Zadig & Voltaire Tome 1 La Purete

pichjit 03.02.12 16:01

Zadig & Voltaire Tome 1 La Purete

http://www.fragrantica.com/…e-13132.html

Tome 1 La Purete Zadig & Voltaire for women and men

V Sephoře prodávají odděleně for Her a For Him
Složení podle Fragrantica.com pro údajný unisex:
Jasmine and orange blossom
Heart: patchouli, almonds and milk
Base: sandalwood, tonka bean, vanilla, amber and musk

Složení stejné jako uvádí brožurka Sephora píše Dzona níže, různé pro dámy a pány.

Velká ale nenápadná krabice, barva bílo - kartonová, nenápadný černý nápis, bílý flakon ( pro pány šedý) naprosto jednoduchý.

A vůně?
Zajímavá!
Začátek je ohromný, pomerančový květ a jasmín. Plná vůně, živá.
Po odeznění prvních tónů se rýsuje vůně hodně podobná třeba Pure Poisonu a jiným bílým opojným parfémům, ale je dřevitější. Chvilku trvá, než vynikde vlhká zemitost a rozvoní se plný sladší teplejší základ.
Zkuste, myslím, že podle chemie se bude na jednotlivcích hodně měnit, složky jako pižmo, jasmín, pomerančový květ dělají na nás všech občas divy.
Pro mně osobně je flakon až strohý, málo ženský, vůně je ale povedená, dle mého názoru.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

verunka2201 03.02.12 16:05

Jituš, dík za tip, tohle by mě ozkoušet určitě nenapadlo. Půjdu po ní, až se zas dostanu do Sephory! ;-)

dzona 03.02.12 16:48

Také jsem ji zkoušela, dokonce třikrát během minulého týdne, protože mě hodně zaujala. U mě tedy voní dost odlišně, mandlově a kouřově. Sháněla jsem taky informace o složení, což byl trochu problém, protože jde o novou značku nejen u nás. Nejsem si moc jistá, jestli to mají na Fragrantice správně. Tváří se totiž, že je to jedna unisexová vůně, přitom jsou dvě, i když hodně podobné. Dámská má bílý flakon a pánská zcela totožný šedivý. A podle složení, které jsem nakonec sehnala, je pačuli jen v pánské. (Ta je taky dost zajímavá).

For her:
Hlava: pomerančový květ, pivoňka, bergamot
Srdce: mandlové mléko, jasmínový čaj, fazole tonka
Základ: dřevitý akord, bílé pižmo, santálové dřevo

for him:
Hlava: pomerančové květy, mandlové mléko, bergamot
Srdce: guajakové dřevo, pačuli, fazole tonka
Základ: dřevitý akord, bílé pižmo, santálové dřevo

pichjit 03.02.12 16:59

Díky!
No vidíš, já tam tedy cosi jako pačuli vnímám, zkoušela jsem flakonek bílý, kdyby se někdo dohmátl pravdivosti, případně opravím až navštívím Sephoru, přepíšu v tématu co třeba.
Jasmínový čaj a dřevo i to by mohlo vést k mému „pačuli“ dojmu - listí a vlhké zemité dřevo.
Pamatovala jsem si jen značku a právě žádný název vůně, našla jen toto a ty bílé květy + zbytek co píši mi odpovídaly.

dzona 03.02.12 18:08

Jasmínový čaj tam zřetelně je, i když později zmizí, dřevo je příjemné teplé, ale stejně mi ta vůně přijde spíš slaná. Prodavačka mi říkala, že se na někom rozvíjí květinově a na někom zase spíš kouřově. No a pak je trochu slaná. Rozhodně je to hodně zvláštní vůně, přemýšlela jsem i o tom, jestli vlastně do té Sephory patří, je tak na okraji mainstreamu, jak já ji cítím. Nevím, jestli ji Zadiq&Voltaire neměli spíš nabízet jako něco extra, možná by ji pak líp prodali. Jenže když ani se tváří, že jsou rocková značka pro mládež, tak to pak jde těžko jít mimo hlavní proud. Možná to nedomysleli. Nebo možná náhodně vznikla zvláštní vůně, které se nechtěli vzdát, nevím. To jsou jen moje úvahy o tom, kde se tahle zvláštní vůně vzala. Každopádně prodavačky se na ni tvářily skepticky.

pichjit 05.02.12 15:17

Vůně kterou jsem zkoušela já je opravdu
Tome 1 La Purete, existuje ale ve verzi For Him i For Her!
Složení, které uvádí Dzona uvádíi brožura ze Sephory.
Tedy zkoušejte, testujte, pište ;)

RosalieKoc 07.02.12 22:51

Ano, Tome 1 La Purete je vůně z léta 2009, ta byla údajně unisexová.
Dvě nové vůně, které Sephora nyní prezentuje (dámská a pánská), jsou vytvořené letos a vychází z původní Tome 1 La Pureté, za všemi stojí nos Nathalie Lorson.
Na mé kůži se dámská verze docela zasekla už na hlavě, zezačátku opravdu výrazná pivoňka a více květin, nakonec se ale vše překouří, zatemní a konec, dál nevidím.
Pánská mě oslovila víc, tady dojde opravdu na dřevo a vnímám i špetku kadidla, což mě těší. Ovšem chtělo by to zvýraznit, zesílit, pořádně roztočit ;). Tohle je jako chlap, který se zbytečně šourá při zdi.

eskargoth 10.02.12 10:50

Zkoušela jsem včera, bohužel jen na papírek a extrémně mě nezaujala. Na papírku totiž řve ten citrusový tón a jasmín, který je takový… lehký. (myslím, že to dělají ty citrusy). A nic z těch gurmánšťejších složek se neobjevilo. Příště zkusím na kůži, protože složení vypadá opravdu dobře. Jen ta slečna, co stála u dveří Sephory byla trošku zmatená. Ale milá. Několikrát mi zopakovala, že Voltaire byl spisovatel:)

jerry 10.02.12 17:15

Vyzkoušela jsem dvakrát dámskou variantu a nenadchla mě.......přesněji řečeno nenadchla mě první 2 hodiny - leze z ní něco ostrého, nepříjemného, až otravného. Ale po těch 2 hodinách je to pěkná tělová pudrovka.

eskargoth 10.02.12 17:31

Jerry: Je velký rozdíl ve zkoušce na papírek a na kůži? docela na to spoléhám… (jinak jí ani nedám šanci)

jerry 10.02.12 17:36

U mě ano - protože na papírku byla nesrovnatelně horší (čpavý laciný prací prášek).

pichjit 10.02.12 20:04

Také jsem měla na kůži o dost jinou vůni.

Kerze 12.02.12 19:02

Zajímavá. První nádech nic moc - po rozležení moc pěkná dřevitá mandlovka. :D

dzona 12.02.12 19:27

Na oblečení je mnohem silnější. Pověsila jsem v předsíni kabát, který načichl od oblečení, co jsem měla pod ním, a mandle a kouř se z něj v předsíni linuly snad pět dní. A to jsem na těle nic moc necítila. Musím říct, že je návyková. Nejdřív jsem si taky říkala, že to není nic moc, ale nějak jsem se k ní musela vracet. Ovšem při pořízení jsem váhala mezi dámskou a pánskou verzí. Ta pánská je zřejmě líbivější a vůbec se mi nezdá mužná. Je mandlově dřevitá s pačuli, je to pěkné a jemnější než ta dámská, ale trochu jsem měla zábrany si ji pro sebe pořídit.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama