala! Nebo to zkus tady hodit do nabídky kosmetiky? :wink: Možná si to některá holčina, která nemá problémy s pletí odkoupí… :wink:

Arome kamila 28.12.09 12:18

Díky za tip, pokud to nevezme kosmetička, nabídnu to holkám tu

ga.pi 28.12.09 12:59
Kamila píše:
Dostala jsem pod stromeček nový krém a udělaly se mi po jeho používání červené skvrny na obličeji a ostrůvky se šupinatou kůží. Mažu se s ním od Štědrého dne, tedy 5. den. Co myslíte? Spraví se to?
Je to značka Klapp, C pure. Mám mycí pěnu a fluid. Mám smíšenou pleť s rozšířenými pory. Docela mě mrzí, že s tím nejsem spokojená.

Měla jsem podobnou reakci na Active C od Laroche-possay.
C pure taky obsahuje kyselinu ascorbovou, ta může jak dráždit, tak provokovat ekzematizaci. Používá se ve směsi dalších ovocných kyselin z peelingových důvodů ke zjemnění pórů a drobných vrásek. Při dalším použití by se kůže mohla částečně „otužit“, ale já bych to neriskovala. Ber to tak, že jsi odhalila citlivost své pleti a nic s ovocnými kyselinami (ani z lékárny) už si, hlavně do sušších partií a pod oči nepořizuj!
Každopádně do zklidnění určitě aplikuj jen ten Toleriane na sušší partie, na mastné jenom „pošpinit“ při pnutí, myj převařenou vodou nebo černým čajem, který má trochu stahující efekt (jiné bylinky bych teď neriskovala).

Elvira 28.12.09 17:37

Nevím, ale mně by tohle krém udělal jednou a jde z domu! :twisted: Asi to není odborná rada, ale nevidím důvod, proč pleť pokoušet a čekat - zvykne si, nezvykne si? To nemusí dobře dopadnout…

ga.pi 28.12.09 18:05

Vyhodí ho z domu, půjde se poradit do lékárny a tam jí podle typu pleti prodají zas to samé jen v jiném obalu …
Proto jsem se to snažila vysvětlit, je to vlastností všech ovocně-kyselinových krémů, že kůži jemně dráždí a že nejsou určeny pro citlivou pleť, sušší partie a záhyby, zatímco v oblastech s ‚tlustší‘ kůží dělají dobře.
Nic není černobílé.
Každopádně ani já bych aplikaci na citlivé partie NEDOPORUČILA!!!

Elvira 28.12.09 18:12

ga.pi, napsala jsem, co napadá mě. Jsem spokojená s Weledou, které důvěřuji a nikdy mi paseku neudělala. A na noc mám oleje, které mi míchá kamarádka. Chemii beru, ale hlavně v parfémech. :twisted:

ga.pi 28.12.09 18:18

Když ty nemáš problém s rozšířenými póry s mastně/sucho/ci­tlivém terénu…
Já kdybych si aplikovala oleje, tak se vrátím do hodně živé puberty… … ale taky si občas něco nechám umíchat :wink:

manolia 28.12.09 18:22

Tak ty hnusné póry mám taky ,klasická smíšená T zona,naštěstí na tu pusu můžu celkem cokoli a nemám nějaké reakce,ale krém,který po pár dnech způsobuje popsané potíže bych asi už nedávala,nesed­ne,dny nehrajou roli,spíše budou potíže přibývat.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama