Zahrada a péče o ni + fotky vašich zahrad pro inspiraci

sisa.b 13.5.17 11:24

@Slimek ja som kedysi mulčovala, ale len jahody a ríbezle. No psa potom zaujímali rastlinky ešte viac, než keď sú obrastené burinou :)
Absťák som zahnala aspoň polievaním a relaxačným rozjímaním vo fóliovníku :D
Pôjdem na ten záhon, len sa mi ešte hlava točí po liekoch, tak dávam kávu.
Pozerala som, čo sú slezové ruže a to topoľovky! Tie som tiež veľmi chcela, ale neviem, kam by som ich dala. Sú vraj veľmi vysoké. Páčili sa mi také plnokveté :)

Slimek 13.5.17 13:24

@sisa.b já mám mulč ráda, hrozně mi voní a když je ho dostatečně velká vrstva neproroste jím plevel a podrží dobře vláhu.
Slézové růže jsou boží. Samy se v pohodě vysemení a jdou do nekonečna. Já mám plnokvětou, ale jen žlutou, brala bych různé barvy, je naprosto skvělá. Dávám ji sice oporu, ale asi by to zvládla i bez. Na zimu se zatáhnou a přežijou vše, od jara začnou vylézat a táhnou do metrů :lol: …jedinou vadu na kráse mají, že dost často trpí na slézovou rez. Je proto dobré, nechat ji přirozený vývoj, kde se vysemení, tam ji nechat a starou rostlinu raději vykopat a zabít :( …rez se radikálně omezuje při změně místě.
Jestli dostatečně vylezou mohu poslat :mavam:

sisa.b 13.5.17 16:59

@Slimek ďakujem za ponuku, ale bála by som sa, že neprežijú. Keď zas na jeseň pozbieraš semienka, tak sa budem hlásiť ako prvá :) Skúsenosti nemám, len sa mi páčia. Ale odolala som im na výpredaji v OBI :D Čím mulčuješ? Kôrou, alebo slamou?
Nevyšla mi textília a kôry budem mať asi tiež málo. Som si to nerozpočítala :roll: Zakopem to aj tak, nech mi neuschnú a potom poriešim ten zvyšok.
Akurát som zistila, že nemám premyslené usporiadanie kríkov, tak tu miešam farby :D

melany 17.5.17 19:37

Můžete mi někdo poradit, jestli by se ještě teď dala přesázet rebarbora? Díky

sisa.b 19.5.17 21:49

@melany ja vôbec netuším :nevim:

Tak ako vám to ide dievčatá? Ja som k mojej Daisy dokúpila ďalší biely smrek a ešte anglický muškát s milionbelkou. Prekrásne mi kvitnú kosatce :srdce: Nejak nemám čas fotiť, lebo chodím neskoro domov, ale sľubujem, že sa polepším :)

Slimek 19.5.17 22:05

mne uz konecne kvetou azalky s rododendrony…ze to ale trvalo! No, ta bile panasovana azalka s rudymi kvety je sucha, rizla jsem do ni a kminky sice zijou, ale listy suche jak trout :,(
Jo a neco mi napadlo buxusy, neni to ta poziravka, nejaci mali zeleni broucci a navrchu je kolem nich spousta bilych prachovych zmolecku :roll: …na dvore mam tuny buxusu, nektere uz fakt pekne velke, hezky tvarovane …musela jsem nasadit jedy, byly uz pokryte temer vsechny :,(

Slimek 19.5.17 22:08

dnes vecer

Slimek 19.5.17 22:09

a dnes rano :lol: …uplne to lakalo si tam hupnout misto jit do prace

sisa.b 20.5.17 12:18

@Slimek tam by som hupla aj ja :D A ten rododendron má krásnu farbu. Môj už som kúpila odkvitnutý, tak o rok hádam prekvapí :) Zatiaľ sa tvári, že sa mu páči na danom stanovisku.

sisa.b 20.5.17 12:19

Prišli mi semienka z ebayu, tak idem skúšať. Som zvedavá, čo to vyrastie :lol:

Slimek 20.5.17 12:43

@sisa.b mám ještě další dva podobné na dvoře, jsou o dost menší, sázené loni na podzim. Už také pomalu nasazují květy, ale budou možná ještě obalenější. Ano, většinou už všude kvetou, mně začaly až teď, takže určitě až příští rok. Oni také potřebují určitý čas, aby se adaptovaly a chytly se v novém prostředí, takže si myslím, že i kdybys je pořizovala před květenstvím, tak moc honosně nepokvetou. Podle mé zkušenosti jsou rododendrony dost citlivé. TAdy u nás v okolí nikomu moc nejdou, ale možná je to hlavně půdou, která je vápenitá. Já se o ně dost starám, přikyseluji a hnojím, ale stejně by mohly být lepší. :?
Pak mám ještě jeden drobnolistý, ten co mi málem umrzl. Jmenuje se night sky a měl být safírově modrý. ..tak ten vynesl jeden květ a bledej jako opraný ponožky :roll: ..ale žije, takže pořád lepší než ta azalka, pro kterou bych fakt plakala, byla fakt krásná, bééééé :,(

A vůbec mi neroste tráva v zatravňovačkách, ach jo. A to jsem se tu s těmi řemeslníky hádala, že je tam málo půdy, že tráva vyschne… :cert:

Slimek 20.5.17 12:57

Včera už za tmy..predátor v bohyškách :D Trochu jsem je přesadila/přeuspořádala. Bála jsem se, že to nepřežijí, ale evidentně zbytečně :P

Slimek 23.5.17 21:40

Dnes mi vykvetla první mučenka :dance: :dance: sama jsem tomu nevěřila a je jich tam spousta dalších na řadě..

Fuchsie mi hrozně jdou, přesto že kolem nich furt trochu lítaj ty bílé bestie molice.

A pro srovnání, jaké mám ty barvičky rododendronů…jsou trochu tmavší ty nové na dvorku.

sisa.b 23.5.17 21:47

@Slimek nepotešila si ma s tým rododendronom. Ja radšej tie menej náročné. Vykopala som mu jamu, nasypala celkom dosť rašeliny, tak hádam s tým nejaký čas vystačí.
Inak máme aj kačice a pod zeleninu som hádzala slamu s tým trusom. Nedá sa to tiež nejak nakvasiť, ako slepačince? :think:
Vyšli mi asi všetky semienka uhoriek vo fóliovníku, neviem čo s tým budem robiť :D A dnes som si privliekla vraj mandevilu, no na kelímku som našla natlačené, že ružová dipladénia. No neviem, načo mi bude druhá :zed: Dala som ju do závesného kvetináča. K tomu som si pritiahla ďalšie anglické muškáty, nejakú letnú astru plnokvetú, či čo to je, papuľku a bakopu :D A neviem to do kvetináčov usporiadať, lebo furt toho mám málo :mrgreen:
No a keď spomínaš tie farebné preklepy - vykvitol mi prvý kvet na plamienku a je prázdny :nevim: Mal byť krásny plný. No aj tak je pekný, nezahodím ho :)
Chcela som urobiť nejaké fotky, ale kým som docvičila, tak búrka začala. Zajtra alebo kedy pofotím. Páčia sa mi v megakvetináči modré lobelky s plnokvetými ružovými petunkami. Do stredu som im ešte zasadila enciánový (horcový) stromček :)
A strašne by som chcela bazu - black lace - kráska to :srdce: Len to poštovné majú všade príšerné :zed:

milacka 24.5.17 11:53

Nádherne vám to tu kvitne, radosť pozerať fotky.
Ja som smutná, usilovný krtko mi ryje trávnik len kúsok pod ním. Celý je rozrytý ako keby sa cez neho prebehlo stádo diviakov. A krtko stále horlivo pracuje ako tím Arome pri novej tvári tohto webu. Žiaľ, aj na jedno aj na druhé je smutný pohľad. Plakala by som. Moja pýcha okrasnej záhrady speje ku koncu. Podobne ako moja prítomnosť na Arome.

Stránka:  « Předchozí 1 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 Další »
Váš příspěvek