Zámecká parfumerie, máte zkušenost?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
katerinka 8.2.14 21:02

Ambra - houby ambra, tlející listí a houby, takový ten podzimní vlhký listnatý les a vlhké podhoubí.......imitace houbaření…Doporučení pro vášnivé houbaře - použijte, když se nedostanete na podzim do lesa. Asi to koupím otci. ;)

katerinka 8.2.14 21:24

Reseda - Rezeda vonná nebo Rýt vonný neboli Reseda odorata, je letnička pěstující se v zahrádkách už od dob našich babiček. Mám velikou mezeru ve vzdělání......nevím, jak voní rezeda… nikdo z mého příbuzenstva ji dozajista nepěstoval, protože jsem od útlého dětství očichávala kdejakou rostlinu na zahrádkách u mojich tet a babiček a jména oněch si pečlivě pamatovala do teď. Rezedu jsem nepotkala.
Jestli rezeda voní tak, jak tato vůně, tak voní docela pěkně, tak rostlino dřevitě a lípovo medovitě, ryze bylinkově medová vůně, bez rušivých příměsí, jak z nějakého ekologického bioobchůdku.

Příspěvek upraven 08.02.14 v 21:42

katerinka 8.2.14 21:29

Karafiát - karafiát asi tak jednu pikosekundu, pak už jen hřebíček, hřebíček, hřebíček......mělo se to jmenovat „Hřebíček“.

katerinka 8.2.14 22:05

asi největší zklamání

Lambada - ach jo, všechny husákovi děti jako já, jsme z Lambady od Kaomy byli „divoký“ a trsali na ni na diskotékách o stošest. Tak jsem se na ni těšila, … má to být symfonie růže, meduňky a citronu......hmmm, nic takového, jen divný neidentifikovatelný smrádek, ani květiny, ani citrón, měduňka už vůbec ne, žádné vzpomínání, jo, dvakrát nevstoupíš do téže řeky.....Lambadu odnesl čas.

katerinka 8.2.14 23:25

Cochabamba - tak už tu máme třetí bolívijské město (už tu byla čajovka Potosi a osmathusová Sucré). Cochabamba neboli město věčného jara, leží na úpatí And. Voní jemně citrusy a citrónovou trávou a celou vůní se táhne takový jakoby niveový podtón.
Pěkná lemongrássovka ;)

katerinka 8.2.14 23:31

Rose de France - růže, docela slušný růžový soliflor, přímočarý, trochu nudný

katerinka 8.2.14 23:44

Sněhová královna - tak toto je zlatý hřeb.
Trochu zavádějící název, očekávala jsem něco ledově chladného, skleněného. Avšak zavalila mě mohutná vlna aldehydů, a když se to ustálilo, jaké radostné překvapení.......nejsou úplně identické, asi tak na 98 procent.......představuji vám oplakávanou a znovu narozenou Byzanci :potlesk:

katerinka 8.2.14 23:46

@Frantatata

ne, ty nemám, možná v dalším kole, docela mě ty jejich vůně baví :twisted:

Medojedka 8.2.14 23:50

@katerinka A jakou mají výdrž?

katerinka 8.2.14 23:58

@Medojedka
některé docela slušnou, některé jsou hned pryč. Když já to ze vzorků moc nepoznám, moje kůže tzv. žere vůně, takže se musí vždy pořádně slejt, to se vzorkama moc nejde. Myslím, že to bude takový průměr. Sněhová královna drží jak přibitá, Karafiát taky, Lambada a Cochabamba byly hned fuč :)

katerinka 9.2.14 00:02

Ještě tu mám poslední, moc dobrou jávskou Surabayu, ta je moc pěkná a něco mi strašně připomíná, ale nemůžu si vzpomenout co :think: tak až mi to docvakne......

Medojedka 9.2.14 00:02

@katerinka A Reseda?

katerinka 9.2.14 08:30

@Medojedka
Ta docela dobrou, lepší než ty dvĕ jmenované. ;)

Medojedka 9.2.14 09:29

@katerinka Díky :kytka:

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek